Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondogatják, hogy...

Miért mondogatják, hogy "oltatni kéne magad, oltatni kéne magad", amikor mindenki tudja, hogy alapvetően a nyitásra legjobban vágyó fiatalabb réteg közül még rengetegen nem kaptak oltást, hiába regisztráltak?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 17. 08:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%
Akkor hogy kapta el a covidot az oltás után? Ha annyira hatékony?
2021. ápr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
42%

"Akkor hogy kapta el a covidot az oltás után? Ha annyira hatékony?"

Hogy dobhatsz dobókockával 6-ost, ha kb 83% eséllyel nem 6-ost dobsz?

2021. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
Ja igen ez a magyarázat nagyon megnyugtató tényleg.
2021. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
34%
Hát mit gondoltál, mit jelent ha egy oltás mondjuk 85%-os hatékonysággal működik? Pontosan azt, hogy átlagosan 100-ból 85 ember lesz tőle védett (és ők sem azonnal az oltás pillanatától kezdve). Szóval igen, ebből az is következik hogy 100-ból átlagosan 15 ember ugyanúgy nem lesz védett oltás után sem.
2021. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

Igen, azt gondolná az ember, ha már ráerőltetik ezt a hülye oltást, akkor nem a kórházban köt ki.

De a negatív példákat sosem említi senki. Akkor ha nem oltatom be magam, ugyanott vagyok. Vagy elkapom, vagy nem.

2021. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15%

"Akkor ha nem oltatom be magam, ugyanott vagyok. Vagy elkapom, vagy nem"

Hát nagyon nem. Az előbbi számnál maradva, ha oltatsz akkor kapásból 85%-al kisebb eséllyel kapod el, szóval abszolút nem ugyanott vagy.


A logikád olyan mintha azt állítanád hogy szabályosan közlekedve is érhet autóbaleset, ezért te direkt a szembeforgalomban fogsz haladni, hisz ugyanott vagy. Vagy elütnek, vagy nem...

2021. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 qkker1 ***** válasza:
69%

"5, egészségügyi szakemberként valamivel jobban átlátom ezt az egész helyzetet, mint a magadfajta aki a facebookos konteócsoportokból "tájékozódik", és igen, büszke vagyok rá hogy szorult belém némi társadalmi felelősség."


Akkor néhány kérdés, mind az oltottakra vonatkozik, ha kérhetem, csak igennel-nemmel válaszolj.


1. lehet-e vírushordozó?,

2. fertőzhet-e?

3. megbetegedhet-e a covidban?

4. biztonsággal tudható-e, hogy mennyi ideig védenek a vakcinák?

5. kell-e, a mostani két adag után , újraoltani?

2021. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
18%

"1. lehet-e vírushordozó?,


2. fertőzhet-e?


3. megbetegedhet-e a covidban?"


Igen, csak sokkal kisebb eséllyel egy oltatlanhoz képest.


"biztonsággal tudható-e, hogy mennyi ideig védenek a vakcinák?"

Évekig biztosan nem. De egyelőre a lényeg az, hogy pár hónapig védjenek amíg elérjük a nyájimmunitás szintjét.


"kell-e, a mostani két adag után , újraoltani?"

Minden valószínűség szerint pont ugyanolyan helyzet lesz, mint az influenza és az az elleni oltások esetében.

2021. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 qkker1 ***** válasza:
58%
Nem kamu rizsázást kértem hanem igent vagy nemet!
2021. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
42%

19#


IQ-t nem adhat neked!

2021. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!