Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyar egyetemisták/ egyetem...

A magyar egyetemisták/ egyetemre készülők hány százaléka rendelkezik hitel nélküli saját lakással?

Figyelt kérdés
Természetesen, ami a szülők által lett megfinanszírozva, nem hinném hogy saját maguk még képesek lennenék ezt kigazdálkodni. Azért érdekel, mert nekem kolisként volt egy olyan csoporttársam, aki ugyanolyan átlagembernek látszódott, mint én, szívesen élt velem együtt éjszakai életet a kocsmákban péntekenkent, míg nem volt jogsija, addig vonattal/ villamossal ment mindenhova, majd mikor 3. évesek lettünk, a szülei vettek neki az egyetem közelében egy 58 négyzetméteres felújított lakást, aztán így lelépett a koliból. Azt mondta utána, hogy 5 éve megvolt neki ez a lakás, csak meg akarta először itt alapozni a baráti körét/ szociális életét, azóta is ugyanolyan jóban vagyunk, csak így meglepett. Úgy gondolom ez nagyon menő, ha egyetemistaként a saját lakasodban lakhatsz, de ehhez nyilván olyan családi háttér kell.
2021. jan. 14. 17:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben mégis mi a státusz? Nem te érted el, hanem a szüleid. Mellesleg értelmes ember nem dicsekszik
2021. jan. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#10


Magyarországon élünk. Nagyon sok az irigy, befásult ember, ha te nem szenvedsz, akkor kinéznek.

Ráadásul #11 jól beszél, ezt anyám tette a valagam alá, és ezen nincs dicsekednivaló.


#9

2021. jan. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Én 23 éves egyetemista vagyok, és nekem is van saját lakásom. Apukám 17 éves koromban meghalt és a tőle örökölt pénzből vettük. Én nappalis egyetemistaként gyakornok vagyok és az ott megkeresett pénzből fel tudom tartani magam, meg tudok venni magamnak dolgokat amire szükségem van. Nem szoktam reklámozni, hogy van lakásom 23 évesként inkább azt mondom, hogy albérletben lakom.
2021. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!