Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálok dolgozni?

Miért utálok dolgozni?

Figyelt kérdés
Egy napot is alig bírok ki, utálok ott lenni. Dolgoztam már többféle munkakörben, de valamiért mindet utáltam, legkésőbb pár hónap után már annyira elegem volt mindegyikből hogy aludni sem bírtam az idegtől. Mások meg mondják hogy ők nem tudnának otthon ülni és mennyire szeretnek bejárni...én meg simán el tudok lenni itthon hónapokig, soha nem unatkozok.
2020. dec. 28. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Otthonról kéne dolgoznod. Keress egy ilyen munkakört amit otthonról home office an el tudsz végezni. Egyre több ilyen van mert sok cég nem áll vissza hanem megtart home office-os munkahelyet is.
2020. dec. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Azért utálsz dolgozni, mert mint munka, megélhetés, pénzkereseti lehetőségként tekintesz rá, ami logikus persze, csak éppen nyűg.


Erre szokták mondani, hogy olyannal kell foglalkozni, amit szívesen csinálnál, szinte a hobbid, csak fizetést is kapsz érte. Könnyű szavak, de sajnos az emberek többségének az első opció a realitás.


Üdv a felnőttkorban.

2020. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akinek ennyire fáj a munkahely, annak kutyakötelessége megkeresni azt a megoldást, ami számára optimális, különben egy véget nem érő kényszermunkatábor lesz az élete.


Én is ilyen voltam, végül vállalkozó lett belőlem. Így már nem utálok dolgozni, sőt, összekapcsolódik a hobbim a munkámmal (ez, amit most csinálok is a kettő egy sajátos keveréke), és így harmonikus az életem.

2020. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretek bejárni. Jó a közösség.
2020. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elkezdtem a hobbimmal foglalkozni megélhetésként. És mi lett a vége? Megutáltam a hobbimat, mert munka lett belőle. Szóval ez is egy baromság, amit valaki elterjesztett. Én is utálok dolgozni, ezért meghúztam a határokat, meddig vagyok hajlandó "feláldozni" magamat vagy a szabadidőmet a munka miatt. Nem baj, ha emiatt nem keresek sok pénzt, az életem és a szabadságom nekem többet ér.
2020. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

#5

"Megutáltam a hobbimat, mert munka lett belőle. Szóval ez is egy baromság, amit valaki elterjesztett."


A magad nevében nyilatkozz csak kérlek. Szerintem nem baromság, mert nekem pl. bejött, és sok olyan embert ismerek még, aki így teljesedett ki.

2020. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt mérlegeld, mik azok a feltételek, amikkel még nem érzed nyűgnek a munkát. Én most 36 éves koromra jutottam el oda, hogy utálom átutazni a várost a munka miatt, már az demotiváló, hogy 2x45-60 percet kell utaznom. Ha lenne autóm, akkor sem lennék előrébb, mert a jelenlegi munkahelyem környéken nagyon kevés a parkoló. Nem csak emiatt akarok váltani, de csak olyan helyekre adom be a jelentkezésemet, ami közelebb van, kevesebb utazási időt vesz el. Ez csak egy példa.

Amúgy kipróbálhatod azt is, mennyire jönne be, ha a munkád a hobbid lenne, van, akinek működik, de ez sem mindenkinek jó.

2020. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!