Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Máshol is ennyire negatív a...

Máshol is ennyire negatív a bölcsészek és társadalomtudósok megítélése, vagy ez magyar sajátosság?

Figyelt kérdés
2021. febr. 19. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
De most mondd, hogy valahol nem jogosan vannak ezek megbélyegezve! A legtöbb ilyen diplomával alig van lehetőséged elhelyezkedni, és ha van is, akkor is a közszférában, ahol az ilyen diplomás emberek munkáját csak némi kis zsebpénzzel méltányolják.
2021. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Tekintve, hogy a bölcsészek tevékenysége nagyrészt értelmetlen és terméketlen okoskodás, ezért nyilván sehol nem bálványozzák őket.
2021. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Bölcsész diploma=McDonald's hamburger sütő munka.
2021. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Azt kell látni, hogy a világ jó nagy sz*rban van. Ezt természettudósok (is) mondják, gyakorlatilag fenntarthatatlan és kilátástalan az emberiség helyzete. Ez nem vicc, de szerintem mára tudja is mindenki. 2-es írja, hogy "értelmetlen" a bölcsészek tevékenysége. Volt már szerencsém komolyabb bölcsészekkel beszélni (magam természettudományt is hallgatok az egyetemen), elég jól látják a világot általában, sokkal többet és tisztábban, mint egy mérnök vagy hasonló. Ez nem kizárólagosan igaz, de nagyon gyakran igen. Sőt, bár én biológiával foglalkozom, egy műszaki képzettségű emberrel többször "fájdalmas" a beszélgetés. Hihetetlenül együgyűek tudnak lenni, mert az emberekhez nem értenek, a gépeket meg szeretik. Persze, el tudnak helyezkedni, nyilván, kell a sok kacat meg a laborokban fékrendszereket tesztelgetni, hátha el tudjuk adni azt is az extrákkal felszerelt kocsikba (amik száma akár önmagukban, akár az infrastrukturális vonzatait tekintve már most is fenntarthatatlan). Tehát: a világ helyzete elég sz*r (ez tény), ebbe pedig be lehet tagolódni azzal, ha követed a vonalat. A társadalmak meg olyanok, amilyenek. Nem kell társadalomtudós, mert a technikai szféra irányítja a társadalmakat. Sz*rul, de a saját érdekében. Hogy te is érdekelt légy ebben az irányításban, ahhoz érdekes módon nem a társadalom "optimalizálásáról" kell tanulnod, hanem a tőkefelhalmozásról, ami általában felesleges tárgyak és szolgáltatások eladásából származik, ezt hívják fogyasztói társadalomnak, ahol pedig kevesebb helye van egy gondolkodó és eredeti bölcsésznek, mint egy autónak, telefonnak vagy egy új szoftvernek, ami lehetőleg nem 5, hanem 10 órára szegez a telefon képernyője elé. Ez mindenhol így van, csak jobb helyeken nem elegáns reklámozni, mert a saját hülyeségét és önteltségét és pénzközpontúságát reklámozza vele az ember.
2021. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

#4 Az baj, h az emberek jólétben akarnak élni?


Ehhez persze kell a bölcsész is, mert ők tudják a legjobb krumplit sütni.

2021. ápr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszed, hogy ez jólét, mert mást nem ismersz. Olvass utána, mit fog okozni a klímaváltozás (ez csak egy példa). Az egyetemen pont ezzel foglalkozunk. De mondok populáris példát is. Tóth Dávid kajakos egy fél évig tartó vetélkedőben vett részt nemrég. Tilos volt bármi modern cuccot használni. Azt mondta, eleinte zavarta, hogy nem tudott telefonozni, de pár nap múlva megszokta és élete legfelszabadultabb időszakát élte meg. Következő: szükség van telefonra munkához stb..., autóra szállításhoz és egyebek. De ezek nincsenek társadalmilag integrálva. '90-es években 300 ppm a levegő szén-dioxid aránya, 2005-ben 350, ma már 400 felett (egyértelmű mérések). És ezt kéne 410 alatt tartani! Szerintetek? Egyértelmű tendencia, finoman szólva. Egy nagy kudarc a tudományos párbeszéd, mert a technikai fejlesztések kiragadottak a holisztikus kontextusból. Ez nem kérdéses. A válasz (lsd. pl. Daniel Kahneman): a tudomány jelenleg csak az intelligens gondolkodást helyezi előtérbe, a racionális gondolkodást pedig kizárja. A kettő messze nem ugyanaz. Tudom, itt nem feltétlenül tudományos szakértők írnak, de ez nem igazán vita tárgya. 5-ös egy adott színvonalon kívánta megragadni a tárgyat, én egy másikon, az igaz.
2021. ápr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Azt hiszed, hogy ez jólét, mert mást nem ismersz."


Igen, ez jólét, és nem, nem is akarok semmit sem ismerni ezen kívül.


Mindent lehet mértékkel csinálni, és egyébként is, senki nem tiltja meg neked, hogy redukáld azokat a dolgokat az életedben, amiket túl soknak tartasz.


A klímaváltozás meg nem akkora probléma, mint gondolod.


Leginkább a szegényebb országokat fogja érinteni, ott majd sokan meghalnak, de kit érdekel. Mi képesek vagyunk már most alkalmazkodni (mezőgazdaság, stb.), ettől függetlenül nyílván tennünk kell ellene, nem szabad ignorálni, de a civilizációt sem szabad elcseszni, csak azért mert valami kajakos szeret telefon nélkül élni (egészségére, nekem ez nem fáj).


Viszont abban igazad van, hogy a légszennyezettség egy valós probléma, de ezen nagy erőkkel dolgozik az emberiség, úgyhogy nyugi.

(30 éve még nem is volt "probléma", ha rosszabb a levegő, de ezt szerencsére végre sikerült becélozni, mint potenciális veszélyforrást).


Nem kell mindig nyavalyogni, az életet élvezni kell, nem túlgondolni...

2021. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Hú... ez nem tudom vicces-e vagy szomorú. Először nagyon vicces, de azért inkább szomorú. Köszi, hogy megnyugtatsz, nem kell "túlgondolni" a klímaváltozást, kedves tőled, de sajnos egyetemi végzésemhez kötődik ennek kutatása. Természetesen egyszerű utánanézni is, 10.000 tudós közös állásfoglalása, gondolnám, még a laikust is meggyőzi. Ezzel együtt az állandó online jelenlét (például) kutatások alapján is rosszat tesz a mentális jóllétnek, csak fentebb említettem egy konkrét példát (jó példa Chris Bailey TED-előadása a témában). Persze, ezzel együtt addiktív dolog, mert a dopaminháztartást befolyásolja, de ettől még nem egy jó dolog. Tehát igaz, technokrata társadalomban élünk és a mérnökarisztokrácia egy kiemelt szerepkört ragadott magához, nevezetesen a társadalomirányítást. Megvan az eredménye, fenti kommentár nagyon sok mindent elárul a tudásról.
2021. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
#8 Köszi. Jó szorongást.
2021. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!