Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lett otthonod? (Többi lent)

Hogy lett otthonod? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nem igazán értem, hogy működik ez, de egyszerűen nem látom, hogy nekem majd amikor oda érek honnan lesz miből finanszírozni azt, hogy hol lakok. Ezért szeretném megkérdezni, hogy ti hol éltek, és hogyan megy ez? Például albérletben, vagy hitelből van a ház, vagy örököltek? Meddig maradtatok a szülőknél, vagy még mindig ott vagytok?

Kicsit aggódok emiatt, és valószínűleg a válaszok nem fognak megnyugtatni, de kíváncsi vagyok.



2021. ápr. 5. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Én sokáig otthon laktam, és évekkel ezelőtt, amikor a devizahiteleseknek lehetőséget adtak, hogy végtörlesszenek azon az árfolyamon, amin felvették a hitelt, vettem lakást. Nem kellett hitel, és nem adott hozzá senki, mert az árak alacsonyan voltak, és volt félretett pénzem.
2021. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szülői támogatással lett házunk, és ennek örökké hálás leszek. (Őket is a szüleik támogatták.)

Részben az én, kisebb részben a párom szülei adtak bele, meg volt némi megtakarított pénzünk is.

2021. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Az egyes vagyok. Attól aki lepontozott, megkérdezném, hogy mi nem tetszett neki. Szerintem nem írtam semmi rosszat.
2021. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Látom irigykedtek :)
2021. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hitelből lakás, meg valamennyit a szülők is adtak bele, a hitelt és minden egyebet én fizetek
2021. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 5. 22:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Huszonéves koromban meghalt az öcsém és az anyám, apám meg elköltözött. Így maradtam a családi házban egyedül. Eladni nem tudtam, mert a fele ház árából nem tudtam volna magamnak venni. Sokszor szeretnék elmenni, de úgy tűnik, rabja lettem a háznak, nem szabadulok innen soha. Sok jó és sok rossz emlék köt ide, de az anyámék hálószobájába be se tudok lépni, az öcsémébe se szívesen megyek. Pedig már átrendeztük ez utóbbit, de így is rossz. De végső soron fedél van a fejem fölött és bizonyos értelemben a magam életét élhetem a saját házamban. Van ennek átka is, mert soha nem éreztem azt egyetlen párom mellett sem, hogy ez a közös otthonunk, ahogy ők se érezték ezt és úgy is álltak a dolgokhoz. Olyan, mintha örök magányra ítélt volna ez a ház engem.
2021. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Albiban lakunk.

19 évesen költöztem koleszba. Ott jöttem rá, hogy nem akarok hazaköltözni suli után. 25 évesen albiba mentem, akkor csak szobát béreltem, majd 28 évesen engedhettünk meg magunknak a párommal egy külön albit. És azóta itt élünk. Szeretem, hogy a saját életemet élhetem korlátok nélkül, és úgy nem kell tekintettel lennem az "otthoniakra".

2021. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

18 évesen albérletben szobát béreltem egy csoporttársammal. 22 évesen a párommal béreltem szobát. 25 évesen meg teljes albérletet együtt.

Főleg, amíg még másokkal laktunk együtt igyekeztünk minél több pénz félretenni. Így tavalyra jött össze egy lakás önerő. Beleugrottunk hát. Sokan ijesztgettek a hitel miatt, de nem bántuk meg. Törlesztő annyi, mint az albérletünk volt (95 ezer). Egyedül az önerőre vártunk, ahhoz meg persze áldozatok kellettek (túl óra, másokkal lakás), de megérte azt a pár évet rászánni. Így 27 évesen már összejött. Máshogy sajnos nem tudtuk volna megoldani.

2021. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!