Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A postán a hölgy vajon szimplá...

A postán a hölgy vajon szimplán csak nem tudott erről, vagy direkt nem ajánlotta?

Figyelt kérdés

Feladtam egy csomagot, de létezik olyan opció, hogy postán marad a csomag, így jóval kevesebbet fizethettem volna. Megkérdeztem, hogy van-e más mód, mint az elsőbbségi. Kétszer is. Mind a kétszer azt mondta, hogy nem fog beférni a csomag a postaládába, így nem.


Most vagy én vagyok a buta, amiért nem tudtam korábban a postán maradóról, vagy a 60 feletti néni nem tudta/nem érdekelte? Pedig amúgy kedves volt velem, bár én lehettem volna kedvesebb...



2020. dec. 15. 16:19
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

20: PhD hallgató vagyok, elvégeztem már 5 év egyetemet (és mellette sok mindent dolgoztam), haladok a céljaim felé, és amúgy világosan megkérdeztem, hogy van-e olcsóbb megoldás, mint az ajánlott levél, és nem értettem, miért mondott a néni nemet. Barátnőm sem értette, de most már tudom, hogy több volt, mint 500 gramm és kész.


Beláttam, hogy tévedtem, és mivel soha az életben nem kellett még ilyen levelet feladnom (még egyszer elnézést kérek, nem csomag, levél, de tévedni emberi dolog). Én nem tartom magam műveletlen embernek, csak mert nem értek a postához. Nem a szakmám, nekem is ugyanúgy kell tanuljak az élet dolgaiból, mint bárki másnak. És valóban azt hittem, hogy a levelem az csomagként lett feladva, de mint kiderült nem. Köszönöm a válaszokat, tanultam én is. :)


És sajnos az a tapasztalat, hogy a postával bizony vannak gondok, sok minden eltűnik, stb. Ettől még nem lehet minden dolgozóra negatív bélyeget rásütni, egyszer kihagytam egy sort a boríték címzésről, akkor is kedvesen segített az ottani hölgy.


De 10 év múlva biztos több tapasztalatom lesz, mint bárki másnak. :)

2020. dec. 16. 19:36
 22/27 A kérdező kommentje:
Egyébként végül kiderült, hogy ajánlott levélként ment (nem postán maradóra) a levelem, s ma meg is kapta kézhez a címzettem. Ha nem lett volna otthon, akkor meg értesítőt kapott volna gondolom.
2020. dec. 16. 19:40
 23/27 BlackSword ***** válasza:

Én meg a súlyból következtettem a méretre, úgy látszik tévesen, hogy meghaladja a kézbesítési méret valamelyik paraméterét...


De akkor egy kis segítség legközelebbre:

Közönséges belföldi levél:

1-50 g. 135 ft, elsőbbségivel: 185 ft

51-500 g. 390 ft., e: 515 ft.

Az ajánlás nem gyorsítja a kezbesítest, csak nyomonkövethetővé teszi, az ára a közönseges küldemény ára + 440 ft...

2020. dec. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 BlackSword ***** válasza:

Folytatom:

Amennyiben a levél mérete meghaladja a levélszekrény útján kézbesíthető méretet, akkor postán maradó ajanlott levélként adható fel, ebben az esetben a posta címet kell megadni címként, és a címzett keresi a küldeményt, értesítőt nem kap... nem árthat, ha rajta van a címzett telefonszáma, (én pl fel szoktam hívni, hogy levele van, jöhet be érte...)

De ettől nem lesz drágább a szolgáltatás...



Csomag... azt is célszerű megcímezni a csomagon is, igaz cimírat kerül rá, de fő a biztonság...

Csomag lehet automatás (telszám, mail) postán maradó (telszám), vagy címre kézbesített (telszám ajánlott), de előbb, vagy utóbb minden csomag a postán köt ki kézbesítés meghiúsulása esetén...

Az automatás csomag díjköltsege 945 forinttól indul

A postán maradóé 1540 től, a cimre menőé pedig 1765 től...

Drágítja az árat, ha törékeny, terjedelmes, pénzt vársz vissza érte, értékbiztosított, amorf, címzett fizeti, szombati kézbesítést kérsz, túlsúlyos...

2020. dec. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2020. dec. 17. 08:09
 26/27 anonim ***** válasza:

"PhD hallgató vagyok, elvégeztem már 5 év egyetemet "


...és fentebb be is bizonyítottad, hogy teljesen hiába való volt az a sok tanulás!

Na csááá!

2020. dec. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Jaj de jót nevetek rajtad. XD
2020. dec. 17. 17:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!