Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szokás DPD, GLS, egyéb futárok...

Szokás DPD, GLS, egyéb futároknak borravalót adni? Nem jellemző, hogy neten rendeljek, előreutalással fizettem. Bunkó lehettem, hogy nem adtam? Csak utólag jutott eszembe, hogy talán illett volna.

Figyelt kérdés
Egyedül a ételfutároknál rögzült be, hogy mindig adjak, főleg azért is mert ott helyben fizetek náluk. De ez is ritkán fordul elő, nem sokat rendelek, csak félévente 1-2-szer.
2021. márc. 19. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Én nem adok, esetleg 10-20 forintot, ha úgy végződik az összeg.
2021. márc. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a GLS futárnak szoktam adni, mert baromi rendes, kedves és rugalmas is. Ha nem vagyok otthon vagy elviszi máshova és ott adja le (ismerős, rokon) vagy kihozza más időpontban. Mindig telefonál amikor jön stb. Én teljesen meg vagyok vele elégedve meg a szolgáltatással is, ezért szoktam neki adni.


Másoknak nem nagyon szoktam, mert sehol nem találkoztam még ilyen színvonalas szolgáltatással meg nem is ennyire kedvesek a futárok. A postás pl rendszeresen káromkodik meg csapkod amikor csomagot kell kihoznia. :D

2021. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindig adok. Sokat rendelek netről, jó a viszony mindegyikkel,rendesek. Mindig hívnak, a múltkor a dögnehéz csomagot be is hozta nekem a srác szó nélkül. Olyan is volt,hogy a 2.emeletre felcipelte nekem. Olyan 3-500 ft körül szoktam adni,mert ált.nagy összegben rendelek ( 15-35 ezer). A kajafutárnak is szoktam pár 100 ft-ot adni. De nyilván függ a sofőrtől is,de nekem eddig jó tapasztalataim vannak.
2021. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha neten fizettem kártyával, akkor nem adok, általában nincs nálam aprópénz, ezer forintokat meg nem adok. Ha a futárnál fizetek készpénzben (pl. ha pizzát rendelek, vagy nem ismerem az adott boltot), akkor kerekíteni szoktam a fizetett összeget, így valamennyi marad a futárnál.
2021. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

csak az ételfutároknak szoktam, mert az étteremben is adnék.

a sima futároknak nem adok, ugyanúgy, ahogy a műszaki bolt eladóinak sem szoktam, vagy pl. a postásnak sem.

2021. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam, mert nem tartok itthon készpénzt, és nem is rendelek úgy, hogy szállításnál fizetnem kelljen.
2021. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!