Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élet rendje hogy egyre...

Az élet rendje hogy egyre 💩-abb? Hogy kell elérni, hogy az ember élete ne laposodjon el, és világmegváltó célokkal teli fiatalból ne váljon életunt, kiégett, mindig csak a hétvégét váró felnőtté?

Figyelt kérdés

Én nem azért rettegek a fiatalságom elmúlásától, mert nem lesz olyan szép a cicim vagy könnyebben szaladnak majd fel a kilók. Kit érdekel? Nem ezen múlik az ember szerethetősége, most se vagyok egy álomnő, mégis van szerető családom, barátaim, pasim.

Viszont ahogy kiléptem a gyerek-kamasz létből, egyre többféle ember és társaság vesz körül, és egyre több törvényszerűséget vélek felfedezni.

És nem tudom szebben mondani, az élet mintha az idő előrehaladtával egyre rosszabb lenne. Gondoljunk csak bele a 2 végletbe, a gondtalan, csak játszó gyerekből egy testileg-lelkileg folyamatosan szenvedő, kizárólag az emlékeinek élő nyudíjas lesz, aki nem is él, nincsenek élményei, csak várja a halált, céltalanul.

A köztes csoportoknál is romló tendenciát véltem felfedezni. Apukám is mindig mondja hogy "lehet hogy fáradt vagy, neha túlterhelt, de ezek a legszabb éveid". És igaza van. (Tegyük félre a covidot.) A korosztályom tanul, dolgozik, küzd hogy elindulhasson az életben. Viszont tele vagyunk célokkal és élmenyekkel. Vannak barátaink akikkel eljárkálunk, a közös Velencei-tavas élmények, részeg emlékek, nehéz párkapcsolatok amiken átsegítjük egymást, sok jó szex, "kiélem magam" korszak, minden szempontból.

És ez, ahogy az idősebb ismerettségemen veszem észre, a tini és fiatal felnőttkor elmúlásával mintha fokozatosan megszűnne. A harmincas-negyvenes korosztály jó része zombi (TISZTELET A KIVÉTELNEK, mert tudom hogy ilyenkor jön a "dE éN nEm Is). A legtöbb felnőtt korú ember (az úgymond átlagember) élete abból áll hogy van egy melója amit ha nem utál már szerencsésnek erezheti magát, minden nap lehúzza a 8 (vagy több) óráját, hazamegy, tévezik, ellátja a háztartást (ha van a gyerekeket), és ez megy 5 napig, miközben végig arra gondol hogy legyen már hétvége, de azt sem tölti valami hasznosan...

Az étkezésére, egészségére nem figyel, sportolni havi szinten ha eljár 2-3x, van valami függősége (ugye a cigiszünet, meg az elhízottak országa vagyunk, ami részben az érzelmi evésnek tudható be). Utálja az életét, de "á, öreg vagyok már ehhez", "úgyse lennék rá képes", és hasonló kifogásokkal nem is változtat rajta, nem képzi tovább magát, nem valt eletmódot, stb. Csak szenved, "jóvanazúgy" álca mögött. Közben irigykedik a szepekre, fiatalokra, gazdagokra, sikeresekre, és el lehet adni neki főműsoridőben a luxusfeleségeket, meg az eszbóntókat hogy legyen kit lenéznie a felsőbbrendüség érzésért, vagy legyen kire irigykednie. Nincs önálló döntése, dolgozik mert kell, azt ami jutott, általában van egy-két gyereke, amit lehet hogy már megbánt, de hát mindenkinek van, meg különben is, ez az élet rendje. Ha lelki problémája van elszív egy cigit hogy lenyugodjon, vagy jól belerúg egy hozzá közelálló lelkébe. Önfejlesztés, pszichológus (hiába ingyen elérhető) szóba se jöhet.

És ilyen életfelfogással mennek bele az időskorba. Magára egy életen keresztül nem figyelő (tehát rossz es egyre romló egészségű), lelki problémáikat elfolytó, vágyaikat mégcsak töredékében sem valóraváltó, frusztrált, megkeseredett öregekként.

