Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy egyetemista semmi pénzt nem keres?

Figyelt kérdés
Rólam van szó. Egyetemre járok, és MINDENT a szüleim fizetnek. Saját "kerestem" az nulla. Ez mennyire általános? Ez mennyire gáz? Bár nem tudom pénzt hogyan tudnék keresni. Merthogy dolgozni tanulás mellett nem sok értelme van. Egyrészt mert nem bírnám, másrészt ha a munka miatt leromlanak a jegyeim, akkor meg kikerülök az államiról, annak meg semmi értelme. Mi a véleményetek?

2021. febr. 9. 11:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
En sem kerestem semmit egyetem alatt, de siman elvegezheto munka mellett is egy-egy szak.
2021. febr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
36%

Azért heti 1-1 napba nem halnál bele, gondolom nem nonstop tanulsz, van életed is. Na, abból az időből lehet munkára áldozni HA akarsz.

Egy kis zsebpénzre bőven elég lenne ez a heti 1-1 nap, vagy bár délután.

De ha neked nem gáz, hogy a szüleid adnak pénzt mindenre és megtehetik, akkor mit érdekel, mások szerint gáz-e?

2021. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
* vagy pár délután
2021. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem ez iskolától és szaktól is függ, van, ami mellett könnyebb dolgozni, van, ami mellett nehezebb vagy lehetetlen. Nem mindegy, hogy orvosi vagy bölcsész.
2021. febr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz, reál szakra járok, itt nálunk gyakori hogy nem dolgoznak, de ismerőseim körében, pl egy gazdasági szakon a nagy része a hallgatóknak dolgozik. Nekem most szerencsém van, MSc második félévénél járok már, találtam egy otthonról végezhető munkát, ami napi kb 1 órát vesz igénybe, ezt tudom csinálni. Amíg ez nem volt, én dmbe mentem el alkalomadtán dolgozi, teljesen rugalmas volt, havi 3-4 alkalomból 25-35 ezer összejött, mivel a szüleim támogattak többre nem volt szükségem, és idpben sem fért volna bele. Esetleg ez jó alternatíva lehet.
2021. febr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

Én végig dolgoztam egyetem mellett, de engem senki sem támogatott ami az én döntésem volt, amikor otthagytam a szülői házat. Több mint 90-en voltunk anno a szakon, ebből úgy tízen dolgoztunk, 10-ből hárman teljesen egyedül tartottuk fenn magunkat albérletben, a többiek csak megkerestek némi bulipénzt.

Az nettó baromság, hogy tanulás mellett nem lehet dolgozni, mert lehet, de nyilván nehéz szóval ha nincs rá szükséged és nem érdekel az anyagi önállóság akkor csináld tovább amit csinálsz. Ha te nem érzed gáznak, akkor senkinek semmi köze hozzá.

2021. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Tanárszakosoknak megéri korrepetálni a tanulás mellett. Nem csak anyagilag, hanem mire eljött a tanítási gyakorlat ideje, én már fejből tudtam az egész középiskolás anyagot, profin nyomtam le az előírt oktatandó óraszámot, drukk nélkül, emlékezetből.
2021. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%
Ha máshogy nem is, akkor nyáron tudsz dolgozni. Persze ha nem szorulsz rá, akkor nem kell.
2021. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én csak nyaranta dolgoztam egyetemen. Minden tiszteletem azoké, akik tudnak dolgozni mellette, de nekem nem ment soha.

(Azóta felnőttem, és most is ez van csak fordítva: tök szívesen tanulnék munka mellett, volt amibe bele is kezdtem, de nem tudok kétfelé szakadni.)


Engem mondjuk nem támogatott anyám, illetve csak minimálisan, úgyhogy én diákhitelből éltem.

2021. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Dolgozom heti 3 napot bejárónőként. A barátom a hét minden napján, egy szakra járunk, fent tartunk egy házat mellette.
2021. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!