Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek aki végzős korára...

Szerintetek aki végzős korára ég ki teljesen és hanyagolja el a tanulást az már nem fog megváltozni soha?

Figyelt kérdés

Ilyen vagyok én. Gimnáziumi éveim második felében elindultam lefelé egy nagy lejtőn és azóta ez csak lefelé megy.

Azelőtt közel kitűnő voltam végig.


Mostanra annyira elegem lett, hogy ha a tovább tanulásra gondolok kiver a víz és hányingerem van. Eldobtam mindent és azt sincs kedvem kitanulni ami érdekel mert minimum 6 éves és seggelős.


Úgy érzem számomra az az ideális munka ahol nulla elmélet és csak gyakorlat van. De szinte magamra se ismerek mert ismerőseim közül azok tanulnak ilyen szakmába bele akik már általános iskolában is bukott szamarak voltak.

Ez mennyire normális? Szerintetek van esély még arra, hogy megtátosodjak?

Egyébként orvosnak készültem, az a vicces az egészbe. Ekkorát süllyedt az életcélom. Nem is tudom mi okozta. Igazából hülye nem vagyok, inkább nincs motivációm és lusta vagyok. A tanárom aki a kémiát, biológiát "tanítja" egész évek alatt beszólogatott meg a fakton is kaptuk az ívet mindnyájan, hogy belőlünk semmi nem lesz. Ez is hozzájárult úgy érzem.


Szóval szerintetek van az az Isten, hogy ha 20 évesen így gondolkodok akkor még ez megváltozzon? Az a gond, hogy most elképzelni sem tudom azt, hogy leüljek tanulni. Ott vannak az érettségi tételek kidolgozva minden tantárgyból(bioszon és kémián kívül) köszönhetően a gondos és kiváló tanárjaimnak de egyszerűen úgy ülök felettük mint akinek már be van biztosítva az ötöse érettségin, csak annyi a feltétele, hogy meg kell jelenni.



2021. jan. 16. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
A te életed, te javítod vagy rontod el saját magadnak. Mivel nem családi vagy iskolai bántalmazás miatt lettél ilyen, ez egyes-egyedül a te felelősséged, amit csinálsz magaddal. A kérdésedet nem értem, ha te eldöntötted, hogy semmirevaló akarsz lenni, szakma nélkül, minimálbéren, miből gondolod, hogy mi majd mást mondunk?
2021. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Az biztos, hogy sokkal nehezebb lesz visszaállni, mint folytatni. Sok embert ismertem, akik "csak pár évet" akartak kihagyni alapszak után, hogy mesterre menjenek vagy gimi után, hogy egyetemre menjenek és általában sosem tértek vissza... Rájöttek, hogy úgy is lehet pénzt keresni és az elég volt nekik.
2021. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
A nulla elmélet vagy gyakorlat, az csak takarítás vagy utcasöprés.
2021. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Vissza lehet állni, de nagyon nehéz. Összehasonlíthatatlanul többet kell majd tanulni orvosin, mint most az érettségire. Azt is mérlegelni kell, hogy akarsz-e 6 éven keresztül 3-4 hónapon keresztül konstans ülni, tanulni és stresszelni. Érdemben pénzt nem fogsz tudni keresni, szóval ez egy hosszútávú befektetés és nagyon kell akarni, különben nem fog menni.


Én most fejezem be a jogot és mit ne mondjak ha újra 18 lennék és tudnám mi vár rám nem biztos, hogy belevágnék. Barátnőim elmentek a BGE-re duális képzésre, már évek óta önfenntartók, jól keresnek, lakásra gyűjtenek én meg most esek ki a tanulásból végre és kezdhetem el építeni az életem 0-ról. Cserébe doktor vagyok, az igaz. Ők messze ennyit nem kínlódtak, kb azt se tudják milyen tanulni. Az érettségi tételek konkrétan viccek egy jó egyetem követelményeihez képest. Ezt tapasztalatból mondom, ELTE jogi diplomával a kezemben.

2021. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy nagyon rossz időszakom 11. tavaszi félévében és a 12. év első félévében. Azért ez a tanulmányi eredményeimen nem látszott, csak a hangulatomon. De ahogy közeledett az érettségi, egyenesbe jöttem, mert már "láttam a végét". (Pedig amúgy kifejezetten szerettem a gimit.)

De az egyetem egész más, ott kezdettől jól éreztem magam (nem hagytam ki évet, csak a nyáron "pihentem rá").

2021. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Áhh én is hasonló helyzetben vagyok... hiába vagyok kitűnő, nagyon hülye vagyok, és a kívánt szakra sem lesz meg a pont... ráadásul még mindig semmi hír a tételekről :) nagyon megköszönném ha esetleg át tudnád küldeni a tieidet uwu
2021. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs kitartásod, menj pszichológushoz, hátha 1-2 év terápia után javul a helyzet. Addig miből fogsz élni? Miből fizeted a terápiát? Ismerős takarít, de fél évig a vírus miatt olyan munkát sem talált. Rossz időszakot választottál, hogy leállítsd az életedet.
2021. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6%
Kellene beszélni a szüleiddel, hogy vigyenek el egy szakemberhez, ez szerintem nem kiégés, ahhoz még gyerek vagy
2021. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni s meglátod akarod-e azt csinálni egész életeden át. Néha nem is a munka a legnagyobb gond, hanem a mínusz IQ-val rendelkező okoskodó munkatásak.
2021. jan. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!