Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Orgazdát hogy lehet feljelenteni?

Orgazdát hogy lehet feljelenteni?

Figyelt kérdés
Van egy c type polgártárs, aki cuccokkal húzza le az embereket, a felesége beteg gyerekre hivatkozva részletre kéri az eladásra szánt cuccokat, a hiszékeny emberek meg megsajnálják oda adják, aztán pénz nincs belőle...a facebookjuk roskadásig van cuccokkal, amiket ilyen módon szereztek és eladják...volt már sértett, aki jelentette, de a rendőrség nem tud mit tenni azt állítják...a NAVnál lehet ezt jelezni vagy mit lehet az ilyen ellen tenni?

2021. jan. 5. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged vert át/lopott meg, akkor feljelentheted lopásért, azt nem hiszem, hogy semmit nem tudnak csinálni vele. A nav szerintem nem fog így foglalkozni vele, lásd mennyi ilyen van a facebookon, aztán le se tojják. Ha nem veled történt csak tudomásod van róla, hogy mást átvertek, azzal te nem nagyon tudsz mit kezdeni, csak az aki érintett. Annyit lehet esetleg, hogy akiket átvertek össze fognak és úgy tömegesen jelentik fel őket, azzal már biztos csinálnak valamit.
2021. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1: én csak majdnem vettem tőle egy lopott ágyat, akitől lopta figyelmeztetett. Elmondta volt feljelentés, de a rendőrség annyit mondott, hogy ezt egymás között rendezzék ők nem tudnak ezzel mit kezdeni :D vicc...
2021. jan. 5. 14:14
 3/17 A kérdező kommentje:
...és már ő is úgy értesült róla, hogy ne várja a pénzt, hogy már neki is szóltak szintén korábbi károsult.
2021. jan. 5. 14:16
 4/17 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy a delikvens azt állította, hogy milyen szegények és kell neki az ágy ingyen, majd xy odaadta neki ingyen, aztán meglátta, hogy a delikvens árulja ezt valahol?

Ha jól értelmeztem, akkor nem csoda, hogy a rendőrség vonogatja a vállát. Ugyanis jogilag semmi közöd ahhoz, hogy mit csinál az adott holmival. Ha ingyen adták neki, akkor nem követelhet érte pénzt utólag. Nyilván erkölcstelen, amit művel, de ez nem bűncselekmény. De mondok jobbat: képzeljük el, hogy tényleg ennyire rászorul. De mondjuk neki gyógyszerre kéne pénz, a gyógyszert mert nem tette fel senki Jófogásra ingyen elvihetőként. Akkor nem kézenfekvő-e, hogy pénzzé teszi a kapott dolgot a gyógyszerért?....

Nem akarok feleslegesen jóhiszemű lenni, lehet, hogy piára költi, vagy a következő iphone törlesztőrészletet fizeti belőle, de ennyiből nem tudhatjuk. Lényeg a lényeg: ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni azután, hogy ingyen kapott valamit.

2021. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Fu hát akkor nálatok nagyon nagy gondok vannak a rendőrökkel. Ez esetben akkor nem nagyon tudtok semmit tenni. Gondolom egymás közt nem lehet velük értelmesen beszélgetni.
2021. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#4: a nő úgy mutatkozik be, hogy nagyon szegények, az ágyat pl. úgy csalta ki azt mondta a gyereküknek nincs hol aludnia már pár napja és ilyen hidegben földön alszik szegény stb. és hát beteg is a gyerek, de nem tudnak azonnal fizetni, tudnának e vele várni pár napot, ha a férje haza jön a hétvégén fizetnek. Persze utána jött az ígérgetés végül már elérni se lehet őket meg tagadnak mindent. Én nem mentem volna ebbe bele, de rengetegen bele mennek, mert nagyon sok cuccot árulnak és mondom több sértettről tud, akivel én beszéltem is. Ja és persze más profillal árulják a cuccokat, de még sokszor az eredeti tulaj képét használják fel ahhoz is :D és a hirdető profilján már látszik, hogy jó körülmények között élnek szóval szó sincs semmiről, amit állított. Igazából engem csak zavarnak az ilyen férgek, sok közöm nincs hozzá, ebbe is csak azért mentem bele mert nem gondoltam, hogy még egy rohadt ágyakkal is ezt csinálják...nem vagyok rasszista, de előítéleteimtől tuti nem szabadulok meg már velük szemben.
2021. jan. 5. 14:31
 7/17 A kérdező kommentje:
mármint, hogy majdnem bele mentem, már a fuvar is megvolt, hogy elhozom az ágyat :D ráadásul volt valami hibája amit nem is mondtak és jócskán többet kértek érte, mint az eredeti tulaja...tényleg elég szerencsétlennek kell lenni, hogy valakit átverjenek így, én eleve meglátom a hibát elküldöm őket a pi...be, nem is tudom hogy gondolták, de csak fut a szekér, van akit átvernek, mert kb. luxusban élnek.
2021. jan. 5. 14:38
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Az a bajod hogy jobban él mint, most hogy kicigányoztad magas végre megnyugodhatsz.


Linkeld már be kérlek, nem akarom hogy átverjenek. Vagy kamu az egész?

2021. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Neked mitől lesz jobb, ha felnyomod őket? :D Olcsóbban árulják az ágyat? Hát. Volt olyan hülye valaki, hogy ingyen odaadta olyan embernek akit nem ismert? így járt. Te irigy vagy?
2021. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8-9: csak nem tezsvírek vagytok ti is, aztán megy a lehgúzás ott is mi? :)
2021. jan. 6. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!