Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A férfiak miért nem adják át...

A férfiak miért nem adják át a helyet a buszokon a nőknek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 14. 16:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez utazásnál értelmetlen szempont.
2021. ápr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan azt várod, hogy valaki csak azért felálljon, mert te (gyenge) nő vagy? Esetleg egy kis sporton nem gondolkodtál még? Az eszem megáll...
2021. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért most nőként kérem ki magamnak, hogy a gyengébbik nem annyira gyenge lenne, hogy pl én 28 évesen ne tudnék állni pàr megállót. Amúgy is q2 órát állok a munkahelyemen (gyengébb nemként)


Értem én a jò szándékot, de egy férfi ne ettől akarjon már az erősebb nem lenni. Amúgy meg egyenlőség van. Nem itthon vezetem a háztartást, hanem dolgozok.

2021. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
*12 órát
2021. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell, hogy a férfiak alapból átadják a helyet a nőknek. Nem is értem, mi ez a gyengébbik nemezés. Az ülőhely alapvetően mindenkinek jár, aki fizet az utazásért, feltéve, hogy van szabad hely. Ha nincs, akkor pedig nem azt kell nézni, hogy férfi vagy nő áll vagy ül.

Az adja át az ülőhelyet, aki bír állni, és annak, akinek jobban kell, feltéve, hogy nincs más ülőhely. Kinek kellhet jobban? Aki sérült, aki nehéz csomaggal van, aki fáradt, aki látássérült, aki mozgássérült, aki bármilyen okból nem tudna biztonságosan állva kapaszkodni, feltéve, hogy a tömegközlekedés szabályait amúgy betartja. Szóval nem részeg, nem drogos, nem fagyival vagy füstölő cigivel száll fel, nem zajong... stb.

Soha nem követeltem ülőhelyet senkitől csak azért, mert nő vagyok, de amikor szemműtétre mentem és kísérő kellett az első héten a kontrollvizsgálatokhoz, leültem, mert nem láttam jól, amikor megsérült a lábam egy rosszul sikerült lépés miatt, és orvoshoz kellett eljutnom, akkor leültem, mert nem tudtam biztonságosan állva utazni, és amikor 29kg-os csomaggal utaztam haza a nagyszüleimtől, akik felpakoltak mindenféle kerti jóval, örültem volna, ha le tudtam volna ülni a vasútállomástól hazáig, de senki nem állt fel. Én felkínálom a helyem, ha bírok állni és valakinek a közelemben úgy látom, hogy jobban kell, ha nem fogadja el, akkor meg nem erőltetem, ülök tovább.

2021. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!