Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szokott valaki úgy lenni,...

Szokott valaki úgy lenni, hogy a szemöldökeit össze ráncolja, miközben mélyen, nagyon erősen koncentrál valamire?

Figyelt kérdés

Ez mindenkinél más arc kifejezésben vetül ki. Van aki a nyelvének hegyét kiöltve felfelé koncentrál. Gyors és lassú gondolkodás című könyvben, Daniel Kahneman-től, olvastam azt, hogy amikor valaki mélyen, erősen koncentrál valamire, akkor gyakran ráncolja a szemöldökét. Az az "Frowning", "To frown" angolul. Erre itt rákerestem, de semmit nem találtam. Redditen is csak egy maroknyi ember vette ezt észre magán. Mint velem is, nekik is problémájuk van munkatársaikkal, mert azt hiszik mérgesek, dühösek, pedig csak erősen koncentrálnak miközben dolgoznak. Programozó vagyok, munkán kívűl is így koncentrálok, különben nem érezném önmagam. Nem lennék minden egyes pillanatban olyan éber.


Valaki más is van ezzel így? A környezeted hogy reagál erre? Tőled is gyakran kérdezik hogy minden rendben van-e? Furcsálom az embereket, úgy élik az életük, hogy közben nem hozzák ki magukból a maximális potenciát. :\


2021. márc. 2. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, rám is jellemző, bár alapból is ha el vagyok merülve, akkor Resting bitch face-em van. Volt munkahelyem, ahol konkrétan konfliktust generált belőle a kisfőnök, hiába mondtam neki, hogy csak azért olyan a fejem, mert el vagyok merülve a gondolataimban. Akkor ő ott nevetgélt, aztán előadta a nagyfőnöknek a hátam mögött, hogy én utálok ott dolgozni...

Általában a frusztráltakat szokta zavarni egyébként, azokat, akiknek megfelelési kényszere van vagy nem tudom. Volt olyan főnököm akit a sírás széléig vittem azzal, hogy kvázi létezek. Pedig a munkámban jó vagyok, sosem volt rá panasz.

2021. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 - Azt vettem észre, hogy sokakat zavar egyébként, mivel nincsenek tisztában ezekkel az információkkal. A nyugati társadalomban, abszolút tudják miről van szó. Ázsiában meg főleg. Csupán az európaiak tűnnek számomra olyan magukon kívűlnek. Mintha nem tudnák hogy kell kontrollálni önmaguk. Például olyan dolgok, hogy megtalálják a saját gyengepontjaikat még korábban az életük során, még csak soha nem is jutott eszükbe. Nekem például volt egy munkatársam aki hasonlóan így volt. Nagyon jól kijöttünk egymással. Furcsán néztek ránk, de a munkák minősége, az összes ember közül, miénk volt a legkimagaslóbb.


Szerintem alapvetően Magyarországon az emberek még nincsenek ezeknek az információknak a birtokában. Illetve hozzá kell tennem, az extrovertáltak nem igen szoktak koncentrálni. Leginkább az introvertáltak, de az meg az emberiség 20%-a. S akkor még az is ott van hogy mire használja fel azt a koncentrációt. Sorozat nézés vagy esetleg egy tudományos könyv vagy néha egy jó regény elővételéhez? Hmm.. Köszönöm hogy megosztottad a véleményed.


Gondolom azóta munkahelyet váltottál már, ott milyen a helyzet? Ha nem, akkor még mindig ugyan olyan buta ez a kisfőnök hogy ilyen piszlicsáré dolgokkal foglalkozzon, minthogysem elkezdje végre használni az eszét?

2021. márc. 2. 14:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!