Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy akik...

Miért van az, hogy akik általában iskolai bántalmazás áltozatai, azok általában előnytelen külsejűek?

Figyelt kérdés
Mert én még olyat nem nagyon láttam, hogy mondjuk egy jóképű, kigyúrt embert piszkálnak, kiközösítenek meg ilyenek. Nyilván van biztos, de elég ritka lehet. Valaki mondta, hogy soha nem a kinézete miatt lesz valaki kiközösítve, ami nyilván igaz is, mert ha valaki jó fej meg ilyenek, akkor nem csinálják vele ezt, de miért van az, hogy ezek az emberek általában mégis előnytelen kinézetűek?
2021. jan. 22. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De igen, az előnytelen külseje miatt. Vagy ha az nem, akkor megjelenés, beszédhiba. Bármi, amibe könnyű belekötni.
2021. jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ismertem egy csajt akit mindig bántottak a suliban. Nagyon szép kis szőke kiscsaj volt, viszont nagyon visszahúzódó volt ezért a nagypofájúak mindig belekötöttek. Azokat keresik akik nem vágnak nekik vissza mindegy hogy csúnyák vagy szépek. Van akit pont azért kezdenek ki a csúnyábbak mert irígyek a másikra.
2021. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kinézettel, látható testi hiányosságával, hibájával bármikor tudják támadni. És az illető nem is igazán tud ellene védekezni, nem tudja leplezni. Kialakul benne egy alapvető kisebbségi érzés, gátlás, ami mindig ott lesz mint gyengeség.
2021. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a véznákat,alacsonyakat,meg szótlan,visszahúzódó srácokat találják meg mert róluk feltételezhető az,hogy önbizalomhiányosak.Az önbizalomhiányos ember pedig nem mer visszaszólni,nem meri fölvenni a kesztyűt,nem fog visszaütni,könnyen le lehet dominálni.Az elnyomó mindig a könnyű célpontokat keresi akiktől nem számít ellenállásra,mert egy esetleges verbális vagy fizikai vereség egy erősebb embertől az veszélyeztetné a csoporton belüli hatalmát,dominanciáját.Oda lenne a tekintélye,ezt pedig mindennél jobban igyekszik elkerülni,mert őt ez élteti,ez ad értelmet a létezésének,hogy mások szemében igyekszik nagynak erősnek,keménynek látszani.Amúgy persze valójában egy puha kis pöcs,mert ha tényleg kemény gyerek lenne akkor nem a gyengéket igyekezne állandóan lenyomni hanem mondjuk többszörösen büntetett előéletű nehézfiúkat tenne helyre.
2021. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

Én, mint egykori "bántalmazó", most önként jelentkezem a kivéreztetésemre.

Volt egy lány gimiben, ugyanolyan magas, mint én (180 cm), kb. hasonló súlyú (talán vékonyabb), kissé csúnyácska arcú. Olyan rosszul kezelte a saját tulajdonságait, hogy alapból úgy indított első nap, hogy mindenkivel agresszív volt és támadó. Így reakcióként többségünk kiutálta, pedig eleinte közeledni akartunk. Mai napig helyesnek gondolom a dolgot.

Az elesetteket, a szegényeket, a fogyatékkal élőket vagy a kissé csúnyákat inkább felkaroltam.

Néha a bántalmazott vívja ki magának. Igazi báránybőrbe bújt ördög egyik-másik.


Egyébként nincsenek előnytelen kinézetű emberek, a hangsúly a tálaláson van és hozzáállásán. Volt kancsal szemüveges osztálytársam, aki erőemelő volt és mindenki nála vízipipázott a garázsban délutánonként.

Szóval marhagyenge kifogás, hogy szegény csúnya emberek, ők nem tehetnek róla.

Lehet utálni.

2021. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Engem már általános iskola óta piszkálnak, de nem ilyen teljes kiközösítésről van szó, csak folyton szivatnak, néha megaláznak, néha meg jófejek velem.. Szóval én nem tudom mivan. Amúgy van sok barátom osztályon kívül is. Én elhízott vagyok már gyerekkorom óta, viszont már próbálok ez ellen tenni. (egészséges életmód, edzések stb) Volt egy ilyen jellegű kérdésem itt, és sokan azt mondták, hogy ha kigyúrnám magam, az sem segítene, mert soha sem a kinézete miatt bántanak valakit.
2021. jan. 22. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:
10%
Hát ez nem volt valami nagy sztori :D
2021. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!