Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Online korrepetálás egyetemist...

Online korrepetálás egyetemistaként? Vagy más online munka/önkéntes lehetőség?

Figyelt kérdés
Az egyetemünk már bejelentette, hogy a következő félévünk is online fog indulni. Ennek megvan a maga előnye és a maga hátránya. Viszont számomra az egy elég rossz hozadéka a távoktatásnak, hogy hazaköltöztem és ennyi idő után már nem nagyon tudok mit kezdeni magammal itthon. Itt van a járvány maga, illetve egy kisebb vidéki településen élünk, ahol nem nagyon vannak lehetőségeim (pl. munka vagy akár csak kikapcsolódás), távol vannak a barátaim is, a családommal is elég keveset találkozom és már nagyon hiányzik az, hogy emberek között legyek, tevékenyen töltsem el a szabadidőmet, hasznosnak érezzem magam. Nézelődtem az interneten, hogy erre milyen lehetőségeim lennének és nem találtam túl sok mindent. Gondolkoztam az online korrepetáláson (akár egyénileg, de ugye nagyon sok újonnan szerveződött vagy már meglévő szervezet, egyesület, közösség stb. foglalkozik most ezzel), mert megtetszett és ez akár egy jó lehetőség lehetne. Viszont még soha nem korrepetáltam senkit, tehát nincsen ilyen jellegű tapasztalatom, nincsen semmilyen felhasználható anyagom és értelemszerűen nincsen ezirányú végzettségem sem (ami nem elvárt, de gondolom nem mindegy...). Emiatt nem tudom, hogy meg merjem-e próbálni, szívesen fogadnák-e a jelentkezésem, örülnének-e nekem és tudnék-e segíteni stb., vagy sem. Ez a kérdésem egyik fele. A másik pedig az, hogy esetleg tudtok-e valami konkrét lehetőséget/egyesületet stb. ajánlani, aminek talán érdekes lenne utánanéznem.
2021. jan. 20. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
A Magyar Máltai szeretetszolgálat indított ilyen segítő platformot, a honlapjukon kellene tájékozódni.
2021. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen kiírtam facebookra egy hirdetést, és meg is kerestek még aznap :D szerencsére matek szakos (nem tanáris) vagyok, ami elég kapós.

Én is egyébként pont emiatt kezdtem a tanítást, egyszerűen úgy éreztem, meghalok itthon az unalomtól.

Ha bizonytalan vagy, hogy menne-e, szerintem gondold végig, korábban mennyit magyaráztál az osztálytársaidnak, és mennyire értették azt meg. Én pl éveken át korrepetáltam a tesóm kb mindenből, szóval ebből sejtettem, hogy menni fog. És valóban. Tovább lettem ajánlva, már 4 tanítványom is van.

Csak ajánlani tudom az egészet, szerintem jó érzés átadni a tudást, illetve jó kis zsebpénz is.

Ja viszont annyi még, hogy én személyesen tanítok. Az összes diákom baja, hogy online nem tudnak tanulni, és kiestek nekik hónapok...

2021. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!