Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elérni, hogy...

Hogy tudnám elérni, hogy alkohol nélkül is jól érezzem magam?

Figyelt kérdés

Csak és kizárólag alkohollal tudom magam jól érezni. Akkor tudok felszabadultan nevetni és ismerkedni, egyáltalán társaságban meglenni. Az esetek többségében otthon iszom, egyedül. És rendkívül jo, kellemes érzés, amikor részeg vagyok. Jó, nyilván volt, amikor kicsit túlzásba estem. De már megtanultam, mik a korlátok, mennyit bírok. És nagyon elszomorít, hogy csak piával tudok felszabadulni, a gondolataimat megosztani, vagy becsatlakozni egy társalgásba. Bármily hihetetlen, olyankor olyan vagyok, mintha full józan lennék. Legalábbis, a szabad, intelligens beszédemen ez látszik. És olyankor képes vagyok tényleg azt érezni, hogy kiszabadultam az évek börtöneiből. De amikor nem iszok, sokszor depressziósnak érzem (vagy gondolom) magam. Követtem már el önbántalmazást is, de részegen soha. Ott csak jól érzem magam, vagy pedig képes vagyok ki*baszott normális lenni.

Minden nap iszok, vagy legalábbis igyekszem inni.

Most is van bennem egy kis Jäger. És a komolytalan válaszolók kíméljenek.

Elvonóra kéne menjek? Mellette pszichológushoz? Nincs annyi pénzem. Azaz, lenne, de albérletben vagyok, és a rezsi mellett erre már nem akarok költeni. Szóval elsősorban tanácsokat kérek.


Ez mitől van? Miért alakulhat ki ilyen?



2021. márc. 3. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell találnod azokat a dolgokat, amitől igazán boldog vagy. Ha az megvan, nincs szükséged alkoholra.
2021. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is szeretek inni. De ritkán csinálom. Szerintem azt a tudatállapotot nem. lehet elérni józanon mint részegen. Szóval szerintem az lehet e út, hogy megtanulni élvezni más tudatállapotokat is, akkor is ha azok nem olyan intenzívek. Szóval ha mindig olyan akarsz lenni mint amikor iszol, akkor mindig inni fogsz.
2021. márc. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, én inkább azt akarom elérni, hogy mindig legyen pénzem alkoholra...
2021. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, így alakul ki az alkoholfüggőség. Amikor az alkohol a "barátoddá" válik. Úgy érzed vele könnyebb. Mint ahogy te is mondod.

Könnyebben ismerkedsz, könnyebben ellazulsz, könnyebben megoldod a problémákat, könnyebbnek érzed az életet.


Azért azt nem árt belátni - amíg nem késő - hogy ez egy illúzió.

Az alkohol ezeket az érzeteket adja, de ez mind mind hazugság.

Az életed, a problémáid, a szorongásaid azok mind mind a tieid, és azokat egyedül neked kell megoldanod / feldolgoznod.

Az alkohol semmiben nem segít, még ha azt gondolod vagy azt reméled, akkor sem. Az alkohol nem fog segíteni feldolgozni a traumáidat, nem segít megoldani a problémáidat és amivé változtat majd, az nem egy laza, bulis ember lesz, hanem egy függő, aki képtelen lesz meglenni nélküle.


Én felkeresnék egy pszichológust, és abbahagynám a mindennapi ivást.

Észre se fogod venni és függő leszel. Onnantól pedig az alkohol nem hogy ellazítani nem fog, de fokozni fogja a szorongásaidat. Ha iszol azért, ha nem, akkor meg azért.

2021. márc. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt alkoholizmusnak hívják. Vannak segélyszervezetek a hozzád hasonló függőségben szenvedőknek, keress fel egy ilyet! Ha magára az alkoholra van pénzed, akkor a pszichológusra is lesz helyette.
2021. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Van egy adag mentális hiányosságod és betegséged, amiket említesz is. Valamiért az alkoholt mint eszjözt a tudatalattid szuper jó célikra tudja HASZNÁLNI. Ez nagyon jó. Már csak az a dolgod, hogy asszimiláld azt az állapitot, amikor ittas vagy, a józannal. Egy asoektus amit hozzád ad az alkohol. Most ezt ki kell erősítened magadból. Meditálj, merengj, és gyakorolj. Próbáld felvenni azokat a nézőpontokat, tudatállapotokat, mint ittasan.


Ne menj elvonóra. Úgy tűnik jól tudod használni. De még így is káros, szóval gyors fejlődést kívánok neked.

2021. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nehez ugy, ha valaki ilyen komoly lelki es fizikai fuggesben van. Mert amugy mondanam hogy ne igyal azt kesz. :))

Mindig azt kerdem, hogy nem undorodik valaki az alkoholtol egy vegyszertol ?

Nyilvan azzal kene kiserletezni, hogy a kivant lelkiallapotot vegyszer nelkul elerni.

2021. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Addiktológia által.
2021. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. márc. 5. 10:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!