Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon betegesek az alvási...

Nagyon betegesek az alvási szokásaim?

Figyelt kérdés

Régen későn feküdtem le aludni, de már évek óta minden nap lefekszek aludni szigorúan 19 órakor, nyáron esetleg 20kor. És éjjel 2-3-4 körül ébredek, addig bírok aludni. Fokozatosan alakult ez ki nálam, fokozatosan egyre korábban feküdtem le aludni az alvászavaraim miatt, mert rá vagyok pánikolva sokszor az alvásra, minél hamarabb aludni akarok. Aztán végül 19 óra lett, akkor fekszek le. Csak mostanában meg ahogy egyre később sötétedik, az a gondom, hogy sokszor nem vagyok álmos akkor még, nehezen alszok el. Néha meg órákig tart elaludnom, és egész délután az alváson aggódok, hogy tudok-e majd aludni.

Mi a véleményetek az alvási szokásaimról? Fontos lenne ezzel kezdeni valamit?

25/F


2021. febr. 26. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
igen
2021. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 alletta ***** válasza:
96%

fiatal felnőttként ne akarjál már este 7 órakor aludni, főleg, ha nem is tudsz órákig elaludni.

sétálj, fussál, olvassál helyette.

igen fontos lenne, mert nem természetes, te is ráparázol, érzed, hogy nem jól van ez így.

2021. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%

2

Pedig pont az a termeszetes, hogy sotetedeskor fekszunk le aludni. Az mar egy masik dolog, hogy a tarsadalmi elvarasok miatt ez nem a legjobb modszer.

2021. febr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Jééézusom, ez tényleg beteg :D


"Néha meg órákig tart elaludnom, és egész délután az alváson aggódok, hogy tudok-e majd aludni."


Ha nem vagy álmos, akkor miért próbálsz minden áron elaludni??

2021. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

Ha valami komolyabb fizikai munkát végeznél napközben,

nem kellene altatni!

2021. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

25 évesen este 7-kor lefeküdni, még a COVID miatt sem indokolt.

Mikor élsz te?

Ne görcsölj az alvásodon napközben, na bumm! mi van akkor, ha nem alszol el? Nem kötelező, simán kihagyhatsz szunya nélkül 1 éjszakát, másnap feküdj le 11-kor és máris helyrebillentél.

A következő nap megint 11-kor és fogsz aludni!

Minden a fejben dől el, ne szuggeráld magadba az aggodalmaidat napközben és nem lesz gond!

2021. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

6

Ez az, meg 5 eves koromban is megneztem a Cobra 11-et este 9-kor,utana mentem aludni. :D

2021. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Valamit okosíts magadon. Te is látod, hogy ez így nem frankó. Feleség, gyerek mellett teljesen tarthatatlan. Vagy az nem kell?
2021. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Én pl 6-7 kor este teljesen bekómálok ugy fél órára.

De 90%ban ekkor még dolgozok.

Ha ebben a félnórában nem tudok lefeküdni akkor teljesen kimegy az álom a szemeszből, ami azt jelenti hogy reggel fél6ig nem tudok elaludni. De 6kor vagy 7kir meg kelnem kell.

Lehet másoknak ez nevetséges, de amikor napokig nem tudsz aludni akkor igenis lefeksszik az ember amikor csak tud.

Én mindig rossz alvó voltam, ami azt jelenti hogy egész nap tudnék aludni, de éjjel annyira éber vagyok, hogy semmilyen természetes vagy gyógynövényes alvássegítővel sem tudok elaludni.

29 nő

2021. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
Ez max akkor lenne jó, ha 4 körül kelnél reggel, hogy 5-re beérj a munkába.
2021. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!