Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy egyetemista semmi pénzt nem keres?

Figyelt kérdés
Rólam van szó. Egyetemre járok, és MINDENT a szüleim fizetnek. Saját "kerestem" az nulla. Ez mennyire általános? Ez mennyire gáz? Bár nem tudom pénzt hogyan tudnék keresni. Merthogy dolgozni tanulás mellett nem sok értelme van. Egyrészt mert nem bírnám, másrészt ha a munka miatt leromlanak a jegyeim, akkor meg kikerülök az államiról, annak meg semmi értelme. Mi a véleményetek?

2021. febr. 9. 11:41
1 2 3
 21/25 Miss Endzsi ***** válasza:
50%
Troll
2021. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyéni dolog, családtól függ.

Én se dolgoztam egyetem alatt, alkalmanként tolmácsoltam meg korrepetáltam, de nem volt diákmunkám vagy valami.

És szerintem nem is kellene, hogy kötelező jelleggel egy egyetemista sz-rrá dolgozza magát, bár nyilván az ember helyzetétől függ és van, akit nem tudnak segíteni otthonról vagy drága az albérlet, nem vették fel koliba, nincs ösztöndíja stb.

Gáznak nem gáz egyik se, mindenkinek más a háttere.

2021. febr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Akit támogatnak pl szülei az általában nem szokott dolgozni.
2021. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én harmadéves vagyok és eddig abszolút nem dolgoztam, tehát nincsen saját keresetem sem (tanulmányi ösztöndíjat kapok, de nem túl bőkezűek, tehát ez egy minimális összeg kb. zsebpénz). A szüleim tartanak el, ők fizetik minden költségemet és nálunk ebből otthon abszolút nincs is semmiféle gond vagy konfliktus. Igazából mindig az volt az alap megállapodás, hogy amíg tanulok és nem tudok saját lábra állni, addig ők támogatnak engem anyagilag. Ők abszolút nem szólnak bele, hogy mit csinálok, de igazából ők is a szüleidhez hasonló véleményen vannak: hogy inkább olyan munkát vállaljak el, amit szeretek, szívesen csinálom, hasznos tapasztalat és nem megy a tanulás kárára sem. Ami engem illet: egy picit bánom, hogy nem dolgoztam és nem dolgozom, mert mindig szerettem volna némi tapasztalatot szerezni az egyetem alatt. Viszont ez nagyon nem egyszerű. Bölcsész karos vagyok és a szakom egyértelműen nem a legnehezebbek közé tartozik, de az órarendem (hétfőtől péntekig óráim szoktak lenni, kötelező jelenléttel) teljességgel ellehetetleníti, hogy valami “szakmaibb” vagy relevánsabb tapasztalattal kecsegtető munkám legyen. Ugye, marad a kereskedelem, vendéglátás és mindenféle betanított, fizikai munka. Ezekkel sincsen baj, csak én elsősorban nem ilyesmire vágyom, nem csak pénzt szeretnék keresni és akkor már mással hasznosabban el tudom ütni a fennmaradó időmet. Ráadásul én vidéken tanulok, “még vidékebben” (bocs) élek és azért itt elég szűkösek is a lehetőségek (pl. nyáron ugye hazaköltözök vidékre, ahol max. mezőgazdasági munkák vannak pl. címerezés). Amúgy az én ismerősi körömben, barátaim és szaktársaim között mindenki hasonló helyzetben van, senkit sem ismerek aki dolgozna (max. kötelező szakmai gyakorlaton van egy-két ember).
2021. febr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nappali mellett elég nehéz volt, ráadásul egyéb családi, személyes problémáim is közbejöttek, úgyhogy több, mint másfél évig nem dolgoztam.


Tavaly kezdtem el munkát keresni az első hullám vége felé... Három hónappal később találtam gyakornoki állást. Októberben kezdtem, a hibrid oktatás miatt kezdetben voltak nehézségeim, de mióta megint online vagyunk, tudok rendesen keresni.


Lassan végzősként egyre kevésbé vágyom vissza a nappali oktatást.


F

2021. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!