Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig tudom...

Szerintetek meddig tudom megúszni oltás nélkül? Mikor lesz vajon kötelező?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erről pont annyira nem tud senki semmi pontosat mondani, amennyire te nem tudsz.
2021. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Addig míg minden ember számára elérhető nem lesz.


Utána viszont úgyis rád lesz erőltetve. Nyilván nem lesz kimondva sose, hogy kötelező de egy csettintéssel ezer más úton is beléd tudják erőszakolni.


Én szeptembert tippelek.

2021. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Szerintetek van hátsó szándék? Ennyi erőből az influenza elleni oltás is lehetne kötelező minden evben
2021. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
Remélhetőleg amint lesz elegendő és választható vakcina. Onnantól tényleg butaság lenne fenntartani a jávrányt pártízezer konteós miatt.
2021. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

#4 Ez nem konteósság kérdése, nyilván én pl. tudom hogy van járvány meg hogy veszélyes, a szüleimet ösztönöztem is hogy oltassák be magukat amint lehet, de én 25 éves férfiként, jó eséllyel már át is estem az egyik variáción tavaly (mivel szüleim mindketten elkapták és 3 hétig szenvedtek tőle, és egy házban élünk), meg se éreztem, annyi hogy 1-2 nappal miután rajtuk kijöttek a tünetek, egyik este kissé túl fáradt voltam meg húzott a fejem, másnapra elmúlt, és ennyi. Két éve iszom kristálygombát, az úgy rendbetette az immunrendszerem hogy egyszer se voltam influenzás vagy megfázott vagy semmi, pedig gyerekként igen beteges voltam.

Most akkor engem minek oltsanak be? Hátha annak a szövődményeibe meg beledöglök? A vírust meg lehet észre se veszem? Pláne hogy alig járok el otthonról, nagy közösségbe sose megyek, maszkot hordok, minden egyéb, mi értelme lenne? Semmi. Aki veszélyeztetett vagy akarja oltsák minél hamarabb, de az olyanokat mint én felesleges, több kárunk lenne belőle mint hasznunk.

2021. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Valamennyirre jogos amit mondasz, de annyiben nem értek egyet, hogy az oltás is max millió esetból 1-2 embernél tud olyan autoimmun problémákat (mint pl. A.Z. esetén a vérrög képződés iszonyú ritka esetben) létrehozni, amit maga a fertőzés is előidézne, ebben biztos lehetsz, mivel az oltás is a vírusnak csak egy töredéke, vagy a kínai esetén a teljesen vírus de inaktivált állapotban. Innen logikusan belátható, hogy nálad garantáltan nem okozhat semmii gondot egy oltás sem, viszont közös társadalmi érdek, hogy szinte mindenki be legyen oltva, többet ne kapja el a közeljövőben, így elöljük a járványt és a mutációit. Neked ráadásul átesettként (ha bizonyítható) elég lesz egy adag vakcina is valószínűleg.

Amit meg még az oltás után elhunytakkal kapcsolatban érdemes átgondolni, hogy az oltás sem tesz halhatatlanná más betegségekkel szemben, tehát ha holnap reggel minden magyar beoltanának, akkor kb. 500 beteg meghalna még aznap, mivel átlagban egy nap ennyien halnak meg. Mégsem hozható összefüggése az oltással.

Akit érdekel a biologiai háttér részeletesebben, ezt az oldalt javaslom: [link]

2021. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos előbb utóbb biztos mindenkit beoltanak kötelezően, én sem szeretném hogy beoltsanak de ha már ellehetetlenítenek majd vagy akár megbüntetnének mert nem oltatok akkor nemtudom sajnos megúszni elmegyek, és odaülök hogy beoltsanak.
2021. márc. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok mindennel beoltottak már, és talán amiatt is élek. A covid oltás miben lenne más? Egyetlen érv ellene, hogy viszonylag gyorsan készüot el. Ez a 21. Szazadban olyan nagy csoda, hogy hamarabb es hatekonyabbat lehet csinalni mint 50 eve..
2021. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!