És a baj az, hogy sokaknak van lehetősége hogy kilépjen ebből, de nem akar. Mert nem. Mert jóvanazúgy. Megy a panaszkodás, mennek a kifogások. Bátyám egy ingyenes informatika okjt hagyott ott, mert "túl nehéz". Apám epekedik hogy anyum halála utan legyen új társa, de "eh, kivel tudnánk már egymást megszokni". Mamám nem tökéletesen egeszséges, de eljárhatna (NEM COVID ALATT!!!!) a közeli idősekkel, de nem, mert nem is tudom miért. De közben faj neki hogy sokat vna egyedül (mi látogatjuk heti 3x, de itt a mindennapi társasága hiányzik). A 40 éves ismerősöm nem kezdi el az egyetemet, mert "ennyi idősen már biztos nem fog úgy az agyam". Le akar fogyni, de "nincs idő főzni meg edzeni" (tv előtt ülni napi 4 órát van). Szerintem értitek.

Mit tehetnek hogy ne váljak ilyen emberré? Mit tehetnék, hogy az idő ne szívja ki belőlem az életet, és boldog, elégedett idősként , egy boldog, elégedett élettel tudjak búcsúzni ha eljön az idő? Rettegek, hogy egyszer ilyenné válok😥

20N



2021. márc. 25. 09:11
1 2 3
 1/21 Musztafa Kebab ***** válasza:
90%
Félig olvastam el és én is hasonlókat tapasztalok. 30 felett vagyok már és sokszor nincs másom, mint a 20-as éveim kalandos élményei. Az életem robotolás, állandóan csak vetek, de nem aratok, főleg nem élményeket.
2021. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%

A szövegedet nem olvasom el, a kérdésre válaszolok:


A te életedet úgy alakítod, ahogy akarod a körülményeidhez és képességeidhez mérten. Soha ne másokhoz hasonlítgasd magad. Legyenek céljaid, azokért tegyél meg mindent, ne rinyálj, ne keress kifogásokat.

Ha neked az életed egyre sz..rabb, arról egyedül csak te tehetsz, nem más.


Mindenki saját életének a kovácsa. Nincs se sors, se egyéb dolgok.

2021. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Musztafa Kebab ***** válasza:
100%
Persze van célom, ami felé tartok, de marha nehéz elérni.
2021. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Musztafa Kebab ***** válasza:
100%

2-es: "Ha neked az életed egyre sz..rabb, arról egyedül csak te tehetsz, nem más."


Ez egy nagyon népszerű mantra, nagyon sok emberre igaz is, de nem ennyire egyszerű, mert sokszor a körülmények a hibásak és az ember ha megszakad sem jut előrébb.

2021. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én életem sosem volt túl izgalmas, és nem is vágyom rá, szóval nem nagyon tudok ebben érdemben nyilatkozni :D

Nekem az élet attól egyre szarabb, hogy a megélhetésért dolgozni kell. És ja, onnantól már csak azt várom minden nap, hogy végre délután legyen, végre hétvége legyen, és azt csinálhassam, amit akarok.

Kereshetnék jobb munkát, de minden munka egyformán szar, mert munka :D Elveszi az időmet, amit számomra hasznosabb dolgokra is tudnék fordítani.

2021. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"A legtöbb felnőtt korú ember (az úgymond átlagember) élete abból áll hogy van egy melója amit ha nem utál már szerencsésnek erezheti magát, minden nap lehúzza a 8 (vagy több) óráját, hazamegy, tévezik, ellátja a háztartást (ha van a gyerekeket), és ez megy 5 napig, miközben végig arra gondol hogy legyen már hétvége, de azt sem tölti valami hasznosan..."


Pontosan, de NEM KELL ÍGY ÉLNI! Erre jöttem rá 30 körül, és bár fejest ugrottam az ismeretlenbe, most így negyven felé haladva nem zombi vagyok. Élvezem és szeretem az életemet, én választom meg, hogy mit dolgozzak, nagyjából azt is, mikor, és továbbra is vannak vágyaim, komoly céljaim.


Én inkább úgy látom, hogy a legtöbb alkalmazott számára az iskola folytatódik valamilyen szinten: nem szabad elkésni, becsöngetnek, kicsöngetnek, főnöknek jó napja van/rossz napja van, teljesítményértékelés, stb.

Kiráz a hideg is tőle.


Lehet nem szeretni a véleményemet, de számomra ezt igazolta az élet. És örülök annak, hogy meg mertem lépni azt, hogy otthagyjam az alkalmazotti létet, örökre.

