Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha így már nem...

Mit tegyek ha így már nem szeretek a társaságukban lenni?

Figyelt kérdés
Alapjáraton is eléggé szorongó vagyok, picit önbizalomhiányos és így nehezen ismerkedek, de nagy nehezen végre beilleszkedtem egy társaságba. Nem tartott sokáig az öröm, mert egyik ismerősömnek a bátyja elkezdett lógni velünk és megtudtam, hogy pszichológus. Én nő vagyok és nagyon feszélyezve érzem magam férfiak között, szerintem ez betudható annak, hogy gyerekkoromban molesztáltak, most erre rátesz az is, hogy valamiért nagyon zavar, hogy az új tag pszichológus, folyton úgy látom, hogy belelát a fejembe és analizál. Még egy laikus is leveszi, hogy tele vagyok gátlásokkal, eleve nehezen nyílok meg, nem is szeretek magamról beszélni, félek, hogy kinevetnek, folyton zavarban vagyok ha a középpontba kerülök, most meg itt van valaki, aki előtt nyitott könyv vagyok. Hogyan lehet ezt kezelni? Hogy ne foglalkozzak vele? Csak hátraakarok dőlni és lazulni, természetesen viselkedni.
2021. jan. 29. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen meg is kérhetnéd, hogy a szakmáját ne rajtad gyakorolja, mert feszélyez (i.e. ne analizálgasson).
2021. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt nem lehet ki-bekapcsolni.
2021. jan. 29. 16:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont vele kellene a legtöbbet beszélned. Ő az, aki tényleg tudna neked segíteni, és ő az, aki előtt pont nem kell zavarban lenned. Ez inkább egy szerencse, hogy egy pszichológus a közeledbe került, aki ráadásul férfi.
2021. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ez a dolog. Engem pont feldobott, ha pszichológus is volt a társaságban, mert sokkal gyorsabban megértett mindent, nem kellett magyarázkodni neki, lejöttek számára az alapvető emberi dolgok. Könnyű volt vele kommunikálni, így kellemes is.
2021. jan. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki pszichológus, nem jelent semmit. Ettől még nem lesz automatikusan jó szakember, vagy nem fog feltétlenül szabadidejében is elemezgetni embereket. Illetve az se biztos hogy egyáltalán foglalkozik veled bármilyen szinten. Az hogy nyitott könyv lennél neki, azért erősen kétlem.
2021. jan. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkit felpontozok, mindegyiken gondolkodom, jöhetnek még! Talán azt kéne megértenem, hogy nem körülöttem forog a világ és tényleg sokkal lazábbnak lennem, a felfogásomat kéne megváltoztatnom, hogy ne érdekeljen más mit gondol rólam. Igazából csak nagyon parázok, hogy észreveszi, hogy teli vagyok mindenféle frusztrációval meg sérelmekkel.
2021. jan. 29. 16:31
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha észreveszi, akkor mi van? Ő pont ezekről tanult, ő az aki nem ítél el ilyenekért... tőle kell tartanod a legkevésbé...
2021. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem bűn sem a frusztráció, sem a sérelem. Egyébként meg ezek ám nem érdeklik a többi embert. Maximum a szerelmedet.
2021. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!