Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem túl...

Mit tegyek, ha úgy érzem túl drága és számomra "nem megfelelő" ajándékot kaptam a barátomtól?

Figyelt kérdés

Szóval. A legjobb barátom (akivel valszeg hamarosan össze is fogunk jönni) egy nagyon drága gamer headsetet vásárolt nekem. Kb 1 hónapja említettem, hogy rámférne egy új fülhallgató, ő is tudja, hogy mikor a barátainkkal voice chatelünk akkor picit hangosabban kell beszéljek az átlagnál, hogy halljanak... Ő gamer és vett nekem egy ugyanolyan fejhallgatót+mikrofont, mint az övé. Csakhogy nekem nincs szükségem egy ilyen szerelésre. Jó, nyilván mostmár beszélgetéskor normálisan hallják a hangomat és csúcsszuperül hallok vele én is, én mégsem vagyok gamer, hogy kihasználjam vagy valami... Picit mintha ezt is érezném felőle, hogy szeretné, ha elkezdenék játszani. Engem viszont annyira nem vonzana a dolog, csak azért kóstólnék bele a dologba, mert akikkel most jóban vagyok mind játszanak, és sokszor érzem kihagyva magam a beszélgetésből.

Az a kérdés, hogy szerintetek mennyire lenne célravezető, ha felhoznám, hogy amúgy kicsit sokallom az ajándékját? Nagyon megsérteném? Egyszer említette, hogy úgy érzi nem ér fel hozzám/nem elég jó nekem, és talán ezzel a tettel is próbálja kompenzálni az érzéseit. Csakhogy én meg kellemetlenül érzem magam ettől, sem ő, sem én nem vagyunk olyan anyagi helyzetbe, hogy ilyen drága cuccokat engedjünk meg magunknak, pláne úgy, hogy ő panaszkodott is, hogy a szülei eléggé rövid gyeplőre fogják a zsebpénzét illetőleg.



2020. dec. 15. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vissza ne utasítsd ezt az ajándékot, de megmondhatod neki, hogy nem azért barátkozol vele még nem tudod ilyen szinten viszonozni az ajándékát ezért örülnél annak, ha a jövőben nem venné ilyen drága ajándékokat.
2020. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom be akar vágódni nálad, és azért vett neked ugyanolyan headsetet, mint az övé (ugyanolyan jót).


Hogy presszionál-e amúgy játékra, azt ez alapján nem feltétlenül mondanám, ha nincsenek más jelei.


A helyedben óvatosan megmondanám neki, hogy köszönöd a figyelmességét, de legközelebb egy kevésbé nagyszabású cucc is megteszi ajándéknak, ami a te igényeidnek bőven megfelel.

2020. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Arra gondol, majd természetben törlesztesz. Semmi nincs ingyen.
2020. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ilyen bevágódási dolgok lennének, tudja, hogy jelenleg ő a legközelebbi ember (barát) az életemben, rég nem kell "hajtson", hogy az övé legyek vagy ilyesmi.


Még voltak ilyen jelek amúgy, hogy örülne, ha játszanék, vagy legalábbis imponáló lenne neki ez.


Ígyis úgyis megadom neki ami jár neki, nem kell ehhez ajándékozni. ;)


Köszi szépen a válaszokat, gondolatébresztőek voltak!

2020. dec. 15. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Pont ez az, hogy így olyat is megteszel, amit nem akarsz. Ki vagy fizetve.
2020. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi az amit megteszek, de nem szeretnék most komolyan?🤣
2020. dec. 16. 22:33
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Csak te tudhatod, hogy neked mi az, ami már nem fér bele. Na most azt vette meg.
2020. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szerintem ez így hülyeség, de nem vitatkozom, ha te így gondolod, 7-es.
2020. dec. 17. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!