2021. márc. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Valami hasonlón gondolkoztam ma reggel, erre megnyitom a gépet, és a te kérdésed jön szembe. :) Ha érdekel egy kicsit idősebb ember meglátása erről, szívesen válaszolok.

Nagyon-nagyon fiatal vagy, természetes, hogy így érzel. 20 évesen én is tele voltam sziklaszilárd elvekkel, hangzatos elméletekkel, pontosan tudtam, hogyan kellene élni (ahogy azt én jónak látom, egyértelmű), és mindenki, aki máshogy gondolja, az hülye. A nálam idősebbek főleg.

Most 36 éves vagyok, férjjel, két gyerekkel, sok-sok kudarccal és talpra állással a hátam mögött - és tudom, még sokkal magam előtt -, és egyetlen elvem maradt, "élni és élni hagyni". A sziklaszilárd elveim mind tarthatatlannak bizonyultak. Be kellett látnom, hogy normális keretek között maradva mindenkinek megvan a maga igaza, hogy mindenki élethelyzete, személyisége, sorsának alakulása egészen más, és én senkit nem ítélhetek meg amiatt, mert nem azt az utat járja, amit én - pláne, hogy az enyém sem egészen úgy alakult, ahogy elterveztem.

És tudod mi a fura? Hogy nem bánom. Néha gondolok arra, hogy szívesen lennék 20 éves a mai eszemmel, hogy ugyanazokat az élményeket tudatosabban élhessem meg, hogy bizonyos szituációkban érettebben dönthessek, de a 20 éves "forradalmi" világnézetem nem hiányzik. Nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb és boldogabb vagyok most.

Idén tudatosult egyébként bennem, hogy talán már csak ugyanannyi van nekem hátra, mint amennyit megéltem - bár igyekszem vigyázni magamra, de nincs erre bombabiztos módszer - ez viszont nem elkeserít, inkább inspirál. Van csomó dolog, amit ki szeretnék próbálni, és van köztük olyan, amit idén már sikerült is. Korán szültem, a gyerekeim már nagyobbacskák, lassan kezdek visszatérni az életbe, és látom, ahogy jön a második ifjúság, csak érettebben talál, mint az első. :)

Ha rám néznél, talán csak egy enyhén túlsúlyos, ráncosodni kezdő, lassan középkorúvá váló nőt látnál. Nem tudnád, hogy hajnalonként futni járok, és közben élvezem a ébredő természetet, hogy az utóbbi időben rákattantam az egészséges főzésre, és nagyon élvezem. Nem tudnád, hogy évről évre jobban élvezem a szexet - sokkal jobban, mint 20 évesen -, hogy imádok a barátnőimmel az erkélyen kávézni, nyári estéken pedig a Duna-parton inni a rozé bort, és azt sem tudnád, hogy a kislányommal milyen bensőséges a kapcsolatom. És ezeket a többi, szerinted vacak életet élő emberen sem látod.

Bocs, ha hosszú lett, és valószínűleg nem tudtalak meggyőzni. De talán egy kicsit elgondolkodtatni igen.

2021. márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

#6: aki képes rá, az jobban jár egy vállalkozással, de nagyon sok munka van benne, és sokkal többen buktak már bele, mint amennyien fenn tudták tartani, esetleg hasznot csináltak belőle.

(Egyébként milyen vállalkozás? Én is nagyon sokat agyaltam már, hogy mit lehetne, de ha az embernek nincs egy olyan stabil kezdőtőkéje, amit bele tud áldozni akkor is, ha az a végén esetleg kuka lesz, nagyon meg kell fontolnia, mit csinál... Sok dologról hittem már, hogy ez vagy az garancia a pénzszerzésre, és végül ledöbbentem, hogy az emberek nem úgy gondolkodnak, mint én :D)

2021. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

#4

Nagyon kis százalék az, amiről nem te tehetsz, hanem a körülmények. Nem kell hárítani a felelősséget. A te életedért egyedül csak te vagy a felelős.


Pl. a kis százalékba bele tartozik a jelenlegi helyzet, hogy pl. valakit most küldtek el a munkahelyéről. Azonban mivel van más munkalehetőség, ezért el tud menni dolgozni, igaz, lehet, hogy nem álmai munkája lesz, de legalább nem lesz munkanélküli.

2021. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A kor nem érettség függvénye, az érettség nem kor függvénye. A két hozzáállás közt a különbség az, hogy alszik-e a lelked, vagy ébreszted.
2021. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!