Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pénz nem boldogít . Mit...

A pénz nem boldogít . Mit gondoltok erről ?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint , aki ezt vallja , annak még soha nem volt annyi pénze , hogy boldoggá tegye . Őszintén vallom, hogy engem boldoggá tesz a pénz, hogy költhetek magamra , esetleg a páromra . Természetesen gyerekünk nincsen, (nem is akarunk )így jóval könnyebb az anyagi biztonság jó oldalát megélni . Mielőtt kiforgatnátok a szavaimat , dolgozó nő vagyok és jól keresek eléggé , illetve a párom is dolgozik és ő is jól keres . Nem vagyok eltartva .

Szóval ti erről mit gondoltok. Boldogít benneteket a pénz vagy sem ?



2021. febr. 5. 19:15
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Valaki milyen kis mérges lett 🙂
2021. febr. 5. 19:18
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Egyértelműen IGEN. Boldogít, a pénz mindennek az alapja. A pénzzel vehetsz egészséges kajákra, vitaminra, megtermeted magadnak a lakhatási feltételeket, utazhatsz, anyagilag független lehetsz. Költhetsz luxusra. De az alapszükségletek kielégítéséhez mindenképp kell, ha valaki nem akar csöves hajléktalan lenni. És be tudja fizetni a rezsit, ne féljen attól, hogy kikapcsolják nála a villanyt, gázt.
2021. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
Boldogít. Elvégre a pénz kell ahhoz,hogy élj,és hogy mennyire élsz,az tőled függ,és a pénzkeresési képességeidtől. Ha a tested nem boldog,akkor te sem. Most gondolj bele,hogy neked csak kenyérre,és tejre van pénzed,tojásra már nincs. Szerinted boldog leszel?Elsorvadnak az izmaid...És ha sok a pénzed,akkor boldog vagy?Igen,mert tudod biztosítani a gyerekednek az életet,hogy neki jó legyen,jó legyen a feleségednek,és neked is. Úgy akarsz meghalni,hogy nem tudod milyen íze van egy 5000 forintos ételnek,úgy,hogy a földnek van belőle egy csomó?Hagyjuk már. Ez mind kifogáskeresés arra,hogy miért nem akarsz dolgozni a pénzért,és hogy miért vagy lusta. Én azért döntöttem úgy,hogy meggazdagodok,mert nekem nem elég az átlagos. Majd 10 év múlva megnézzük,hogy melyikünk vezetett már igazán jó autót életében,megnézzük,hogy ki kóstolta meg a világ legdrágább ételeit,italait. Aztán megnézzük,melyikünk aggódik azon,hogy ki tudja fizetni a gázszámlát. A bőség a túlélés egyik kulcsa,és ez belénk van kódolva. Ha mindenki rászorulna a túlélésre olyan módon,mint anno sok évvel ezelőtt...Akkor ha leszúrnál 2 állatot,akkor csak 1-et sütnél meg?A többi embernek nem jut?Elvégre csapatban dolgoztok,megeszitek,a másik meg pocskéba?Nem,neked van egy 1000 fős csapatod,vadásztok halásztok,és mindenkinek ennie kell. Azért is elcipeled mind a kettőt. Akkor érdekes módon van motiváció,és kevesebb a lustaság...
2021. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
Akit a pénz nem boldogít és azt akarja, hogy hiteles legyen, az akkor holnap küldheti is át nekem az összes pénzét. Köszi!
2021. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát

Nagyon jókat írtatok

(Kivéve az első )

2021. febr. 5. 19:39
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Maga a pénz (mint tárgy) nem, de a biztonságérzet, vagy azok az értékek/élmények amikhez hozzá tudsz jutni általa, már boldogítanak.
2021. febr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

A pénz nem boldogít.Na de,amit megvehetsz rajta! :)


Komolyra fordítva,ez a vesztesek élethazugsága.(Aki nem hiszi,kérdezzen meg egy hajléktalant,vagy csórót,hogy mennyire boldog.)A mondás lényege,hogy ne a pénzt hajszold egész életedben,ne áldozd fel érte az egészségedet,mert hiába vagy gazdag,ha nincs időd/módod élvezni a dolgot. Élj jól,és legyen annyid,ami neked elég.

2021. febr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
9es tudom mert nem vagy normális . Tipikus proli magyar . De semmi baj . Ennyi örömöd van az életben , hogy olyan helyen olvasgatsz, amit még csak fel sem fogsz ép ésszel .
2021. febr. 5. 19:42
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

5o evesen is orokbe fogadhatsz gyereket,ha elotte nem akarod elszurni az eleted te se.


Igazad van.


N

2021. febr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Vannak pillanatok, amikor nem boldogít. Amikor meghalt az anyukám, hiába voltam anyagilag igencsak biztonságban, nem érdekelt. Voltak még ilyen helyzetek, de azért alapvetően nagyon is boldogít. Azok szokták azt mondani, hogy nem, akiknek nincsen és így nyugtatják meg magukat.
2021. febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!