Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalatok arról,...

Mik a tapasztalatok arról, hogy mennyire tartják be az emberek a kijárási tilalmat, ill. az egyéb korlátozó szabályokat?

Figyelt kérdés
Mert én egyre inkább azt tapasztalom, hogy szinte senkit nem érdekel a kijárási tilalom. Ilyenkor jönnek a kórházba a több napos ill. több hetes, több éves problémáikkal, vagy ez miatt kihívják magukra a mentőt. A korlátozó intézkedéssel kapcsolatban pedig szintén ez van. Még a mai napig nem tudják az emberek, hogy hozzátartozók nem tartózkodhatnak a kórházban, illetve látogatási tilalom van. Még mások, mint pld. én is, mindent betartunk

2021. jan. 10. 22:52
 1/7 anonim válasza:
76%
Szerintem csak az első pár napban vettük komolyan a kijárási tilalmat.
2021. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Az én férjem nagyon szeret munka után kimenni sétálni, és gyakran fél 9-re ér haza. Nem örülök, mert félek, hogy megbüntetik, de ennyitől még nem terjeszt covidot.
2021. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Én az esti sétáimat kb. 1 hónapig tudtam nélkülözni, azóta teljes nyugodtsággal kimegyek a szokásos Budapest külvárosi útvonalamon, eddig nem találkoztam rendőrökkel. Nagyobb távokat is megteszek néha, de próbálom csökkenteni a rendőrökkel találkozás kockázatát, mindig külvároson át megyek akár kétszer olyan hosszú időn át, a belvárost minél jobban kerülöm. Párszor így is láttam őket, de sosem állítottak meg, mert igyekszem természetesen viselkedni és nem futok el előlük. Nyilván vállalom annak a kockázatát ha esetleg lebukok, eddig szerencsém volt.
2021. jan. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Ez elég nyilvánvaló, hogy minél tovább vannak érvényben a korlátozások, annál többen szegik meg.

Nyáron is ez volt a maszkviseléssel kapcsolatban, hogy 4 hónap után ráuntak az emberek, a médiaterror is alábbhagyott és olyan szintre eljutottunk, hogy a boltokban dolgozókon sem volt maszk, nemhogy a vásárlókon.

2021. jan. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Népünk harcos kipcsak nemzedék leszármazottaiból adódóan szükségeltetik a Kedves Vezír 2.0-ás verziójának útmutatásait követni, amit örömmel megteszünk neki.
2021. jan. 11. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy van a covid az embereknek még ugyanúgy van más betegségük is. Egy ismerősömnek most műtötték daganatot a melléből. A másik hogy "békeidőben" is sokan személyi taxinak használják a mentőket.

Mondjuk a látogatási tilalom Al nem értek egyet. Ha lenne normális tájékoztatás a beteg hozzátartozóról, akkor lenne értelme, de volt, hogy egy haverom az anyjáról 4 napig nem tudott semmit, mert olyan állapotban volt, hogy nem tudott felkelni, lemerült a telefonja és senki nem volt hajlandó töltőre rakni, az osztályt elérni meg lehetetlen, mert sokszor félreteszik a telefont, mert állandóan csörög.

Kijárási tilalmat betartjuk, engem csak alkalmanként zavar, rosszabb az, hogy 7kor bezár minden.

2021. jan. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 és 5 között alapból nem szoktam házon kívül lenni, viszont a főút legforgalmasabb szakaszában lakok, ha kitévedek az udvarra valamiért 1 lelket sem szoktam látni
2021. jan. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!