Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sirrol nem szabad leszeni a...

Sirrol nem szabad leszeni a diszt?

Figyelt kérdés
Vittem egy koszorút ami nem tetszik mert most ugy latom gagyi. De azt mondták rokonok hogy amit sirra teszek nem vehetem le. Mert rosszat jelent. Van ilyen babona?
2021. márc. 29. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Butaság, az elszáradt virágok szerinted hova tűnnek? Vegyél egy másikat és cseréld :)
2021. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem hallottam meg errol a babonarol.

Akkor ezert lenne ennyi elhanyagolt sir?

Na de tenyleg, soha nem szedheted le, vagy mittudomen, el kell telnie 2 honapnak?

Egyebkent mi rendszeresen jarunk ki rokonok sirjahoz, viragot viszunk, rendbe tesszuk, kidobjuk, ami regi es nem kell.

2021. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Más sírjáról nem szabad! A babona szerint balszerencsét hoz. (és jogos is, milyen jogon nyúl bárki idegen sírhoz).
2021. márc. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

jó de kérdező nem idegenek sírját kívánja átrendezni...

én sose hallottam ilyenről, nálunk alap hogy a leégett mécsest, elszáradt virágot levesszük, szerintem ha nappali megvilágításban mégsem jó a koszorú, cseréld le nyugodtan egy szépre.

2021. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"jó de kérdező nem idegenek sírját kívánja átrendezni..."


Erre írtam, hogy a babona mások sírjára vonatkozik, nem a saját családera!

2021. márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem a rokonsàgom azt az apró reszletet nem tudta hogy más sirjárol.... köszönöm!
2021. márc. 30. 07:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt tartom, hogy amit én teszek a sírra azt kidobom. Amit más családtag azt nem
2021. ápr. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!