Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik életet szeretnéd élni?

Melyik életet szeretnéd élni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 20. 04:34
A kérdező szavazást indított:
a vírus előtti szabad életet
a bevezetett korlátozott életet
62 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Normális ember biztosan nem tesz fel ilyen kérdést.
2021. febr. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 molnarmarcell21 ***** válasza:
70%

Nyilván senki sem szereti a korlátozásokat; viszont sok embernek ez nem jelentett változást, nekem se, hiszen eddig se járkáltam este az utcán, a maszk kifejezetten jól jött a légszennyezettség és a hideg miatt, otthonról pedig jobb dolgozni, mint irodából.


Ami hiányzik, hogy elmehessünk éttermekbe, de ez nem nagy fájdalom.

2021. febr. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

#3:

Ahogy te is írod: eddig is dönthettél úgy, hogy nem mész sehova, dolgozol otthonról.

A mostani helyzettel az a baj, hogy nincs választás. Mi Németországban élünk. Október óta nem láttam a szüleim. Online tanítás van, de ugye németül. A férjem nyrlvtanfolyama is online zajlik, ami úgy néz ki, hogy jön postán az intenzív tananyag, és én tanítom. Hulla vagyok, minden este 8-ig tanítok. 6-tól dolgozok, úgyhogy, 5 előtt kelek. Nincs egy ruhabolt, nincs semmi nyitva, csak az élelmiszerüzletek. Nincs fodrász. Neten vadászom a gyereknek a használt ruhát, mert fél év alatt kinőtt mindent. Minden hivatal zárva, csak telefonon lehet elérni. Van, hogy két napig csörgetem egyfolytában.

Közben olyan tömeg van az élelmiszerboltokban, hogy lépni nem tudsz. 700 emberrel dolgozok együtt, a fele köhög. Semmi értelme így az egésznek.

A maszk a legkisebb bajom. De ovis gyerekek szülei egyre többen mondják, hogy nem beszél a gyerek. Mivel nem látszik az artikuláció, akár összefüggés is lehet. De az biztos, hogy 3 körüli gyereknek most az a normális, hogy embereken maszk van. Jó ez így? Amúgy szerintem a maszk örökre maradni fog, mert a vírus is marad. A kézfogás pedig örökre eltűnik.

2021. febr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Olyat,ahol eldönthetem a rendelkezésre álló információkból,hogy kell-e féltenem a magam vagy a családom életét.

Minden eszköz, lehetőség rendelkezésre áll elvileg,hogy aki akarja az elkerülheti a koronát.

Aki pedig nem tart ettől,az a saját döntésének a következményeit viseli.

Mindenképp a vírus előtti életet választanám.Aki nem így látja,annak ott a lehetőség,hogy otthon maradjon,beoltassa magát, maszkot hordjon.

2021. febr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Én vírus után is influenza szezonban fogok maszkot hordani, meg jó lenne ha maradna a távolságtartás is. Végre nincsenek a seggemben sehol és nem tapossák a sarkam. Ügyintézésnél se kell sokat várni mert most ők is betartják az időpontokat. Remélem ezek maradnak, viszont mennék már étterembe meg szórakozni úgyhogy a vírus előtti választom.
2021. febr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon örülök, hogy nincs kézfogás.. nem kell 25 emberrel pacsizni minden reggel.. akikről azt se tudom, hogy épp hol járt és mit csinált a kezével 5 perccel azelőtt.


Eddig se jártam sehova, nem igen érdekel. Sőt örülök, hogy 20 után csönd és békesség van, nem padig a traktorfesztivált kell hallgatnom, ahogy egymás után 80an bevonulnak a faluba.

2021. febr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Mindkettőt egyszerre, komolyan mondom. Az maradjon, hogy a boltban nem lihegnek a nyakamba, nincs randalírozás, meg az ablakom alatt motoros találkozó hajnalig. De az éttermek, mozik, könyvtárak nyugodtan kinyithatnának.
2021. febr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Nekem introvertáltként csodálatos dolog ez a karantén. Remélem még jövőre is lesz
2021. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

A vírus előtti életet semmiképpen sem. Az egy merő rohanás és alváshiány volt, túl nagy embertömeg, túl sok emberi kontakt, sportra 0 idő, 0 szabadidő. A saját barátaimra meg már nem maradt energiám.



Teljesen őszinte leszek, a home office-t imádom. (Habár új munkahelyem van, ahol heti 1-2 alkalommal bemegyek, hogy megismerjem a helyet, a többieket, akik épp bent vannak).

Akkora időnyereség a home office, hogy az elképesztő. Ezen kívül nem zajban, járkálásban, vihogásban kell koncentrálni, otthon nincs a nyüzsgő méhkaptár irodai konyha se és az a hőmérséklet és fényviszony van, ami nekem tetszik. Irodában jellemzően nagyon melegem van, mert télen fűtenek vagy 25 fokra, nyáron 28-nál kikapcsoltatják a klímát, hogy jaj, de egészségtelen hideg.


A távoktatást is imádom az estin. Itt nem csak az utazások idejét spórolom meg, hanem a szünetekét, lyukasórákét, unalmas gyakorlatokét is. Jellemzően elmosogatok, tornázom, beadandókat készítek.


Azt is imádom, hogy a COVID óta nem tapasztaltam tömegnyomort tömegközlekedési eszközön. Sőt, mivel mindig a jármű legüresebb részére szállok, általában annyian vagyunk, ahány ülőhely. Itt olyan járatokra gondolok, mint a 2-es metró, 4-es metró, 1-es villamos, Déli pályaudvar felé menő buszjáratok.


A barátaimmal találkozom nálam vagy náluk.

Túrázni is szoktam.

Sportolni otthon, de mivel nem kell utazgatni, van rá időm.

Ha jön a jobb idő, futni és bringázni is fogok.



A vendéglátóhelyeket, egyebeket inkább sajnálom, hogy most nem jutnak bevételhez, vagy ha kajálda és kiszállít, akkor nem annyihoz, mint rég.

Kicsit hiányzik az uszoda, falmászás, beülős helyek, de csak havi egy-kétszer tudnék elmenni.



Összességében félek attól, hogy visszaáll a "rend" heti 5 nap irodával, heti 3 nap jelenléti sulival, mindenhol tömegnyomorral...



Amúgy a maszkot boltokban, plázákban, tömegközlekedésen igazám megtarthatnák. A nátha és az influenza se kellemes.

2021. febr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyat ahol normálisak az emberek...
2021. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!