Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Menjek vagy maradjak?

Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, másfél hónapja költöztem el a szüleimtől - semmi dráma, csak úgy éreztem, elég idős vagyok már.

Egy szobát bérlek, két hasonló korú lánnyal lakom. A helyet gyorsan megszoktam, és a lakótársaim is aranyosak.Viszont elég kevés velük az interakció, mindenki a csukott szobaajtó mögött van esténként. Én a munkaidőm felében otthonról dolgozom, így most nagyon sokat vagyok egyedül, egyáltalán nincs kihez szólnom szinte naphosszat. Elég szociális ember vagyok, ezért ezt rosszul élem meg. Ráadásul most a járvány miatt a kimozdulás sem olyan egyszerű. (Barátnőimmel, húgommal, családommal persze sokat "pötyögünk", telefonálunk, találkozunk, de ez kevés.) Párom jelenleg nincs. A napokban annyira magányosnak éreztem magam, hogy komolyan elkezdtem gondolkodni rajta, hogy visszaköltözöm a szüleimhez (15 km-re). Velük jó a kapcsolatom, egy házban éltünk. (Mindenki a saját életét, egy elég nagy házban, és ugyanúgy mostam, főztem, takarítottam, bevásároltam, mint ők, belefizettem mindenbe, és nem ültem anyukám szoknyája szélén.) Ők hasonló munkarendben dolgoznak, így amikor épp otthon voltam, volt kivel beszélni, ha épp akartam. Abban biztos vagyok, hogy visszamehetnék hozzájuk, ha úgy alakulna.

Szóval, a kérdés: Tartsak ki, idővel megszokom ezt is? Vagy költözzek vissza, és várjam meg, amíg jobban kimozdulhatok, vagy lesz egy párom, akivel együtt élhetünk?



2020. nov. 4. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te érzed mi lenne a jó.Szerintem menj vissza a családodhoz ha ott legalább volt kihez szólni és még jó környezetben is voltál.Aztán majd szobát a késöbbiekben is bérelhetsz.Párod lehet így is úgy is.
2020. nov. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy jól érezd magad. Fölösleges szenvedni.
2020. nov. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem Szólókkal. Amit az albérletre fordítanál pénzt, abból adsz be otthon, a maradékot pedig félre tudod tenni későbbi lakásvásárláshoz, vagy felújításhoz.
2020. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést! Nem szoktam ennyire bizonytalankodni, de most jól jött a külső segítség.
2020. nov. 6. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!