Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Menjek vagy maradjak?

Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Még a falusi szülői házban élek húszas éveim végén. A közeli városba költözés volt a nagy álmom, most is ott dolgozom. A munkaköröm nem szeretem annyira, nem tudok kiteljesedni benne. A környék, és a kollégák miatt szeretek inkább oda járni. Nem keresek jól az állásban, reménytelen belőle egy önálló élet. Viszont, ha rá tudnám magam venni Budapestre, akkor elindulhatna a karrierem, felnőtté önállóvá válhatnék, később akár jobb munkaerőként visszajöhetnék ide, akár távmunkában. Szakmailag is vannak hiányaim, félek is a költözéstől, erőltetettnek érezném, de valahol vágyok is rá. Viszont nagyon visszahúz a szívem ehhez a környékhez. Nem tudom, hogy karrier elakadásról, leválási problémákról van-e szó, vagy tényleg lokálpatrióta vagyok. Zavar, hogy helyben nem tudok fejlődni és előbbre jutni, de félek, hogy a költözés összetörne. Abban se vagyok biztos, hogy máshol egy új állást, ami itt nincs a szakmámba tényleg jobban élveznék. Hogy jöjjek rá, hogy mi az én utam?

2021. ápr. 8. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Ezt a kérdést én is feltehettem volna, kb ugyan ebben a helyzetben vagyok.


Először is Pesten megélni nem valami könnyű még akkor sem ha esetleg van egy diplomád, olyan mocskos drága minden hogy szerintem jobban jársz ha erről le is mondasz, és másik várost keresel.


Persze ez csak egy vélemény...a többire sajnos én is keresem a válaszokat, mert ugyan ebben vagyok én is.

2021. ápr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj kilépni a komfortzónádból. Nagyon nehéz, de ha meglépted, eszméletlen felszabadító érzés. Sok ember nem mer lépni, inkább benne marad a biztonságos sz.rban.

Ha valami furdalja az oldalad, az nem véletlen, ki kell magad próbálni dolgokban hogy rájöjj ki vagy és mit akarsz. Aztán lehet visszatérsz, de lehet teljesen másfele helyezkedsz el.

Félni nem kell, úgyis megoldod, nyugi.

2021. ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!