Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek hogy tett be legjobban...

Kinek hogy tett be legjobban a koronavírus, akár közvetlenül vagy közvetve?

Figyelt kérdés
Gondolhatunk magára a vírusra, vagy a következtében bevezetett korlátozásokra.
2021. márc. 10. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Vállalkozást akartunk indítani, de most nem merünk.
2021. márc. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Feleségemnek 20%ot esett a fizuja.

46 éves unokatesóm az első hullám áldozata lett. †

2021. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Nagy gondolkodás után vègre eldöntöttem, hogy jelentkezem álmaim állására, elköltöztem miatta, aztán tovább már nem haladtam, jött a vírus, azóta sem csinálhatom amit szeretnèk. Kènytelen voltam elvállalni azt, amit lehetett. A règi ismerőseimmel azóta se tudtam találkozni, jelenleg is èpp karantènban vagyok sajnos, mert mèg el is kaptam a vírust.
2021. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én külföldre akartam menni dolgozni, lett is volna ajánlatom. Sőt, még most is várnának. De jelenleg semmi esély kimenni, annyira túl van komplikálva és drágítva. Éppen heti 1-2 napot tudok dolgozni most, amiből elvegetálunk, közben tanulok is, de amint lehet lépek.

Szomorú olvasni mennyi emberi sors szenvedi meg ezt az időszakot.

2021. márc. 10. 18:39
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudtam elmenni a nyaralásra amire 8 éve gyűjtöttem
2021. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
10 napig itthon kell ülnöm úgy, hogy én nem vagyok beteg, de a családtagom igen. (Nálunk ez a céges szabályzat, hogy közvetlen hozzátartozó esetében 10 nap kötelező karantén.)
2021. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy nem csak betett a covid hanem jó is volt.

Otthoni munka szuper produktív és háztartás is jobban halad. Sokkal több melóm lett kész és gyorsabban.


Végre volt időm olvasni.


Egyetemre hallgattam be előadásokat és nyelveket tanultam és 10 év után ismét tanítottam matekot, ami mind-mind felemelő volt.


Hatalmasakat dumáltam olyan emberekkel, akikkel közös az érdeklődésünk. És megvitattuk az érzelmi intelligenciát és a személyiség típusokat a DISC-től kezdve, MBTI-on keresztül a big5-ig.


Nem kellett tömegköziznem télen. Ki nem állhatom a köpködős kisebbséget a buszon és erősen kisebbség lakta településen élek. Szóval ezt sikerült elkerülni. Ez nagyon jó!


Volt időm nagy filmekre, mint Kurosawa, Keaton, Tarkovszkij.


Hosszú évek óta ismét tudtam 7 óránál többet aludni! Sokkal nyugodtabb ember lettem.


Megtanultam kovászos kenyeret sütni. Azóta bolti kenyérre rá sem nézek. Ég és föld! Sokkal jobb a saját kenyerem és tovább is eláll.


Nagyon jókat főztem, grilleztem, amire a napi 6-19ig meló mellett nem volt időm. Most a 7-15ig meló mellett van.


Sokat napoztam, melóban is. :) mert tervrajzokat a szabadban is lehet készíteni, nem csak egy sötét lukban az irodában.


Hosszú évek óta első nyár, hogy nincs tüdőgyuszim az irodai légkonditól!


Megkerültem a Balatont és a Velencei tavat is.


Életem legjobb lángosát idén ettem nyaralás közben egy isten háta mögötti helyen ahol közkútról jár a korsó a házhoz és nincs Internet.


Új állást találtam, ahol covid után sem kell állandóan bejárni hanem heti 3 alkalommal lehet otthonról dolgozni.



És igen, 4 rokonom is belehalt, iszonyatos bunkó módon bánt velem az munkahelyen, 2 tucat ismerősöm megbetegedett, többeknek szövődménye sosem fog elmúlni, pár rokonom örökre megszakította velem a kapcsolatot, mert szerintük liberális vagyok, feljött 10kg felesleg, kiszáradt a fenyőfám, késik a kedvenc sorozatom (najó ez az utolsó csak kontraszt a sok troll kedvéért) és újra rászoktam a drogra 8 év használat és 2 év tisztaság után. De nem csak a rossz volt a hozadéka ennek.

2021. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Akárhogy gondolkozok semmi olyan nincs ami nekem rossz lenne
2021. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Semmi. Őszintén semmi.


Végre nem (annyira) kell rohannom, 7,5-8 órákat alszom a 6-6,5 helyett, van időm heti kb. 3 órát edzeni, a háztartást is jobban tudom vezetni, nem annyira rokkanok bele az esti suliba, kevesebb pénz fogy. Nincs heti 5 napon tömegközlekedés, ahol az ember intim szférájában 5 másik van, nincs nyüzsgő méhkaptár irodai konyha, ahol 1 percre nem tudsz sehol megállni, amíg pl. melegszik a kajád, mert kitúrnak, nincs heti 5 nap félhomályos, nyüzsgő iroda, ami olyan melegre van fűtve, hogy az már kb. munkavédelmileg is aggályokat vet fel, nyáron meg a klímát már 28-29 foknál kikapcsoltatják, mondván "megfáznak" (mindkettő hőmérővel is alátámasztott eset...), van én-időm, annyit vagyok egyedül, amennyi nekem jól esik.


Amúgy tényleg semmi negatív hozadéka. Családilag EGYELŐRE megúsztuk a vírust, munkahelyünk egyelőre megvan. Apum egészségét mondjuk féltem, jó lenne, ha meg tudná úszni a vírust...

2021. márc. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Sokkal nyugodtabbak vagyunk, annyira élvezem, hogy nem kellett állandóan utaznom a munkába. Itthonról megy minden, sokkal jobb a hangulatom. Rengeteget spóroltunk a ruhákon. Én semmi új téli ruhát nem vettem :) irodai "flancolás" sincs.

Jókat főzünk, pihenünk. Van időm mindenre!

Jót tett nekünk a karantén home office! Annyira imàdom.

Nem volt a reggeli vacogás, se semmi.

2021. márc. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!