Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik elégedettek az élettel,...

Akik elégedettek az élettel, szeretnek élni, szeretik a felnőtt életet, szabadnak érzik magukat, sőt, még a munkájukat is szeretik, azoknak mi a titkuk?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, nagyon sokat küzdöttem, tettem. Volt bennem hit is, eleinte nagyon erős, aztán gyengült, de az elmúlt egy-két héttel ezelőttig még volt.

Az utóbbi időben önbizalmam is volt, mertem kockázatokat vállalni.

Képeztem magam, tanultam, szoros napirendem volt.

Igyekeztem változtatni azon, amin kellett és többnyire sikerült is.

Mások tanácsain mindig elgondolkoztam és az utóbbi időben egyre többször szívleltem meg.


Mégis szédületes iramban fogy a pénzem, utálok bejárni dolgozni, egész nap rossz kedvem van, nincs párkapcsolatom, barátom egyre kevesebb, általában nem megyek nyaralni (ha mégis, akkor 2-3 napra), egészségileg se vagyok a toppon, finoman szólva.


2019. júl. 16. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az a titka hogy szeresd a munkád, az életed nagy részét ott töltöd, fontos hogy jól érzed ott magad vagy nem.
2019. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem tagadom, a szerencse is hozzájárult az életemhez.

Az egyetemen azt tanulhattam, amit szeretek, miután elvégeztem, beajánlottak egy nagyon jó helyre, ahol az álommunkámat végeztem.

Egy pillanatra állj meg, és kérdezd meg magadtól: mit szeretnél? Sose késő újrakezdeni, sosincs késő valami újat tanulni, tenni.


23/L

2019. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 diskgirl6 válasza:
100%
Valóban a munka az egyik kulcs. Édesapám szokta mondani, hogy vagy szeresd a munkád, vagy keress vele nagyon sokat, hogy a munkán kívüli életed legyen olyan, amire vágysz, de ha egyik se megy, akkor onnantól küszködés inkább. Viszont az jó, hogy látod, mennyi mindenben fejlődtél, ennek örülj! Ritka az önfejlesztő ember. Illetve én még a hozzáállást mondanám. Munkán kívül mindennap tégy 3 dolgot, amihez kedved van, akkor is, ha a házimunka kontójára megy. Így nagyon sokat javul majd a kedélyed, attól meg az egészségi állapotod. Nekem ez kezdte el a pozitív változást, meg hogy próbálom csak pozitív dolgokkal körbe venni magam.
2019. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen dolgozol,keveset keresel,ez rányomja a bélyegét a hangulatodra,emiatt nem jön össze a párkapcsolat,és a barátaid sem szívesen vannak együtt egy negatív emberrel.Gondolom,stresszes is vagy,ami megviseli az egészségedet,nyaralásra meg nem telik.Konzekvencia:keress másik munkahelyet.
2019. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nyaralásra se pénz, se társ plusz a tanulás....

Stresszről annyit, hogy hol étvágytalan vagyok, hol zabálok, sokszor nem jók a khm bélbeli dolgaim, könnyen válok idegessé, jóformán minden éjszaka megébredek.

A tanulást pont most gondolom át és valószínűleg hanyagolom 5 évre, de a tanulá, a sport rovására menne napi 3 dolog, amit élvezek, de ez annyira rengeteg, hogy az alváséra is.

2019. júl. 16. 18:07
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Nyaraláshoz egy sátron és hátizsákon kívül nem nagyon kell más. Ha nincs pénz, lehet kempingezni is, szabad strandra járni, stb.
2019. júl. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok strandon nyaralós fajta. Sátorban nem tudok aludni, tehát pont, hogy nagyon jó lelkiállapot kell, hogy ez ne érdekeljen és bevállaljam. Pont, hogy egy kéktúrás egy hétre vágyom majd valaha...
2019. júl. 16. 18:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy tudják mit akarnak, tudják, hogy fognak eljutni oda, azaz van egy hosszútávú tervük, egy víziójuk, hogy hol akarják látni magukat 5-10-20-30 év múlva. Aztán ezt lebontják kisebb célokra, mit kell ahhoz csinálnom ebben az évben, ebben a hónapban, ezen a héten és ezen a napon, hogy ez megvalósuljon. A nagy célok is sok-sok apró cél összességei, és minden egyes nagyon apró (akár napi) cél elérése sikerélményt, önbizalmat és boldogságot ad.

Valamint fontos, hogyha van egy víziód, és tudod hogy téged ez tenn boldoggá, akkor csináld szorgosan az oda vezető apró kis lépéseket és ne érdekeljen, hogy mindenféle random családtagok, barátok, gyakorikérdések válaszolók szerint ez mennyi értelmes, reális, teljesíthető stb. Ez a célod, ez az álmod, akkor tegyél érte, teljesítsd a célokat, mérföldköveket és érd el!

Közben viszont ne feledkezz meg a mindennapi szépségekről, apró örömökről, ami lehet egy tál eper, egy szép naplemente, egy negyedórás esti séta a hűvösben, egy telefonbeszélgetés egy baráttal stb.

2019. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez szép és jó, csak ha valóban így működne, akkor már igen sikeres ember lennék (nem az anyagiakra gondolok elsősorban).
2019. júl. 16. 19:30
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan melyik része nem ment?

- Nem tudtad megtalálni/elképzelni azt a célt/állapotot, amelyikben boldognak éreznéd magad?

- Nem tudtad felbontani az ehhez vezető utat éves/havi/heti/napi célokra?

- Nem tudtad teljesíteni a napi céljaidat?

2019. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!