Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme úgy...

Szerintetek van értelme úgy belevágni egészségügyi szakmába érettségi után, hogy az alapfokú jogsihoz szükséges eü képzésen is én voltam az egyetlen aki szerencsétlenkedett?

Figyelt kérdés

Szeretném kipróbálni a mentőápolói szakmát de igazából nem tudom, hogyan sikerülne. Mikor anno csináltam a jogsit akkor ugyebár részt kellett vennem egy alapfokú egészségügyi képzésen.

Na én ott az újjáélesztéssel valamint a kötésekkel szarrá kínlódtam magam. Az újjáélesztésnél rossz volt a technikám, mozgott a válam mikor nyomkodtam a babát (mondjuk bordát nem törtem egyszer sem). Emiatt ugyebár én voltam az egyedüli akit úgy ítélt meg az oktató, hogy képzés után maradjak ott gyakorolni.


Valamint a másik dolog a kötések. A nyomókötés volt az egyedüli amit gond nélkül bármikor feltudtam tenni, még a parittyakötést is úgy, ahogy felküszködtem az alanyra de a sapkakötés az valami katasztrófa volt. Össze vissza tekergettem, szegény csajnak úgy kellett kivagdosni a hajából úgy beleragadt. Bosszankodtam is, hogy na mondom aztán én készülök mentősnek...

Végülis a vizsga elsőre meglett dehát lófsz volt, a vizsgáztató volt az aki levizsgáztatta magát inkább mert amint elkezdtem beszélni, ő már folytatta a tételt és nekem csak mondanom kellett utána :DD


Szerintetek ha ilyen komoly gondokat okozott egy ilyen alapfokú képzés akkor lesz esélyem egy ilyen komoly képzésen érvényesülni?



Egyébként azért szeretnék belevágni mert egyszer egy idős ember fejre állt biciklivel előttem a köves úton és belevágódott az árokba ahol egy fadarab belefúródott a fejébe és én voltam az aki segített neki, mentőt hívott, stb és akkor rájöttem, hogy nagyon jól esik segíteni embereken.

A másik dolog pedig, hogy kicsit önbizalom hiányos vagyok és azt gondolom, hogy ez a szakma segítene legyűrni ezt a tulajdonságom.



2020. dec. 19. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Legyél inkább diszpécser! :-)
2020. dec. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bro,ez egy szakma.Gyakorlással lehet csak elsajátítani.

Ha úgy állsz hozzá,hogy tanulás nélkül,csuklóból nekem KELL a legjobbnak lenni,akkor felejtős.

Én is voltam EÜ tanfolyamon,de ott egyszer-kétszer megmutatják,mit/hogy/merre,aztán hadd szóljon.Komoly képzésen normálisan meg fogják tanítani a dolgot(muszáj nekik),ha nem megy,akkor gyakorolj pluszban.

2020. dec. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Áhh, az nem igazán az én stílusom :D

Mármint olyan értelemben, hogy nem sok változatosság van benne.


Habár az igaz, hogy utasítani nagyon jól tudok :D

Feltéve ha "piacképes" szakma és alkalmaznak egyáltalán valahol ezzel...

Sajnos az ilyen pozíciók úgy tudom eléggé teltek :(

Mindenesetre ezt is egy opciónak veszem :)


Köszi a választ!

2020. dec. 19. 17:56
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm szépen neked is!


Igen, erre gondoltam én is, hogy úgyis a fejembe verik illetve egyszer már megmutattam, hogy amit szeretnék azt elérem. :)

Úgyhogy bizakodó vagyok ilyen téren.


Meg igazából azon az alap képzésen nem nagyon foglalkoztak velünk, úgy voltak vele csak így felületesen átvesszük és akinek megy megy akinek nem az így járt. Velem is úgy éreztem csak azért maradt ott gyakorolni mert mentős mivolta miatt megemlítettem neki, hogy terveim szerint kollégák leszünk. Legalább is volt még ott egy kiscsaj aki állandóan bordát tört, furcsálltam, hogy neki nem ajánlotta fel a segítséget :(

2020. dec. 19. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is eü.-ben dolgozom. Azért a szakmához tartozó képzés teljesen más. Foglalkoznak veled, sokkal többet tanulsz. Ha tényleg érdekel a szakma szerintem vàgj bele, aztán még közben is meg gondolhatod magad, ha mégsem tetszik, de ez a tanfolyam ne szegje kedved :)
2020. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm szépen, belevágok! :)
2020. dec. 27. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!