Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én kezdek kiábrándulni...

Csak én kezdek kiábrándulni ebből a társadalomból?

Figyelt kérdés
Itt nem rasszista akarok lenni,sőt,nem ítélek el senkit a neme miatt,vagy ilyesmi. Azt veszem észre,hogy ez a magyar társadalom egyre lejjebb csúszik. Egyre kevésbé tudok azonosulni vele. Igénytelenség,céltalanság,tehetetlenség,meg mocskolódás,szidkozódás,negatív gondolkozás van sok sok embernél. Tisztelet a kivételnek,de ezek nagyon gyakran tapasztalhatóak. Persze lehet mondani,hogy ez mindenhol így van,de ez nem igaz,az egyszer biztos.
2021. febr. 15. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A sok-sok lehetőség közül (értelmes emberek, kreatívak, börtöntöltelékek, parkettacsiszólók stb) közül te miért épp az igényteleneket, a céltalanokat, a mocskolódókat stb vonzod be az életedbe? Ez a fő kérdés.
2021. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
"Persze lehet mondani,hogy ez mindenhol így van,de ez nem igaz,az egyszer biztos." Ó, igen, te már mindenhol voltál...
2021. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

#1-es: telibetalál a kérdésed!


Én is látom az igénytelenséget bizonyos szinten - de a közvetlen környezetemben nincs ilyen. Mert nem engedem be.

2021. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2 Láttál már olyan országokat,ahol olyan kultúra van,hogy az ilyen nem él meg ott?

1. Hiszel abban,hogy lehet bevonzani embereket,meg történéseket?

2021. febr. 15. 14:41
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Tudod, hasonló a hasonlóval.
2021. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

egyes vagyok


Ugye, hogy nem mindenki parkettacsiszoló!? Ha a kérdező a parkettacsiszolókat vonzza be, pedig akár a molnárokat is tehetné (vannak ám molnárok a népességben!) akkor arról ki tehet?

2021. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És ez gyakorlatban hogy is működik?Sokszor volt,hogy én jól álltam hozzá máshoz,és tökre az ellenkezőjét kaptam meg.
2021. febr. 15. 14:42
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kint élek évek óta Ausztriában. Szerinted itt normálisak az emberek és nincsenek furcsaságok? Más 1 hetet tölteni valahol és más életvitelszerűen ott élni. Vezettél már az osztrák autópályán pl?


De lakik Németországban egy barátom (német), aki szerint a magyarok sokkal barátságosabbak és jobb fejek, mint a németek. Én pedig azt hittem, hogy a németek barátságosabbak mint a magyarok, mert eddig max 10 napot voltam náluk egyhúzóban és azalatt nem volt negatív tapasztalatom.

2021. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kérdező: hol ismerkedsz? VAgy milyen környezetben dolgozol?
2021. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"1. Hiszel abban,hogy lehet bevonzani embereket,meg történéseket?" Én abban hiszek, hogy maga dönti el az ember, mit vesz észre, és mire hogyan reagál. Te túláltalánosítva, és fekete-fehér gondolkodási hibába esve* próbálod azt elhitetni velünk, hogy a te szubjektív valóságod mindenkire érvényes. Hát, nem az.


*lásd: Kognitív torzítások listája Tigger 2001 és Beck 2002

2021. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!