Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy egyetemista semmi pénzt nem keres?

Figyelt kérdés
Rólam van szó. Egyetemre járok, és MINDENT a szüleim fizetnek. Saját "kerestem" az nulla. Ez mennyire általános? Ez mennyire gáz? Bár nem tudom pénzt hogyan tudnék keresni. Merthogy dolgozni tanulás mellett nem sok értelme van. Egyrészt mert nem bírnám, másrészt ha a munka miatt leromlanak a jegyeim, akkor meg kikerülök az államiról, annak meg semmi értelme. Mi a véleményetek?

2021. febr. 9. 11:41
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem szorulok rá. Illetve annyira a szülők se támagotaják. Ugye helyben lakom, szóval itthonról járok egyetemre, így tudják mit csinálok. És a tanulás melletti munkát nagyon ellenzik. "Majd dolgozol, ha lesz diplomád." "Én se dolgozatam, neked se az a dolgod" Max annyira zavar, hogy kiszolgáltatottak érzem magam picit. Csak egy szülőm van (tudom, hogy az előbb többes számban írtam), szóval egy ember tart el. Mi lesz, ha vele is történik valami? Ilyen szempontból zavar picit. A nyári munkán elgondolkodom.
2021. febr. 9. 12:23
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim is így álltak hozzá, de én nem hallgattam rájuk, ebből persze lett egy rakás konfliktus, nehezebb volt tanulni, de a munkatapasztalat jól jött, mire pályakezdő diplomás lettem.
2021. febr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
#12 és amit dolgoztál, annak volt köze ahhoz, ami a diplomás munkád? Ahhoz jól jött? Mert olyan munkát támogatnának nekem is. Csak olyat nem, hogy beülök a Tescóba.
2021. febr. 9. 12:31
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetem alatt többségében nem dolgoztam, a tanulással nehezen lehetett volna összeegyeztetni. Volt egy lazább félév, akkor bevállaltam 2 napot hetente. Meg két nyári szünetben vállaltam munkát. A megélhetésem úgy nézett ki, hogy az ösztöndíjam (tanulmányi és szociális együttvéve) 30-40 ezer forint között mozgott, meg a szüleimtől még kaptam 30 ezret, így 70-ből éltem havonta. A szüleimtől kapott pénzt megbecsültem, mindig jó jegyeket szereztem. Ők segítettek egyetem alatt, én is segíteni fogok nekik ha megöregszenek.
2021. febr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
#14 köszönöm a válaszod. Én ösztön díjat nem kapok, nem jók a jegyeim annyira. Illetve nálunk úgy van, mint eddig volt. Nem havi pénzt kapok, hanem, ha valami kell, akkor megveszik. Ráadásul a kaja, meg ezek, ezek egyben vannak a család többi tagjával, mert együtt élünk. Így fogalmam sincs, hogy havi mennyi forintból élek. Segíteni akarnak, de nem ez így szerintem rossz. Nem tudok gazdálkodni, meg semmi. Ez még egy dolog, ami miatt kiszolgáltatottnak érzem magam.
2021. febr. 9. 12:38
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Volt szakmai gyakorlat, volt, aminek érintőlegesen volt köze a tanulmányaimhoz, de olyan is volt, aminek semmi. Viszont akármit dolgoztam, kikapcsolt a tanulás mellett, jó volt "mást" csinálni, jó volt, hogy lett saját pénzem, amiből úgy gazdálkodtam, ahogy akartam, megtakarításom lehetett, elkezdhettem saját lakásra gyűjteni, ami össze is jött idővel, de ha hallgatok a szüleimre, soha nem tudtam volna elköltözni, én nem örököltem, a szüleim tesómat és engem is 3-3 millió Ft-tal tudtak támogatni, ami egy lakáshoz kevés volt már akkor is, mikor én lakást vettem, és még így is kellett hitel.
2021. febr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
34%
Amíg nem költözöl el, nem is fogsz megtanulni normálisan a pénzzel bánni. Mondjuk valamennyi fogalmad lehet róla, de ehhez ugye az kell, hogy faggasd ki a szüleidet, mennyi a család jövedelme, és mire mennyi pénzt fizettek. De tényleg tételesen: ennyi a fizu, ebből ennyi a nettófizu, ehhez jön a csp vagy akármi, másik oldalról meg ennyi a fűtés, ennyi a villanyszámla, ennyi a telefon...
2021. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Beszélek velük, hogy kicsit stresszel a dolog. Már volt róla szó, de lehet, ha jobban rágom a fülüket, akkor lesz belőle valami. :)
2021. febr. 9. 13:01
 19/25 Miss Endzsi ***** válasza:
96%
Elvileg felnőtt vagy, ha egyetemre jársz, miért kéred a szülőd engedélyét, hogy elmehess dolgozni felnőtt létedre? Stresszel a dolog, hogy erről kell beszélned vele, meg rágod a fülét hátha... ne legyél már életképtelen.
2021. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Azért, mert nem akarok konfliktust.
2021. febr. 9. 13:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!