Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az embereknek megvan a...

Ha az embereknek megvan a véleményük a másikról miért akarnak vele mégis találkozni? Ennyire nincs társaságuk?

Figyelt kérdés
Nehezebb helyzetben vagyok,de szeretnék belőle kitörni.A dolgok nem csak a saját próbálkozásaimon múlnak.Az egyik ismerősnőm, barátnőmnek már egy ideje nem nevezném amióta nem köszönt születésnapomon,ünnepeken sem.Levelező főiskolán tanulok,hamarosan meglesz a diploma. Egy ideje sajnos nincs munkám és az illető szeret bukoltan célozgatni.Más történetébe csomagolta be a dolgot,hogy nem szereti ha valaki belesüpped a dolgokba és nem tesz semmit.Azt nem látja,hogy mennyi helyre pályázok,a főiskola is egy lépés,hogy ne maradjak ebben az állapotban még akkor is ha ennek jelenleg nincsenek látható jelei.Ha az én szüleimnek is saját gazdasága lenne,mint nekik nekem is könnyebb lenne anyagilag.Valójában ő is benne van egy rossz körülményben,mert nem szereti, nem taljá a helyét a gazdaságban, a magánélete se áll sehogy.Annak ellenére,hogy megvan rólam a véleménye elég sűrún keres,hogy találkozzunk.

2019. márc. 10. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A "megvan a véleményem" és a "rosszban vagyok vele" két külön dolog.
2019. márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt,hogy meg van a véleménye úgy értem ha ennyire negatívan él meg miért keres.Segiteni egyszer se próbált,nem is kérem,hogy ő oldja meg,de ha segíteni nem tud ne akarjon hátráltatni.A barátaimról általában a legjobbat szoktam feltételezni akkor is ha épp nehéz helyzetben vannak.
2019. márc. 10. 23:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges.
2019. márc. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attol barat a barat,h oszinten megmondom,mit gondolok. Attol,h leoltok vkit,meg nem az ellensegem.

Nekem is van ilyen baratom,aki igy gondolkozik,mint a kerdezo.

2019. márc. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A másik életének ilyetén kritikája, tanácsadás általában olyanoknál van, akiknek legalább(!) ekkora bajuk van.
2019. márc. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És megmondtad már neki egyszer is, hogy ne a te munkakereséseddel foglalkozzon, mert tök sok helyre beadod a jelentkezést, csak épp nem téged választanak?
2019. márc. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Erre gondolja ő,hogy bele vagyok ragadva a helyzetembe.Nem értené meg soha nem keresett munkát. Ott a gazdaságuk amit nem szeret,de beáll tehenet fejni,állatokat gondozni,mert igy nem rajta áll a felelősség.A testvére irányítja az egészet.Főleg most jön ezekkel a dolgokkal burkoltan,fondorlatosan amikor a diploma előtt állok.
2019. márc. 11. 07:28
 8/10 anonymousreview60 ***** válasza:

"Erre gondolja ő,hogy bele vagyok ragadva a helyzetembe." De ő is.

"Nem értené meg soha nem keresett munkát." Innen a stílusa.

"Ott a gazdaságuk amit nem szeret,de beáll tehenet fejni,állatokat gondozni,mert igy nem rajta áll a felelősség." Nem mer lépni. És az önutálata csap át a kritikádba. Valahol le kell vezesse a frusztrációt, erre vagy neki ott te.

"Főleg most jön ezekkel a dolgokkal urkoltan,fondorlatosan amikor a diploma előtt állok." Mert látja, hogy te majd tudsz lépni mindjárt.

Azért is keresheti a társaságodat ennek ellenére, mert 1. kapcsolati hálót ápol (úgy amennyire), 2. öntudatlanul is lesi a dolgaidat, hátha bátorságot merít belőled.

Mondanám, hogy az ismerősöd olvassa el "Az ügynök halálát"! Ja, és én is. :-(

2019. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló elgondolkodtató és jó meglátások.

Így van nem mer lépni,ezt mondta is.Mondta pár hónapja, hogy megakart már kérdezni nincs-e kedvem kimenni külföldre dolgozni ő kipróbálná magát külföldön, de gondolom kell neki egy biztos pont, éppen azért mer nem mer lépni.Ha külföldre mennék nem vele,együtt bérelni lakást nem szeretnék egy ilyen ítélkező, paraszt mentalitású emberrel.

Valószinű az is,hogy leakarja rombolni a sikereimet a diplomával kapcsolatban.Megpróbál arra is emlékeztetni ami nem működik az életemben,hátha így eltántorít.

Igen, a társaság miatt is akar találkozni,nem sok mindenkivel találkozik.Meg már javasolta, menjünk el egyszer a közeli városba szórakozni,mert tudja,hogy elszoktam járni oda társaságba.Meg vannak dolgok amikben megpróbálja átvenni a gondolkodásmódomat például tudja,hogy szeretnék városba élni,mostanában azt hangoztatja ő is.

Úgy gondolom ignorálni fogom, ő pont olyan mint az egyik barátnője,akivel azelőtt szintén összejártam,de a viselkedése miatt eltávolodtam tőle.Ő ugyanaz csak pepitában.Valójában még eyg jó ismerős se,inkább "frenemy".

2019. márc. 11. 09:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha összejönnének a dolgaim biztosan úgy érezné magát mint akit leöntöttek egy bilivel...lehet most is ezt érzi.Amikor kiléptem a munkahelyemről ami felőrölt lelkileg mondta is,hogy bátorság volt megtenni a lépést.Most azt próbálja sugallni,hogy bármit elkell vállalni,mert így igazolást nyerne önmaga számára,hogy jó benne ülni a sz..ban.
2019. márc. 11. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!