Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 'Súlyosan' bántalmaztam egy...

'Súlyosan' bántalmaztam egy embert. Ti mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Ez egy elég érdekes történet lesz, ami a közelmúltban történt. Az egész kb. 15-20 évvel ezelőtt kezdődött, mikor az első kutyámat megmérgezték. 4-5 éves lehettem, mikor azt láttam, hogy két srác a kapun keresztül etette valamivel a kutyámat. Mikor megláttak, egyből elfutottak, én pedig mitsem sejtve megetettem vele a maradék kiflit, amit egyébként előtte kiköpött a kutya. Kb. 2-3 napra rá meghalt a kutyus. Máig emlékszek azokra a pillanatokra, bár nem igazán hatott meg, de valamiért ez megmaradt bennem.


Fast forward 2021 februárjába: könnyűdrog fogyasztását szerettem volna befejezni. Olvastam, hogy néhányan pozitív és gyors eredményt értek el hipnoterápia során. Szkeptikus létemre azt mondtam, hogy miért ne? Kerestem egy jártas személyt a témában, majd sort kerítettem a terápiára. Bár maga a kezelés nem volt hatásos, nem igazán éreztem semmit, de a szemem kinyitása után beugrott egy kép: a két srác arca, akik felelősek voltak az első kutyám megmérgezéséért.


Elég furcsa volt, mivel az illetővel (aki éppen etette a kutyát) rengetegszer találkoztam már az utcán, és mindig egy érdekes érzés támadt bennem. Minden egyes alkalommal egymás szemébe néztünk, mikor elsétáltunk egymás mellett. Sosem voltam még ennyire agresszív: napokon át csak arra a valakire tudtam gondolni, folyamatosan kattogtam, míg összefutottam vele az utcán. Egy elképesztő érzés fogott el, miután megtámadtam őt, párszor megütöttem, majd a gerincébe rúgtam elég sokszor teljes erővel, végül pedig egy közelben talált fadarabbal felsértettem az arca egy részét. A részletek nem igazán rémlenek, eléggé sokkos állapotban voltam mindvégig.


Bár azóta rendőrségi megkeresés nem történt, így valószínűleg nem tartotta érdemesnek a feljelentést. Én elkezdtem kételkedni a memóriámban... talán mégsem ő tette. A gyerekek nagyon gyorsan megváltoznak, felnőnek, talán én sem ismerném fel magamat, ha visszatekintenék 20 évvel ezelőttre. Ti mit tettetek volna? Szerintetek mennyire volt valós ez az emlékem? Ha őszinte akarok lenni, eléggé fosok az illetőtől, mivel romáról van szó, és tudjuk, hogy szeretnek csapatba verődni.



2021. márc. 16. 22:25
 1/9 A kérdező kommentje:
TLDR: Hipnózis hatására (inkább utána) felelevenedtek bennem az emlékek, felismertem azt az arcot, aki megmérgezte a kutyámat még gyerekkoromban, majd a nyílt utcán eléggé csúnyán megsebesítettem az arcát.
2021. márc. 16. 22:25
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Most már ne fossál lolxD

Én is adtam volna ilyen esetben neki.

2021. márc. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Megérdemelte.
2021. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az "természetes" hogy a terápia során átéltek után zavart,feldúlt voltál.


Ezért nem javallottak mindenkinek az efféle terápiák.


Lehet hogy ő volt az vagy csak egy hasonló kinézetű illető.

Akárhogyis,sokat elárul az, amit leírtál.


Mit éreztél az incidens után?

2021. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

6

Abban biztos vagyok, hogy az a srác volt az, akit láttam az emlékben. A kérdés az, hogy az emlékem valós volt-e. Mi van, ha csak egy 'random' arcot helyettesítettem be abba a bizonyos emlékbe? A jelenlegi tudományos álláspont szerint a memóriánk nagyrésze szinte hallucináció, a legtöbbet kitaláljuk, hogy betöltsük a hiányzó űrt. Na mindegy.


Egyrészt megnyugodtam, másrészt csalódott voltam magamban, hogy nem okoztam nagyobb sérülést. Gondolok itt a részleges vagy teljes lebénulásra (ez a legnagyobb félelmem) - ezért is ütöttem, rúgtam a gerincét. Most már azért örülök, hogy nem tettem ilyet. Persze nem miatta, hanem a börtön miatt. Bár lehet, hogy semmit sem kaptam volna.

2021. márc. 16. 22:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Bár a vágás is az arcán lesz egy nagyon hosszú ideig, legalább megjegyeztem őt egy életre.
2021. márc. 16. 22:50
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Nincs több kérdésem.
2021. márc. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

'Akárhogyis,sokat elárul az, amit leírtál.'


Mit árul el? Nem vagyok agresszív ember, éppen az ellenkezője. Talán túlságosan szeretem az állatokat.

2021. márc. 16. 22:53
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Jol tetted. Tudja o azt,h megerdemelte. Szamitott ra. Mindannyian megtettuk volna.
2021. márc. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!