Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi jellemző az álmaidra?

Mi jellemző az álmaidra?

Figyelt kérdés

Az enyém vagy nagyon életszerű, viszonylag élethű csavarral (pl ülök a kádban, és bejön egy random kislány, és egy kendővel gyakorolja a csókolózást - tehát nem egy sárkány ront be vagy hasonlók)


Gyakran álmodom az új lakásról, ahová beköltöztem, de sosem olyan mint a valóságban. Néha teljesen más, kicsit gyermeki fantázia érzése van (pl. titkos alagutak)


Néha olyan is van, hogy kicsit ijesztően indul, de a végére minden jól alakul. Rémálmom sosincs.


Nagyon érdekelnek az álmok, az a fantázia, amit az ember többnyire nem irányít, csak úgy jön. Ti miket szoktatok álmodni?


2021. febr. 5. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én viszonylag ritkán emlékszem az álmaimra, de amikor vannak, akkor akadnak szürreálisak, meg akár realisztikusak is.


Álmodtam már azt, hogy fizetésemelést kérek a munkahelyen, vagy hogy az egyik kolegina elmegy, de olyat is, hogy az I. vh utáni tisztogatásban kivégeztek. Ez utóbbi elég korhű volt, viszonylag sok részletre emlékszem belőle... lehet, nem véletlen...

2021. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóságos helyszínek, nem valóságos kiegészítőkkel.

Nem valóságos szereplők a valóságosakkal vegyesen.


(Pl a humanoid sárkány szerelmemmel szexelni akarunk a kertben a paradicsomok közt, egy olyan összejövetel után, amin úgy volt feldíszítve az udvar, ami már fizikai képtelenség, de apám megzavar.)

2021. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekekkel soha nem álmodom


Általában torzitott helyszinek (pl hatalmas épuletű fősulira jártam a valoságban- ez az "effekt"megjelenik almomban is ahol kastélyban kell pl vizsgàznom és a lépcsőkön is eltévedek, mert összevissza vezetnek,) kb ha akarnám, minden álombeli képi megjelenést vissza tudnék vezetni arra, amiket a valoságban "fotózott"le az agyam.


Álmomban általában minden izgalmassá, misztikussá, sejtelmessé, felfedezni valóvá növekszik a valosághoz képest.


Uj házban minden szobàból nyílik egy uj, valamelyikben sötétség van és márványperemes medence gyertyákkal, stb


Mindig mindig haverokkal, bandázva eseménydusan,kalandokkal telik (ez meg a valoságban a régi osztálykirándulásokra, szalagavatora, golyatáborra vezethető vissza)


Általában ugy ébredek meg valahovy olyasmi az egész mintha inkább az álmaimban élnék, es a valosagban meg a szurke semmilyen hétköznapom csak. Szoval mintha az ébrenlét lenne a semmi/az alvás, és álmomban ébredek fel valojában és zajlik, nyüzsög, pezseg az élet


Visszatérők még ufoálmok. Valoszinű, mert amugy is érdekel a téma és szoktam a neten olvasgatni, nézni.


Ha beteg lázas vagyok akkor általában rendszerint ijesztő rémálmaim vannak.


Pont amiért szinte tidom.mit miért álmodok nem ia tudok abban hinni hogy lenne jelentésük.

Az agy csak a napközbeni infokbol kreál egy teljesen más fantáziavilágot. Kiszinezi tovabbfűzi.


Meg néha tesztelgetem ezt azt. Pl valahol azt irták álomban nem lehet olvasni. Ez olyan szinten bennem maradt, hogy én álmomban nem egyszer találkozom cetlikkel plakátokkal es csakazért is elolvasom!! Es olyankor is tudatosul hogy ÉN rakom össze a szavakat mégha az egész mondatnak nincs is értelme egyben. Azaz az én agyam csinálja.


Kicsit letör hogy külső infok NEM áramolnak be csak és kizárolag belső infok áramolnak ki.


Ezt egyetlen egyazer cáfolta meg az álmom. Amikor álmomban egy ápolonő olyan orvosi dolgokat mondott el nekem amit a valoságban nem tudtam.(ujraélesztés után gyakori a fulladás) És felkelve utánanéztem, és valoban igy van...


Ez ugy fel is adta nekem kicsit a leckét hogy honnan tudhatok olyan dolgokat amiket nem is tudok. Azaz biztos hogy ezt is az én agyam kreálta ki. De honnan tudta amikor ilyen témákban mégcsak nem is olvastam? Esetleg mert filmekben mindig oxigénmax van mindenkit akiket intubálnak?



