Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan megterhelő sok...

Miért olyan megterhelő sok embernek ékezettel írni telefonon?

Figyelt kérdés
2021. febr. 5. 17:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

8,9

Nem a gyorsaság igazából a lényeg. Hanem, hogy ennyire lusták vagyunk. Én bevallom, az vagyok, amint nyomva kell tartani egy gombot, és úgy kiválasztani az ékezetes betűt, mint a régi nyomógombosoknál, azonnal felforr az agyvizem. Pl. ha ezt a kis szöveget itt telóról kellett volna beírnom ékezettel, már rég félbehagytam volna a pitsába.

Nem az idő a lényeg, hanem a plusz mozdulat, minden egyes szóban átlagosan kétszer.

2021. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
49%

9-es: nekem meg sok más embernek sem ugrik fel az ékezetes betü, mert nem magyar betük vannak a telefonon.

Másrészt, ha gyorsan írok, akkor igenis számít az a fél másodperc is, föleg, ha minden 5. betünél belejön.

2021. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%

9

Igen, a fél másodperc nagyon sokat számít. Ennél a két mondatnál ez 4 másodpercet jelent.

2021. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%
Nekem van egy nyomógombos mobiltelefonom, mert utálok okostelefonon telefonálni, és mert tovább bírja az akkumulátora egy feltöltéssel, nem eszi a sok alkalmazás. Azon a telefonon lehet SMS-t is írni, de ékezetes karakterek nincsenek rajta.
2021. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az uj telomon nincs magyar ekezet, elozo tipuson volt. Nem otthon elek.
2021. febr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%
Mert ékezet nélkül gyorsabban lehet írni
2021. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
77%
Aki ezen fennakad annak nincs élete...
2021. febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%

Utálok okostelefonon gépelni, lassú, sokszor félrenyomom, ha meg épp nem nyomom félre, akkor meg kijavítja a szót rosszra...


Na, ezért írnak sokan helytelenül telefonon.

2021. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%

11-es megmondta a megoldást, hogy gépről kell írni.


Különben az ékezet nélküli írással a címzettet értékeli valaki, hogy mennyit ér neki. Hogy nem ér neki annyit, hogy helyesen írjon neki/oda.

Olyan mintha gyűrött-piszkos-foltos ruhában, kócosan menne oda beszélgetni tiszta-rendes-jólfésült emberekhez, hogy lusta voltam mosni, a mosószerem nem mosta ki rendesen, és elveszett a fésűm. De nektek így is jó vagyok, ugye. Érek annyit ápolatlanul, mint ti, senkik. Mert én külföldi vagyok, vagy túl elfoglalt hozzátok képest.

2021. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!