Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon azt szeretnék, hogy biológusnak tanuljak, de én rájöttem, hogy ápolónak szeretnék tanulni. Nem tudom hogyan mondjam el nekik, mivel amikor pár hónapja annyit mondtam, hogy más szakon gondolkozom és akkor rögtön kezdtek lebeszélni róla. Nem szeretném, hogy elvegyék a kedvem, mert tudom, hogy nem könnyű szakma, de engem ez érdekel.

2021. febr. 2. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Sunyiban vedd fel a jelentkezések közé, akár más városba, utolsó pillanatban sorrendmódosítás, aztán uccu neki.
2021. febr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ápoló egy nagyon önzetlen és szép szakma, minden elismerésem azoknak akik ezt csinálják!

Ha teljes szívedből ezt szeretnéd csinálni akkor állj ki magadért és vállald fel. Abból később csak gondok lesznek ha nem azt tanulod/csinálod amit te szeretsz. A tanulás is nehezebben fog menni, ha nincs meg a belső késztetésed.

Lehet Magyaroszágon nem a legjobb fizetést kínáló szakma, de külfölfön rengeteget lehet keresni vele és könnyebben is találsz munkát mint a biológus végzettséggel (gondolom az ELTE-re mennél).

Viszonylag a szüleidet is megértem amúgy mert tényleg egy embert próbáló munka, de ha ez a szíved vágya akkor vágj bele!


(sajnos én engedtem a szüleim unszolásának és nagyon megbántam, nem érzem jól benne magam és nincs is annyira pozitív jövőképem, állandóan csak arra gondolok, hogy mi lett volna ha erőteljesen kiállok az álomomért...)

2021. febr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. febr. 2. 18:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne hagyd befolyásolni magad, azt csináld, amit a szíved diktál. Ebbe senki se akarjon beleszólni.
2021. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!