Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg az ázsiaiak miatt van...

Tényleg az ázsiaiak miatt van a koronavírus? Ők tehetnek róla?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom, hogy amióta megjelent a vírus, azóta több mindenki utálja az ázsiaiakat, Amerikában bántalmazzák őket, meg beszólogatnak nekik emiatt, mondván, hogy ők tehetnek az egészről. Itt gyakorin is olvastam egy választ, amibe mindennek elmondták az ázsiaiakat (kínaiakat, koreaiakat...stb.), hogy ők tehetnek mindenről, meg, hogy biztos élvezik ezt a helyzetet most, elvégre ők csinálták, hisz Kínából jött az egész.


Tényleg tehetnek róla? Joggal bántják őket emiatt? Ha nem ők, akkor ki tehet róla, vagy kit lehet okolni ezért, hogy ez a vírus kialakult?



2021. márc. 10. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Te le vagy maradva egy évvel,

avagy a tavalyi híradásokat olvasgatod.

2021. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom mikor azt olvastam, Kínából indult a korona.


Ha így van, ha nem így van, minden ázsiait bántani ezért igazságtalan. Akik miatt elszabadult, igen, köpjenek rájuk nyugodtan, mert valamit nagyon elcs*sztek munka közben, ami miatt mindenki szív. De a többi ember nem tehet róla, ahogy arról sem, hogy egy országban vannak azokkal, akik ludasok.

2021. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

"Nem tudom mikor azt olvastam, Kínából indult a korona."


Tavaly márciusban.

2021. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Csak primitív emberek,bántanak másokat egy olyan dolog miatt ami be sincs bizonyítva,ha tényleg onnan is indult,és egy ember hibájából akkor sem lehet,egy komplett etnikumot elítélni pár ember hibája miatt......
2021. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Ráadásul Vuhanban van valami amerikai-kínai víruskutató intézet.
2021. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
1, nem, inkább te vagy tévedésben, amerikai színészek posztolják, hogy csak ott mennyire megnőtt az ázsiaiak iránti gyűlölet, meg egyre több az ellenük elkövetett bűncselekmény ami a vírusra vezethető vissza. Itt az oldalon is ma olvastam egy ázsiai utálkozó hozzászólást.
2021. márc. 10. 18:16
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Koronavírus évtizedek óta van, mivel az egy víruscsalád. Ennek egyik tagja a most fertőző Covid-19 nevű vírustörzs. Igen, Vuhanból indult, de sokak állításával ellentétben ez egy természetesen kialakult vírus. Nem emberi kéz hozta létre, mint ahogy azt sokan hiszik a mai napig.
2021. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elérhető információk szerint tényleg Kínából indult a vírus, ott találtak először fertőzötteket. Lehetséges hogy a helyi hatóságok rosszul reagáltak, nem karanténozták elég gyorsan vagy elég hatékonyan a fertőzötteket, nem ismerték fel vagy nem vallották be a dolog súlyát. Lehet hogy nem. Ezt innen én nem igazán tudom megítélni, majd gondolom epidemológusok fogják kutatni hogy lehetett-e volna valamit máshogy csinálni, mi lett volna a megfelelő reakció.

Az viszont teljesen biztos hogy azokat az egyszerű kínai (japán, koreai, thai, stb) embereket akik csak élnék a saját életüket - sokszor nem is Kínában - nem lehet ezért felelőssé tenni. Mi a jó ég köze lenne ehhez az egészhez annak a harmadik generációs kínai-amerikai bevándorlónak aki utoljára 2009-ban járt Kínában? Vagy annak a Nyugat-Kínában élő családnak aki olyan messze él Wuhantól mint mi Jekatyerinburgtól? Vagy a koreainak aki soha életében nem is járt Kínában mert NEM KÍNAI csak a sok ostoba nem tudja megkülönböztetni a két országot? Használjuk már az agyunkat ha egyszer ott foglalja a helyet a koponyánkban.

Az ember természetében benne van hogy minden mögött okot, hibát, logikát keres. Nehezen tudjuk feldolgozni hogy valami random, tőlünk független, ismeretlen és nem megelőzhető. De nem mindennek van ennyire egyszerűen meghatározható oka, lehet hogy akár soha nem fogjuk megtalálni a "hibást", mert egyszerűen az urbanizáció, a globalizáció és a nagy népsűrűség természetes következménye volt a járvány, nem egy ember mulasztása.

Ez nyilván feszültséget okoz, mindenki okokat keres, mindenkinek elege van, mindenki sokat vesztett az elmúlt évben, de ez nem mentség arra hogy úgy viselkedjünk mint az állatok és "jogosnak" tituláljuk a gyűlölet-bűncselekményeket. Ha feszült vagy, vegyél stresszlabdát, menj pszichológushoz, kezdj el dohányozni, kapard a falat, mit bánom én, de ne kövess el gyilkosságot.

2021. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Hülyék mindenhol vannak.


Félig ázsiai vagyok, tavaly kaptam egy jókívánságot, hogy takarodjak haza, biztos én hoztam ide a vírust.


Egészségügyi dolgozó is vagyok, arra is kaptam már megjegyzést.


Illetve újépítésűben lakom, arra is kaptam, hogy én! eltakarom a kilátást. :DDD

2021. márc. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
kínából indult, wuhanból
2021. márc. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!