Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az életnek és annak fenntartás...

Az életnek és annak fenntartásának nincs értelme. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A bolygónk élővilága gazdag. De mindegyik élő dolog végső soron egyetlen célért küzd: fenntartani magát, valamint a faját szaporodással. De miért? Az univerzum szempontjából lényegtelen a létezésünk. A föld szempontjából is. Ha többé semmi sem tudna szaporodni, kétszáz év alatt elpusztulna minden élő, akkor lenne valami? Nem! Akkor a természet miért ragaszkodik ehhez? Miért van vágya minden élőnek a szaporodásra?

Valahogy kialakult az élet jelensége (hagyjuk a hitet és a tudományt, csak ezzel a ténnyel foglalkozzunk, hogy egyszer kialakult)

szóval valahogy kialakult az élet nevű rendszer, ami képtelen örökké létezni, ezért a szaporodással alkot új ilyen lényeket, amik szintén szaporodnak majd meghalnak. Miért?



2021. febr. 23. 15:55
 1/3 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
63%
Az a véleményem, hogy én már kinőttem abból a korszakomból, amikor 18-19 évesen olyan qva menőnek éreztem magam az ontológiai kérdések megvitataásával, és beláttam, egy, azaz egy életem és lehetőségem van arra, hogy boldog legyek, és tapasztalatot szerezzek. Azaz boldogan éljek, és ne ártsak másoknak, pláne ne a bolygónak. Ennyi. Az én értelmem meg tovább terjed a szaporodásnál.
2021. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%
Igaza van az #1-esnek. Egyébként fordítsd meg a kérdéseidet, és látni fogod, hogy úgy sem lesz több értelme: Miért? helyett Miért ne?
2021. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy van e. Az emberrel zsákutcába jutott az egész evolúció. Mindent kiirtunk, terjeszkedés és szaporodás ész nélkül... Hamar ki hal a Föld szerintem 500éven belül...
2021. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!