Kb ilyesmik bocsi hogy hosszu lett

2021. febr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
*és plusz jellemző, hogy családdal rokonokkal sem álmodom soha
2021. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

*ja és még annyit hogy a paromban maxon biztam amikor azt álmodtam megcsal. És hoppá még aznap le is buktatták spontán.

Valoszinű itt is a napi tudattalan azaz nem megfigyelt ingereket dolgozta "össze"egy képpè az agyam. Azaz a tudatalatti viszont "látja"amit tudatosan az ember nem.


Az agyban nagyon sok kapacitás van, joval több mint hinnénk

2021. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Parhuzamos eletem van. Folytatasosak. Eletem legmelyebb pontjain is tanitanak, felemeloek. Azert tudom, hogy van, valami rajtam kivulallo ero, mert sokeves depresszioban, mikor mar a tudatalattimban is csak mocsar lehetett, csodalatos, epito almaim voltak.

Jo lenne azert a valo eletben is elni, de nekem szinte minden ejszaka egy csodas tapasztalas.

2021. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én majdnem mindig emlékszem az álmaimra, ráadásul sokszor fel is ébredek éjjel, így van, hogy több álomra is emlékszem.


Megpróbálom valahogyan csoportosítani őket:


1. Azt vettem észre, hogy az elalváshoz közeli álmaim, azok ilyen semmiről nem szólnak kategória. Csak random érzelmek, hangok, és képek villannak fel. Cselekmény vagy központi szál egyaltalán nincs. Ezekre csak töredékesen emlékszem.


2. Az ébredéshez közeledve egyre "értelmesebbé" válnak az álmaim. Vagyis történetként mesélhetővé válnak.

Ezek közül vannak gyakori témák, amik előjönnek. Ilyen az, hogy elutazok valahová. A hely neve általában valós, viszont nagyon idilli, és nem olyan, mint a valóságban. Ezeknek az álmoknak annyi a cselekménye, hogy élvezem a látványt, ennyi. Ha ilyen álmomban ébredek tudatomra (mert reggelfelé ez elő szokott fordulni), akkor gyakran kezdem el memorizálni. Mert fotózni nem lehet, de ha megjegyzem, akkor másnap le tudom rajzolni. (még egyet se rajzoltam le mondjuk, mert lusta voltam.)


3. Mesélhető még a rémálom. Ezek gyakran elvontak. Már már művészi jellegűek, igaz nem mindegyik. Van a simán beteg kategória, meg a kettő keveréke, meg stb.

Szinte minden nap van rémálom.

Illetve még olyan is szokott lenni, hogy elnidul egy rémálom és aztán elindul egy másik, egy kellemes álom is, és elfelejtem az álmon belül, hogy volt rémálom. Aztán ahogy halad előre a kellemes álom, úgy ilyen flashbackszerűen tér vissza a kezdetben lévő rémálomnak az emléke, és aztán a kellemes szertefoszlik és folytatódik az ijesztő. Ilyenek is vannak.


4. tök nonszensz kistörténetek, tipikus álom baromságok. pl: valami szörny elrabolt és a fájdalommal az őrületbe kergetett, megszöktem és kinyomoztam, hogy úgy tudok meggyógyulni, ha a Marson eszek egy varázsfáról,ahova meg egy hőlégballonnal mentem át, aztán mégis megölt a szörny, meg ilyenek. Most ez mi? :D.


Sokszor emlékszem a helyszínek közötti váltásokra is. (Nincs olyan, hogy ide meg hogy kerültem.)

Van egy kettő visszatérő motívum is.


Egy időben megpróbáltam az álmaim leírni, hogy megmaradjanak, de annyira sok részletre emlékeztem, hogy 45 percig írtam egy álmot, így abbahagytam. Amire meg nem emlékszem eléggé, azt meg minek leírni.


Ja és még annyi, hogy általában életszerűen kezdődik, pl osztálykirándulni megyünk, vagy nem tudom, és utaná elkezd a realisztikusság elveszni.

Illetve sokszor idegenek a szereplő arcok, nem tudom kik azok, de azt se, hogy honnan szedi az agyam, lehet így szkenneli a járókelőket tudat alatt. Mert, hogy az én kis puding agyam magától nem tud új arcokat generálni, na arra mérget veszek. :D

2021. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Figyelmeztető álmaim szokott lenni, ami pár napon-heten belül be is következik, ha nem is pontosan ugynaz, vagy ha nem is tudom az álomból leszűrni, hogy mi is lesz.
2021. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!