Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek kevésbé "sociall...

Hogyan legyek kevésbé "socially awkward"?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok barátkozni, beszélgetni senkivel. Ha elmegyek egy társaságba, akkor csak csendben ülök és mosolygok, hogy ne higyjék, hogy rosszul érzem magam. Ha megszólítanak, akkor össze-vissza kezdek motyogni, mint aki nem tud beszélni. Tiszta feszült vagyok végig.


Az egyetemi szaktársaimmal néha voltak találkozók, és mindegyiken ott voltam. Mások mégis összebarátkoztak egymással, és külön is találkoznak, de engem senki se hív sehova. Ez is mutatja, hogy nem szimpatizálnak velem.


Szeretnék ezen a tulajdonságomon változtatni, mert úgy érzem, hülyének néznek és nem bírnak, mondjuk külső szemmel én sem lennék szimpatikus magamnak, de egyszerűen nem tudok feloldódni. Valaki tud valamit ajánlani?


2021. márc. 29. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Barátkozz meg azzal hogy így érzed magad.

Általában azzal van a gond hogy azt hiszed amit érzel, az rossz. Nem mersz önmagad lenni mert azt hiszed akkor nem fognak kedvelni pedig pont akkor fognak ha nem húzódsz vissza és megmutatod magad... "Sziasztok! én ez vagyok, szőröstől, bőröstől, szeplőstől! Szia!" Nem mint mondat, hanem mint energia. Ez vagy te.

És ha csendben ülsz és vársz hogy valaki hozzád szóljon...lesz ilyen de minek várnál ha tényleg barátkozni szeretnél? "sajnos" itt neked kell lépned, nyitottabbnak lenni a külvilág, emberek felé és egy idő után megszokod. Gyakorlás és rutin kérdése. És előfog jönni a szorongásod..ez nem olyan ami "elmúlik" de ha megbarátkozol vele, és nem állsz ellen ennek az érzésnek könnyebben fog távozni.

2021. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
10%
Ne hasznalj angol szavakat. Van annak magyar neve is. Idiota
2021. márc. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!