Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Újraélesztést csináltam egy balesetet szenvedetten amíg a mentősök megérkeztek. Azt mondták megmentettem az életét. Fel akar jelenteni amiért eltörtem egy bordáját.

2020. dec. 24. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nem lesz következménye.
2020. dec. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg mentös mesélt olyat hogy motorbalesetnél a segitökész jarokelök levették a bukosisakot a eszméletlen motorosrol ezzel eltörve a nyakcsigojàjàt es megölték. (Eszméletlent nem mozgatunk..)

De nem mondták el az érintettnek hogy ne igy kelljen leélnie egy életet hogy megölt egy embert, de jogailag nem büntethetök az ilyenek.


Gondolja arra hogy örülj hogy nem te szenvedtél balesetet es nem neked estek igy segiteni.

2020. dec. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi, ez nem Amerika.
2020. dec. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

2-es.

Az újraélesztés velejárója - ha tényleg jól csinálják - , hogy eltörik egy-két borda. A kérdező megmentette az életét és pontosan azt csinálta, ami ilyenkor elvárható. Az ügy lezárva.

A motoros eset azért sántít, mert ilyet nem szabad csinálni és ezzel gyilkosok lettek. Hogy mennyire lenne etikus őket ezért elítélni azt nem tudom, de én biztosan nagyon haragudnék rájuk, amit csináltak. A szememben nem felmentés, hogy “segíteni” akartak. Ha nem tudja mit kell csinálni, akkor beszéljen a mentőssel. Személy szerint elítéltem volna őket gondatlanságból elkövetett gyilkosságért, hiszen megöltek egy embert.

2020. dec. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

En csak csecsemöujraelesztest tanultam. Ott kizarolag hangsuly is van arra is fektetve hogy csak 2 ujjal es lágyan szabad csak nyomast gyakorolni a mellkasra es a befujt levegö sem lehet több mint amennyi a szànkba fér(mikor felfujod csukott szaddal a szàdat - nem tudom itt mitatni)


Gondolom felnött ujraelesztesnel is alapnak kene lennie hogy nem izombol ràvàgunk.

2020. dec. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mentös mesélte. Vitatkozz velük akkor ne velem
2020. dec. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
#4-es: "ilyet nem szabad csinálni és ezzel gyilkosok lettek" - ez maximum gondatlanságból elkövetett emberölés. A gyilkosság nem ilyen.
2020. dec. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Nyilván :).

7-es

Igen, ezt a szót kerestem.


Arra emlékszem az eü tanfolyamról, hogy vagy tudd biztosra vagy bízd a mentősökre. Szerintem most már van 3. opció is, amikor a mentős telefonon keresztül segít.

2020. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsősegélynél nekem így tanították több helyen is, hogy inkább törön el pár bordája... az begyógyul. Jól tetted, helyesen cselekedtél. A hálátlan dög, meg szarjon sünt!
2020. dec. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9est támogatom, én is így tanultam.
2020. dec. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!