Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi volt életed legfájóbb mondata?

Mi volt életed legfájóbb mondata?

Figyelt kérdés
Amit neked mondtak.

2020. dec. 30. 01:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

"Soha a büdös életben nem lehetsz állatorvos! Lány vagy!"


Tetves anyám, 14 eves koromban. Nem engedett gimnáziumba, pedig 4,8 voltam (tesiből és énekből 4-es). Egész életemet tönkretette.

2020. dec. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
91%

"Jobb lett volna, ha a kórházba maradtál volna. Senkit nem érdekel, hogy élve vagy halva csak maradtál volna oda bent."


Ezt még általános iskola felső osztályában kaptam meg. Eleve szarul voltam lelkileg így jól oda vágott ez a 2 mondat, rá 1 hónapra át is mentem egy másik iskolába

2020. dec. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
96%

Mozgássérült vagyok, részben látszódik a mozgásomon. Egyszer suli után korrepre mentem fáradtan, és egy utcán elmentem 2 nő mellett. Az utca végén be akartam fordulni az ottani kis utcába, és ekkor hallom, hogy az idősebbik utánam kiabál, hogy:

"Az ilyennek tolókocsi kellene".

2020. dec. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
34%

Egyetértek az első válaszolóval.

Nekem is voltak mondatok, amik fájtak, de azokat éveken vagy évtizedeken át önmagunkban forgatni, újra és újra lejátszani, ezáltal felesleges szenvedést okozni olyan, mintha újra és újra megtörténne az a dolog.


Nem így lehet túllépni rajtuk, hanem a hozzá kapcsolt érzelmeken és gondolatokon át.


Jogos volt? Igaz volt? Dühből mondták? Elfogadnék tanácsot attól az embertől, aki nekem azt mondta?


Ha nem, akkor miért fogadom el a kritikáját? Elhiggyem-e azt, amit akkor mondott? Mi volt az érdeke abban, hogy engem bántson? Miért hagytam, hogy sikerüljön neki?


És legfőképpen: miért bántom még mindig önmagamat, immáron helyette?

2020. dec. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Te vagy életem legnagyobb kudarca" - anyám egy összeveszés során.

"Utoljára találkoztunk, mostantól más barátaim lesznek" - egykori legjobb barát a költözésük után.

Biztos volt több is, de ez a két mondat meghatározó volt az életemben.

2020. dec. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Jól nézd meg ezt a helyet, mert ide többet be nem teheted a lábad" - Vidéki nagymamám, miután összevesztem unokatesómmal, és elmentem, mert bántott, de mama neki adott igazat.

"Téged sehova se érdemes beiratni, semmi kitartás nincs benned" - tanárom, miután elsőben-másodikban váltogattam a szakköröket, csak mert mindent ki akartam próbálni...

"Én nem csalódtam. Bennem egy világ dőlt össze" - Tanárom, akit imádok, de nem tartottam be egy ígéretem neki:(

"Akkor se szóltunk semmit mikor éjjel bepisiltél, nem?!" - apukám, jelezve hogy legyek neki hálás amiért nem alázott meg, 10 éves koromban kb

És még tudnám sorolni....:(

2020. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"- nos, nem te vagy àlmaim nője"

"-öö köszi, te se.. "


:De egy netes elso randi utan ahol mar alig vartam hogy elbucsuzzunk es megszabaduljak,

na de ilyet mondani hat jo megalazonak ereztem es elkezdtem magyarazkodni hogy ez kolcsonos.. attol meg mèg ovodasnak is ereztem magam:D


Jo mondjuk nagy jelentosege nem volt, es nem is ez volt a legfajobb de csak erre emlekszem szo szerint a a legtobbnel csak arra emlekszem hogy utalom azt az "embert"..

2020. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
88%

"Azért nem érted, mert nem tanulsz eleget" - matektanár

"Bárcsak ne születtél volna meg. Mindent rád áldoztam, de semmi értelme nem volt" -anyám

"Mások előtt sírni szégyen" - apám

"Az, hogy nem tudsz beilleszkedni, csakis rajtad múlik" - ofő

"Válassz közte (szerelmem) és közte" - egykori barát

"Nem csoda, hogy senki sem szeret" - ismerős

2021. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%

"Legalább vágj bele mintát" - volt barát, miután elmondtam neki, hogy vagdosom magam

"Soha nem fog egyetemre menni" - nevelési tanácsadó, miután diszkalkuliával diagnosztizált. Azóta egy elég neves egyetemre járok, szóval bekaphatja a néni :)

2021. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos volt ilyen mondat, amin akkor meglepődtem. Nyugis típus vagyok, jóformán semmi sem tud felzaklatni, nagyon hamar lepereg rólam. Ilyesmin rágódni olyan, mint mások hülyeségéért magunkon bosszút állni! Élem az életem a saját legjobb tudásom szerint. Lehet, hogy igaz amit mond, akkor nincs okom a sértődésre, ilyen vagyok, és kész. Előfordul, hogy átgondolom, és ha belefér a világképembe, talán még figyelembe is veszem. Ha meg nem igaz t.jok rá, az a hunyó aki mondja.
2021. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!