Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A férfiak miért nem adják át...

A férfiak miért nem adják át a helyet a buszokon a nőknek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 14. 16:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Indokold már meg miért kénexd
2021. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%

Már ne is haragudj, miért kellene ezt kötelezően megtenni?

Miért nem adják át a nők a férfiaknak a helyüket a buszokon?

Lehet, hogy fizikálisan megterheltebbek, mert nehezebb munkát végez néhányuk, miért nem adják át a nők, hogy ezek a férfiak fizikálisan kipohenhessék magukat és építhessék az országot?


A kérdésed ilyen provokatív, mint a válaszom.

2021. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 mantis religiosa ***** válasza:
70%
Egyenjogúság van. Ha csak azért adod át, mert nő, az már diszkrimináció. Sok helyen már az is szexuális zaklatásnak számit, ha az ajtónál előre engeded őket.
2021. ápr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Mert a férfiak is ugyanannyit fizetnek egy bérletért/buszjegyért, mint a nők, így aztán aki hamarabb felszáll, azé az ülőhely.
2021. ápr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%
Mert annak kell átadni, aki rá van szorulva, nemtől függetlenül, vagyis annak, aki kisgyerekkel utazik, vagy állapotos, vagy nehéz csomagot fog, ill. idős és nehezebben jár, meg természetesen a vak embernek. (Lehet, hogy van még más rászoruló is, most csak ezek jutottak eszembe.) Attól, hogy nő valaki, még önmagában nem kell neki csak azért átadni, ha egyébként jó fizikai állapotban van, max. annyi, hogy az valóban nem illő, hogy lepattanunk előtte az üres helyre, amikor ő is arra igyekszik.
2021. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
7%
Egyedül egy embernek adnám át a helyemet és az Dr. Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Úr!
2021. ápr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem az a probléma, hogy a férfiak nem adják át a helyet a nőknek, hanem az, hogy ha valaki jobban bír állni, miért nem adja át a helyét olyannak, akinek jobban kellene az ülőhely, bármi miatt. Adtam már át a helyem nőként gipszelt lábúnak, vaknak, nagy cuccot cipelőnek, mert neki jobban kellett, és nem álltam fel helyet követelő, buszhoz sprintelő öregnek, vagy olyannak, aki nem hajlandó más szabad helyre leülni, csak oda, ahol valaki már ül, mert az a kedvenc helye, és fagyival felszálló kisgyereknek sem.
2021. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

A helyet mozgássérültnek, idősnek, kismamának, anyukának kisgyerekkel kell átadni. A többinek egyforma joga van ülni. A férfiaknak akkor legyen fele annyi az állóbérlet.


Nő vagyok. Na de azèrt legyen már egy határ. 28 évesen miért várnék ülőhelyet? Nekem nem ugyanannyi fáradtság állni? Azèrt ez enyhe túlzás

2021. ápr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hihetetlen lesz az, amit irok... 1-2 eve nyaron tapasztaltam buszon, egy egyszeru, helyes tornacipos kiscsaj kezeben meg a hatan toporgott a csomagjaival, kesobb felszallt egy puccba vagott magassarkus no a biszbasz meretu kistaskajaval karhajlatban, ket ficko egybol felpattant atadni neki a helyet.

Legyel puccos qrva, aztan atadjuk. (Itt erezd a szarkazmust.)

2021. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok őrtorony, hogy lessem, kinek adhatom át a helyem. Odamész és ha szépen megkérsz, hogy adjam át a helyem, akkor átadom. Ez lenne tőled a minimum.
2021. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!