Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ez a nagy magyar...

Tényleg ez a nagy magyar átlag? Ennyire csórók az emberek?

Figyelt kérdés

Vagy csak a facén vannak ennyien? Nagyon remélem a face-en kívül senkinek nincs ennyi ideje ezen a hülyeségen szórakozni :(


Megjelenik 3 cikk, hogy 400 forintra drágul a benzin és már tízezrével jönnek a dühítő reactok, meg a kommentek, hogy úúristen, hát mit képzelnek, itt fosztogatják az embert, hát úúúúúristen micsoda pofátlanság. Ki fogja ezt kifizetni???


380 Ft oké, de ha 400-ra felmegy már mind utcára kerül? vagy mi?


számoljunk csak 40 literrel. Ez egy átlagos tankolás mennyiségének felel meg. Legalábbis mi ennyit tankolunk, 55 literes a tank.


40*380=15.200Ft 40*400= 16000 Ft


800 kicseszett forinton dühítőznek? NYOLCSZÁZ??? Ez komoly? Kéthetente 800Ft-al többet kell kiadni az már ekkora nyomorba vezetne? Még 375-el is csak egy ezres lenne!

Ha meg nincs pénzük kifizetni, mert sajnos ilyen is van akkor meg minek van autója???


Én ezt nem tudom elhinni! Nem tudják beosztani az életüekt? Nem tudják ELosztani a pénzüket?


2021. febr. 12. 09:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
9: Pedig leírtam :) ne vedd magadra. Elhiszem, hogy nagyon ideges leszel ettől, de attól még vannak akok normálisan meg tudják fogalmazni a VÁLASZT :)
2021. febr. 12. 10:05
 12/19 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy meg az egész kérdéses rohadt nagy ferdítés és egyszerűsítés.


Kezdjük ott, hogy nem úgy van ahogy leírtad, hogy 399,999-nél még csend aztán 400,000-nál már elégedetlenkedés. soha senki nem örül annak hogy bármi drágul.


főleg akkor nem, ha a fizetése nem változik ez alapján.


Tegyük hozzá nemrég még 360 volt a benzin, most 400 felett. Átlag 45 litert tankolok, az már 1800 Forint / tankolás.


Heti 1 tank benzinnel havi 7200 Forint.... ami egy fél tank benzin.


Ahogy előttem írják, nem csak a benzin 800 Forintja a gond, hanem az, hogy minden is emelkedik. És hiába kapsz Fizetésemelést, hiába keresel papíron többet, ha a pénzed értéke egy kalap szar és több pénzből élsz rosszabbul.

2021. febr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Érdekes én nem ezt tapasztalom. Alkalmazkodni kell, nem kívánság műsor, hogy most így meg úgy akarom :D
2021. febr. 12. 11:21
 14/19 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy a provokáción kívül mi a célod ezzel a kérdéssel?


A drágulásnál mindig méltatlankodnak az emberek, akkor is, ha csak pár forint. Sok kicsi sokra megy, tudod.

2021. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egy korábbi válaszodon akadtam ki. Mégpedig azon, hogy aki 800 forint emelkedésen sír, annak minek autó. Hát, tudod azért, mert sokan, akik emiatt a 800 forint miatt sírnak, kis, istán háta mögötti falvakban élnek, és onnan járnak be dolgozni a nagyobb városokba, mégpedig autóval, mivel naponta megy vagy 2-3 busz összesen. És ezek a kistelepülések, kisvárosok nem arról híresek, hogy az emberek halálra keresik magukat. Könnyű a magas lóról beszélni, biztos és jó fizetéssel, kényelmes autóval a feneked alatt, valószínűleg nagyobb városból. Viszont sokan nettó 150 ezerért, vagy még kevesebbért güriznek 12 órát kőkemény fizikai munkával (pl vasúti rakodómunkás, karbantartó), és nem azért nem váltanak munkahelyet, mert motiválatlanok, hanem azért, mert a környékükön egyszerűen nincs semmi jobb lehetőség. És igen, az ilyen embereknek már a +800 forint is kiadás. És ahogy a korábbi válaszolók is írják, nem az egyszeri 800 forinttal van a baj, hanem azzal, hogy minden is drágul. Drágul a kenyér, a hústermékek, a zöldségek, gyümölcsök gyakorlatilag lassan megfizethetetlenek lesznek a szegényebb réteg számára.
2021. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Tudod, ha a benzin emelkedi, akkor az olaj is, ami az ételed alá kerül, a gyümölcs, hús ára, tuhák, mindennek, hisz a benzin a mozgatórugó. Pl. egy köbméter fa kiszállitással már 20-24 ezer forint átlagban, az árak gyorsabban emelkednek, mint a fizetés, egyszer meg fogunk fagyni,
2021. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Alkalmazkodni kell, nem kívánság műsor"


Leírod ezt, de akkor kérdem én, te miért nem alkalmazkodsz?


Miért idegeskedsz, miért tetted fel az egész kérdést?


Hiszen te magad is pont ugyanazt csinálod mint akiket leszólsz.

Csak nekik legalább van alapjuk rá, hiszen az ő életükre van hatással az árváltozás.


Te viszont nem vagy előrébb, szegényebb, vagy gazdagabb sem leszel, a te életedre nincs hatással az, hogy ők mit "kommentelnek".


Te szimplán csak kelted a feszültséget.

2021. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként írta a kérdező a példát a szendviccsel, a suliban... Van saját kereseted, amit be kell osztanod? Nem a zsebpénzre gondolok...
2021. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 Nem a falusiakról beszéltem, bocsi, ha így értetted. Azokról, akik Pesten nem bírják megmozdítani a seggüket, ha nincs alatta autó.
2021. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!