Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyan,...

Van még rajtam kívül olyan, akinek pont a felnőttkor könnyebb?

Figyelt kérdés
A napokban gondolkoztam, hogy anno az iskolában mennyire zárkóztak, hogy a felnőttkor mennyire nehéz lesz, addig örüljetek, míg gyerekek vagytok, iskolába járhattok, stb. Vissza gondolva nekem, pont, hogy az iskolai évek jelentettek kihívást, mert nem lehettem önmagam, s mindig a követelmények, az életről ezzel szemben egy szót se ejtettek, hogy hogyan fizessél be egy számlát, vagy hogyan kezelj konfliktusokat. Persze, nem azt mondom, hogy a felnőttkorban nincsenek nehézségeim, de én valahogy nem azt tapasztalom, amivel az iskolában ijesztgettek. Vissza gondolva pont azokat az éveket éltem meg drámaian, s visszagondolok, mindig elborzongok, hogy ténylegesen milyen durva volt átélni gyermekfejjel a megvetéseket, “belőled csak kukás lesz”, stb. Lehet, csak én jártam rossz iskolákba, de nagyon nem sírom vissza azokat az éveket. Ti mit gondoltok erről? 23/F
2021. febr. 27. 07:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
1000x jobb felnőttnek lenni! Vagyis, pontosabban gyermektelen felnőttnek! Amit lesz gyerek ismét nem szabad az ember és tele van kötelezettséggel, nem a maga ura
2021. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Meg aztán ott van a buktatás is. Szerencsére nem éltem át ilyet, de mekkora törés lehet az is. Mai napig rossz ebbe belegondolni, ahogy bántak ezekkel az emberekkel év vége közeledtével. Érdekes módon ők is vitték valamire, sőt. S akkor csodálkozunk, hogy ennyi depis, alkoholista, drogos ember van. S akkor még otthon is megkapják a magukét.
2021. febr. 27. 11:48
 13/16 A kérdező kommentje:
Egyébként mondasz valamit, utolsó. Nekem se hiányzik a gyerek, tudom, ez a társadalmi elvárás, a propaganda is ezt fújja. De amit én is megtapasztaltam anno, hát, nem hiszem, hogy valaha is akarnék. Valahogy nem tudok úgy nézni egy kisbabára, hogy jaj, de cuki, akkor inkább egy kutya, vagy macska. Még megfelelő párt is nehéz találni, mondjuk ez mellékes, nem témába vágó. :D
2021. febr. 27. 12:15
 14/16 Metionin ***** válasza:
11. Ez érdekes, én soha nem akartam gyereket de most hogy ezt írtad, lehet hogy ez is közrejátszik benne. Hogy alig vártam a felnőtt szabad életet és tudom hogy egy gyerek ennek véget vetne. Még ha szeretném a gyerekeket is nehéz döntés lenne feladni érte az életemet pont amikor már jól érzem magam.
2021. febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Jaj én is sokkal inkább szeretem a felnőtt eletet.

Mivel szar volt a családi hátterem is ezért a tanárok se kenyeztettek el túlzottan és menő sem lettem.

Kiszolgáltatott helyzetben, orvosnal a mai napig előjön az a megsemmisült érzés brrt...

2021. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
En abszolut jobban erzem magam. A kulso korulmenyek hiaba voltak jok, gyerekkoromban szorongtam, tinedzserkent depresszios voltam. Aztan egy eletkepes felnott vagyok nagyjabol.
2021. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!