Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Itt maradjak vagy menjek innen?

Fhah kérdése:

Itt maradjak vagy menjek innen?

Figyelt kérdés

Magyarország már a számomra semmit se ad csak fájdalmat.

Meghalt az anyukám kis 12 éves koromban,és a mamám aki adig nevelt 18 éves koromban.

Ez csak a kis baj a nagyobbik


Az idézöjeles"magyar mentalitás"miat van.

Ez mit jelent azt hogy a folytonos hiba keresés.

Ja és a halál oka mind a 2 esetben a rossz ellátás miat volt.


Amerikában ez más sok ember ezért is megy oda.

De azt nem tudják sokat kell dolgozni persze több pénzért.

Japánban ott jóbb igaz régen sokkal rosszabb volt.

De már a munka idö sokkal kisebb mit a magyar munka idő.

Plusz több pénzt kapsz szintén mint Amerikában

Most akkor lakjak itthon vagy Amerikában vagy Japánban?



2020. dec. 11. 07:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Nyugat-Európa miért nem opció?
2020. dec. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Azzal legyél tisztában bárhova költözöl ott te nem leszel " honos" mindig te leszel a betelepült, a migráns, bevándorló. Diszkriminálnak, nem lesz teljesen annyi a fizud mint egy vér Japánnak, Amerikainak.
2020. dec. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy tudom, hogy sem Amerikában, sem Japánban nem halnak meg az emberek, úgyhogy garantált az örök élet.

Szerintem mindenképpen menj, aki itthon utál lenni, annak mennie kell! ...már amennyiben folyékonyan beszélsz japánul, vagy angolul.

2020. dec. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Kedvese második illetve harmadik válaszoló.ha jól értelmeztem akkor az a nagy probléma volt a kérdésemre hogy nem azt írtam oda hogy szeretlek Magyarország ügye? Ha ez tényleg jó értelmeztem akkor elmondok nektek .


1 pont nem azért akarok költözni mert hogy több a pénz hanem jobban megbecsülik az ember munkáját.

2 pont Magyarországon egyetlenegy munkásember sem láttam ki eléggé meg van becsülve

2020. dec. 11. 10:15
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem igaz, a jó szakmunkást megbecsülik. Mi a szakmád? van munkád? Nyelvtudás?

Sajnálom, és saját életem révén mélyen együtt-érzek azzal, hogy korán árvaságra jutottál. A valódi baj, hogy ezt még nem dolgoztad fel (nem az a "kis baj" ahogy írtad). Máshol is ugyanúgy fájna és akadályozna az életben ez, tudom jól, dolgozz rajta, szabadítsd fel a lelkedet ettől a súlytól, az elvesztett szeretteid is azt szeretnék, ha boldog szabad ember lennél!


Ha "Amerikába" elmész aranyásónak - sok bajjal kellene szembenézned. A gyógyítás ott azoknak jár, akik nagy biztosítást fizetnek, aki nem, az pl. egy mandulaműtétet sem tud kifizetni. Ott nagyon sokáig a WC pucolás lenne a feladatod, hacsak nem vagy valamilyen szakterületen nagyon magas - doktori - szinten. Japánban - ha perfekt japán vagy - hasonló indítás lenne, ha a nyelvet nem ismered, nem is fogadnának be... és nagyon-nagyon szorgalmas nép, mindenkitől elvárják ezt az extrém szorgalmat. Találd meg itthon a helyed! ahol szeretsz dolgozni, és meg is becsülik.

2020. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

#4

De mi a fene görcsöd van a válaszommal?

Nagy problémád láthatóan itt csak neked van.

Én nem akartalak hazaszeretetre nevelni, nem akartalak tartóztatni ha úgy érzed, hogy itt neked nem jó, akkor menj!

Összesen annyit mertem kérdezni, hogy melyik nyelvet beszéled?

Gondolom egyiket sem, mert láthatóan a magyarral is gondjaid vannak.

(Az más tészta, hogy az országnak sincs szüksége olyanra aki utálja, mert az ilyen csak lehúzza a többit is)

Ja és:

"Magyarországon egyetlenegy munkásember sem láttam ki eléggé meg van becsülve"

Honnan ismered te Magyarország összes munkásemberét?

Mert én pl. csak olyanokat ismerek, akik nagyon is meg vannak becsülve. Viszik is valamire, mert ők rendelkeznek szaktudással és becsülettel teszik a dolgukat, nem a Gyakorin sírnak.

3-as voltam

2020. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj... Minek írsz ki kérdést ha nem tetszik a válasz?


Figyu saját tapasztalat h kint oké jobban keresel,.mint itthon de nem annyit mint egy vér külföldi... Ha annyira jól látod a helyzetet akkor csak elárulom h x országban nem mehet senki karácsonyra szabira... Ergo én se haza de az x országbeli honos meg mehet... Na mi ez ha nem diszkrimináció?


Menj ha akarsz de ott te sose leszel megbecsülve mert csak migráns leszel

2020. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves emberek én a a barátnőm nem egy jó környéken élünk.

A környékünkön nagy a szegénység plusz S munka lehetöség is az hogy közmunka program és ki merül ennyiben.

Ha valakit érdekel közmunkás vagyok mert itt csak az van.


Plusz 24 éves nőt abból hogy tartok el aki terhes.


Nagyon kevés ez a fizetés arra hogy Pestre költözni tudjunk.

2020. dec. 11. 11:37
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Hát bocsi genya leszek, de a semmibe nem szülünk gyereket... Nem tudom miért kell a minimálbér vagy az alá gyereket vállalni aztán meg szidni az országot csak épp magatokat nem. Nem jó ami itt van tény,de ha pestre se tudtok költözni külföldre hogy akartok?


Közmunka keresel jó esetben 104 ezret... Szakma nyelvtudásotok mi?

2020. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

+ párommal ketten együtt nettóbe keresünk másfél milliót de ígyse merünk gyereket vállalni... Lehet pofázni h a pénz nem tesz boldoggá meg ne ezen múljon h lesz e családom. Márpedig de ezen IS múlik... Jobb nyavagolyni h nincs píz de gyerek van? Mit adsz enni a gyerek szájába?


Inkább lemondok a gyerekről amíg nem érzem biztosabbnak de nem akarok pofára esni

2020. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!