Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jártatok már úgy, hogy több...

Jártatok már úgy, hogy több pénzt kértek el mert sejtették/tudták hogy van pénzetek?

Figyelt kérdés
Ma történt velem egy ilyen eset
2020. dec. 22. 16:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Apa mondta hogy mikor vmi nagy kaliberü kocsival megy valahova üzletelni vagy targyalni többet kérnek el mindig felsrofolják az árakat, mint amikor lepukkant munkaskocsival megy.


Az én részemröl csak azt vettem eszre hogy kosztümkabátban körbenyalnak az eladok, sima hetköznapi cuccban meg flegmáznak is

2020. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
*Nem csak eladók, de sima ügyintézök is, a ruhàzatom szerint szolgàlnak ki
2020. dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk a munkahelyen van egy ilyen pletyka az egyik közeli hentesboltról, ahonnan lehet helyben sült húsokat is venni ebédre, hogy rád néznek, és úgy szabják az árakat, aki diáknak látszik, annak olcsóbban adják, aki pénzesebbnek tűnik, annak jobban megnyomják a mérleget pl. Nem tudom, mi az igazság. :-) Viszont még így is egész olcsón jól lehet lakni náluk, és finom húsokat árulnak.
2020. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem volt, hogy több pénzt kértek el, de az valóban létező jelenség és egyébként valahol felháborító, hogy a ruhája, külseje alapján ítélnek meg egy embert.

Egyszer munka után elkísértem egyik kolléganőmet egy ruha üzletbe, mert mondta, hogy akar ruhát venni. Egy viszonylag drága üzletbe mentünk, aznap pont ilyen esős, fostalicska idő volt és nekem van egy ilyen gumicsizma szerű cipőm, pont ilyen napokra. Nem a legelegánsabb, de nem ázik be. Mivel esett, így nem is szövetkabát volt rajtam, hanem susogós dzseki. Szóval így mentünk, még a kolléganő próbált én megálltam a próbafülkétől nem messze, hogy megvárjam. Erre jött a kis kosztümös eladónő, hogy ugyan miben segíthet. Látszott, hogy lenézően végig mért engem, szemöldökét felhúzva, mintha csöves lennék. Pedig csak gumicsizma volt rajtam, amit egyébként sok más nőn is szoktam látni, de mindegy...

Aztán mondom neki, köszönöm semmiben, csak várok valakit, épp próbál egy ruhát. Nagy meglepődve tovább kullogott. Nagyon megalázó volt, mert sikított róla, hogy mennyire lenéz engem, csak mert rajtam nem kis körömcipő és kosztüm van éppen. Azóta se voltam abban az üzletben, bár bevallom eljátszottam a gondolattal akkor ott, hogy majd holnap kikenve, kiöltözve visszamegyek és segítséget kérek ugyanattól a lenéző p*csától, hátha leesik neki...

2020. dec. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

ja amúgy, Peek and Cloppenburg volt az

soha többet, nem vágyom ilyen helyen vásárolni

2020. dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, éppen házfelújításban vagyunk. Mikor megrendelünk valamit, már félünk megmondani a címet. Múltkor is megállapodtunk egy burkolóval, részletesen leírtuk mit kéne megcsinálni, a méreteket, még egy csomó fényképet is küldtünk neki a fürdőről, mert kérte, hogy küldjünk. Oké, megmondta mennyiért vállalja, mondtuk, hogy nekünk oké. És mikor kijött, meglátta a házat azonnal mondta hogy az ár a duplája lesz. Mi meg mondtuk, hogy akkor így már nem kérjük. És kivétel nélkül az összes szolgáltató ezt csinálja. Kérik a címet, és azonnal beszorozzák hárommal az árat.
2020. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem kell drága üzletbe menni sem ahhoz, hogy az eladók, pénztárosok, biztonsági őrök lenézzenek.


Kis Tesco-ban bejárat mellett várt egy középkorú fazon, úgy nem volt semmilyen, kicsit melós ember kinézetű, és fel-alá járt.


Eladó: Segíthetek valamiben?

Ember: Nem tudom, hogy segíthet-e. Miért kérdezi?

Eladó flegmán: Hát mert itt téblábol már mióta...

Ember: A feleségemet várom, bement vásárolni...

Ezután az eladó kussban végezte tovább a dolgát, annyit nem mondott, hogy "Ja bocs".


Vagy saját sztorim, vettem egy tök olcsó telefont, mert SOS kellett, mivel a sajátom tönkrement. Megkérdeztem a biztonsági őrt, hogy merre tallom a vevőszolgálatot (garanciális papírok kiadása miatt). Erre flegmán kikapta a kezemből a telefont, hogy "Ezt vetted?" De olyan lekezelően, mintha éppen loptam volna, vagy a világ csórója lennék...

2020. dec. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Metionin ***** válasza:
100%
Nekünk olyan volt hogy haverommal bementünk egy parfümériába és a hölgy kedvesen szólt hogy szerinte ez nem a mi kategóriánknak megfelelő üzlet. Oké, elég furán néztünk ki, én ilyen blekmetál figura kék hajjal, haverom punk akkor épp narancsszínű taréjjal de egyébként tiszták voltunk és kulturáltan viselkedtünk, köszöntünk, stb. amúgy a poén az volt hogy a haverom akart az anyjának venni egy laza 40-50 ezres parfümöt anyák napjára, csak ugye ez nem volt a homlokára írva :D kijöttünk és a srác megvette máshol. Akkor sok évig bojkottáltam az üzletet pedig közel van, inkább mentem másikba ahol akkor is kedvesek voltak amikor diákmelóból, láthatóan melós cuccban mentem be mert gyorsan kellett valami. Pár hónapja viszont mégis bementem, mert egy terméket nem tudok máshol helyben megvenni és ezúttal nagyon cukik voltak, körbeugráltak pedig most se nézek ki kevésbé furán mint 6 éve. Tanulság: elég egy-két bunkó eladó és az ember évekre elkerüli a helyet.
2020. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem dolgozott olyan helyen, ahol mondták nekik, hogy ne a ruhát nézzék, hanem a cipőt, az mindent elárul az emberről. Hamar otthagyta a helyet.
2020. dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én most inkább olyan válaszokra lennék kíváncsi mint a 6os, azaz történtek-e olyan dolgok mint pl: a mesteremberek többet kértek el amikor meglátták az audit / a fogorvos többet kért el / pofáa szabták a szolgáltatások árát
2020. dec. 22. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!