Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság lenézik a bölcsészeke...

Manapság lenézik a bölcsészeket? Ha igen, kik? Bölcsészek! Titeket ez zavar?

Figyelt kérdés

Manapság a bölcsészeket konkrétan kik nézik le? Ez szakmafüggő vagy emberfüggő? Valaki azt írta itt, hogy főleg a műszakisok. A jogászok, informatikusok is lenézik őket? Az orvosok?

Nyilván mindenki más és más embereket ismer, de komolyan kíváncsi vagyok, hogy társadalmi szinten, nemcsak saját ismerőseinkre, rokonainkra és barátainkra alapozva mi a társadalom álláspontja.

Akik pedig bölcsészek, tőlük kérdezném: ha lenéznek titeket, az mennyire zavaró? Van olyan, hogy valaki akár pályát is vált emiatt, mert nem akarja, hogy élete végéig lenézzék?


Nekem bölcsész diplomám van, olyan, amit jól lehet hasznosítani, konkrét végzettséget ad, sokféle munkát lehet vállalni vele, de szeretnék pontosabb képet kapni erről, hogy valójában mennyire nézik le az emberek a bölcsészeket. Vagy ez úgy működik, hogy az egyik bölcsész szakot lenézik, a másikat elismerik?


Én a tapasztaltabb orvos, informatikus, biológus, jogász ismerőseim részéről nem tapasztaltam, hogy semmibe vennének vagy lenéznének, de amúgy mégsem érzem azt, hogy olyan értékes lennék, mint amilyenek ők. Lehet, hogy ez hiba és rosszul gondolkodok, de szerintem őket jobban szokás értékelni (megjegyezném, hogy természetesen örökre hálás leszek az orvosoknak, akik megmentették családtagjaim életét) és én sem tudom magamról elhinni, hogy az én tanulásom, én munkám, én tudásom lenne olyan becsülendő. Pedig sokan meg engem irigyelnek mert sok mindent elértem és kiemelkedőnek számít a teljesítményem.



2021. febr. 8. 19:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
39%
Én nekem ősszintén szólva semmi bajom a bölcsésszekell de néha jól esik POÉNBÓL beszólni és le McDonald’s alapszakozni őket és valljuk diploma után nekik lesz a legnehezebb elhelyezkedni
2021. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
39%

21 es vagyok

Ezt elfejtettem írni üdv 1 mechatronikai mérnök hallgató

2021. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

nem nem zavar.


először is borzasztóan éretlen, elmaradott a magyar társadalom.


aztán meg mérnökök között dolgozom, és tapasztalom, h meg vannak győzödve, h ők mindenhez jobban értenek, mint bárki más, akkor is, ha angolul képtelenek kinyögni egy összetett mondatot.

2022. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!