Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elengednétek a 22 éves gyereke...

Elengednétek a 22 éves gyereketeket felnőtt felügyelete nélkül pár napra nyaralni a barátaival az országon belül?

Figyelt kérdés
A kérdés nem rólam szól!

2021. jan. 14. 13:52
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 151/158 anonim ***** válasza:
91%

Én 23 voltam, mikor befejeztem az orvosit júniusban, júliusban töltöttem a 24-et (nem voltam évvesztes). Mennyire vicces lenne, ha ott állnék diplomával, orvosként, de még nem vagyok nagykorú, tök reális :D Mint ahogy a szüleim beleegyezése kéne minden sz*r hivatalos papírhoz, sőt, orvosi vizsgálatra se mehetnék el egyedül, csak a törvényes képviselőmmel :D


Idióta szegény kérdező.. le akartam iratkozni a kérdésről, de ezek a válaszok már annyira viccesek, hogy inkább maradok mozizni :D

2021. jan. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/158 anonim ***** válasza:
98%
150: én is csak a cola-popcorn mellé használom, szórakozásnak... :-D
2021. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/158 anonim ***** válasza:
100%
Erről eszembe jutott egy sztori még a főiskoláról. A TO-n várakoztunk, amikor kiabálásra lettünk figyelmesek. Egy anyuka veszekedett a TO-s ügyintézővel, mert az semmilyen információt nem adott ki a "gyerek" tanulmányával kapcsolatban. Az anyuka magából kikelve ordított, hogy joga van a kért információhoz mert a gyereke, a TO-s pedig higgadtan próbálta neki elmagyarázni, hogy ő csak egy idegen ilyen értelemben, nem adhat ki meghatalmazás nélkül semmit senkinek. Biztos ő is a kérdező kerületében él. :D
2021. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/158 anonim ***** válasza:
100%

153: :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Ja-ja, esélyes, hogy az is tuti belvárosi volt... :-D

2021. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/158 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező szerint biztosan ők is elmaradott, falusi, tanulatlan emberek...

JA NEM!


[link]


(itt a közelben laknak a XII. kerületben)

2021. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/158 anonim ***** válasza:
100%

Ami a gyerekvállalást illeti: ha oda kerülsz, vállalj gyereket 40 évesen, vagy ha amennyiben férfi vagy, csináld fel a 40 éves párodat. Majd megtudod miféle veszélyeket tartogat a 40 év és afeletti gyermekvállalás :) Anyám keresztül ment ezen, csak azért, későn lépett ki egy rossz házasságból és az új házasságból mindenképp akart egy közös gyereket, csak addigra már igencsak 40 köré jutott. Nem épp bizalomgerjesztő mi várhat a gyerekre (Down kór akár), rakat szűrést csináltatnak a terhes-jelölttel ilyenkor (hozzáteszem nem ok nélkül). Ha szerinted normális ilyen kockázatot vállalni és pont veszélyeztetett korra halasztani a dolgot akkor hajrá, de ne erőltesd már a hülyeségedet másra és legalább fogadd már el, ha más nem hajlandó orosz rulettezni és 40 éves korára tenni a gyerekvállalást. Azt akkor még nem is beszéltem a korkülönbségről, bár ezt az előttem szólók jól bemutatták szerintem.

A másik pedig a felnőtt kor-dolog. Még mindig egy 22 éves emberről beszélünk és tök mindegy te mit gondolsz, egy 22 éves embert ekképp kezelni ahogy te bemutatod egyszerűen hiba. Mi az egyáltalán, hogy felmerül ilyesmi kérdés? Elengedni akárhova is? Mit? Basszus ne már, egy átlag 22 évesnek már illik a jövője megalapozásán dolgoznia, ami ilyen szintű korlátoltság mellett, hogy a szülőtől függ elmehet-e bárhova is egyszerűen lehetetlen. Ebbe nem gondoltál még bele? Az bacarintana még be, ha nekem 22 éves létemre (milyen jó, pont 22 vagyok, tök rám illik az agymenésed) bármi miatt is engedélyt kellene kérnem a szüleimtől főleg úgy, hogy dolgozok és van önálló keresetem. Persze ne érts félre, én adok a szüleim véleményére, de attól még nem kötelező egyet is értenem. Meghallgatom őket, megfontolom a tanácsukat elvégre ők többet éltek, talán többet tudnak, de végső soron ÉN döntök a magam dolgairól és kész. Alakítom a jövőmet, mint egy egészséges 22 éves.

Ha meg már szülők: én és a szüleim eléggé érdekesek vagyunk. Fogalmazzunk úgy, hogy szöges ellentettje lettem annak, mint aminek lennem kéne a neveltetésem alapján, de én ezt egyáltalán nem bánom, mert tudom, hogy ez nem egy negatív irányú eltérés. Szóval a neveltetés önmagában nem minden, én azt vallom, hogy mindenki a saját maga sorsa kovácsa, maga dönti el milyen emberré válik. Így tettem én is, eldöntöttem, hogy ilyenné válok mondhatni, szóval engedjük el ezt cinikus általánosítást, pártokra osztást stb. Sosem lehet tudni mivé válik az ember, én hiszem, hogy bárki megváltozhat bármikor. Erre egy példa én vagyok, de biztos akad még pár példa.

2021. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/158 anonim válasza:
100%

Hát ezt elég szórakoztató volt elolvasni.

Az "okos" emberek egyik legritkább fajtája


Homo idiotus

2021. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/158 anonim válasza:
100%

Kerdező: 22 évesen már apa voltam. És komolyabb karriert futottam be, mint te valaha fogsz.

Igaz, azt mondják szerencsém volt, de másnak is meg volt a lehetosége Ethert meg BTC-t venni "szаrér-hugуér" mégse tették. Ebből indítottam saját vállalkozást, a nejem szintén, vettem házat de még mielőtt vállalkoztam elvégeztem egy bsc-t, hogy értsek is hozzá.

És semmit sem bántam meg, a gyermekem pedig ahogy elnézem 22 évesen önálló, érett felnőtt lesz.

2021. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!