Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről akik nem ünneplik a karacsonyt?

Figyelt kérdés
Ha vesznek is ajándekot a szeretteiknek, akkor sem vesznek maguknak díszeket, fenyőfát, karacsonyi kellékeket, nem néznek karacsonyi filmeket, stb.

2020. dec. 29. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Na erre kíváncsi leszek, mert én pont ebbe a táborba tartozom :D
2020. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Én sem ünneplem. Rengeteg stressztől kímélem meg magam, és nem akarnék kétszínű rokonokkal egy asztalhoz ülni és jópofizni. Tanultam inkább, azzal többre viszem.
2020. dec. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Azt, hogy nem keresztények, ahogy én sem
2020. dec. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Én azt gondolom ezektől az emberekről, hogy ők nem ünneplik a Karácsonyt.

Ha megfeszülök, sem tudok több gondolatot ebben a témában kicsiholni magamból.

2020. dec. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
#4 Én sem, pedig próbálok.:'D viccet félretéve, nem igazán érdekel ki ünnepel, ki nem.
2020. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Más vallásúak, nincs családjuk, nincsenek barátaik, szeretteik, vagy csak túl fösvények akár egy fillért is költeni díszekre, ajándékokra.
2020. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Római katolikusként vagyok keresztelve, de nem tartom a vallásomat. Vannak barátaim és szeretteim is. Fösvény sem vagyok, mindenem megvan, megveszem ami kell, nem kell ehhez karácsony. Minek ünnepeljek akkor? 2. vagyok. Jah, díszeim is vannak, van kint az ajtómon egy király téli kopogtató, kicsit karácsonyis beütéssel :)
2020. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Én sem ünneplem pl. a Ramadánt vagy a Hanukkát...


Mindenki a saját ünnepét ünnepli.

2020. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
5 - igazából az olyan emberekre gondoltam mint én akik ateisták meg nem érdekli őket a karácsony úgy mint másokat, kíváncsi vagyok milyen az ilyen emberek megítélése.
2020. dec. 29. 17:20
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

#3


Én se vagyok keresztény, mégis ünneplem. Szinte minden karácsonyi szokásnak pogány, népi gyökerei vannak. Az ajándékozás, az örökzöldek, karácsonyfa, a karácsonyi ételek, italok és fűszerek, a karácsonyi kivilágítás mind-mind európai népszokásokra vezethetőek vissza és nem a kereszténységre. Én konkrétan úgy nőttem fel, hogy senki se mesélt róla, hogy a karácsony Jézus születéséről szól a keresztényeknek, bőven felsős voltam már amikor rájöttem erre. (Ismertem a Jézus születésének történetét és jászolokat is láttam, de nem volt meg fejemben az összkép, mert nem tanítottak a kereszténységről 10-12 éves koromig.) Számomra ez egyszerűen a téli napfordulót követő családi/szeretet/fény ünnep, ami vallástól függetlenül a kulturális örökségünk.

Szerintem országos szinten is elenyésző azoknak a száma, akik egyáltalán elmennek az éjféli misére és/vagy ténylegesen Krisztusnak szentelnék az ünnepet.

2020. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!